sowski  Dołączył: 16 Paź 2016
Telekonwerter do Sigma 50-500 mm f/4.5-6.3 APO DG OS HSM
Czy ktoś może mi podpowiedzieć jaki telekonwerter będzie najlepiej (najwięcej przenoszonych "ustawień") współpracował z K-70 i Sigmą 50-500 mm f/4.5-6.3 APO DG OS HSM? Wiem (szukałem) że tematów na temat telekonwerterów jest kilka, ale trudno się "połapać" jaki do jakiego objektywu najlepszy.
Może jest ktoś używa takiego "zestawu (akurat body nie powinno mieć większego znaczenia)".
Interesuje mnie 1,4x - 2,0x. Cena byleby "nie powalała" . Szukając znalazłem Pentaksy, Sigmy (obsługują tylko APO DX?) i różne innne Vivitary, Kenko, itp. Kupując będę brał nowe lub używane. Pozdrawiam.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
sowski napisał/a:
4.5-6.3

Tylko 1.4, przy większej krotności AF nie będzie działał a i tu na długim końcu nie ma pewności. Bardzo dobry jest pentaksowy 1.4.
 
AChmiel  Dołączył: 14 Lis 2009
Do tego obiektywu daj sobie spokój z konwerterem. Konwerter stosuje się dla zwiększenia ogniskowej - czyli 500 x 1.4. Na tej ogniskowej min. przesłona to 6.3 Czyli AF już działać będzie losowo. Dla mniejszych ogniskowych zakres tego obiektywu jest wystarczający bez konwertera.
 
sowski  Dołączył: 16 Paź 2016
AChmiel napisał/a:
Do tego obiektywu daj sobie spokój z konwerterem. Konwerter stosuje się dla zwiększenia ogniskowej - czyli 500 x 1.4. Na tej ogniskowej min. przesłona to 6.3 Czyli AF już działać będzie losowo. Dla mniejszych ogniskowych zakres tego obiektywu jest wystarczający bez konwertera.


Tak "z grubsza" do czego telekonwerter służy to wiem, zakres faktycznie jest dobry (bo nawet 700), chociaż nieraz brakuje stąd moje pytanie, ale dziękuję za zainteresowanie.
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
sowski, zakres zakresem, ale kolegom raczej chodzi o spadek jasności gdy zastosujesz TC.
 
sowski  Dołączył: 16 Paź 2016
Ryszard napisał/a:
sowski, zakres zakresem, ale kolegom raczej chodzi o spadek jasności gdy zastosujesz TC.


Tak zgoda, zrozumiałem o co kolegom chodzi. "Wyczytałem" o problemach TC-jasność. Dlatego pytam tych którzy mają doświadczenie z tym obiektywem.
 
RPM  Dołączył: 28 Lip 2010
W K-5ii z TC 1.4 Tamrona i bigmą można wcisnąć spust do połowy a potem pójść na kawę, wypić, wrócić i jeszcze chwilę poczekać.
 

ZbyszekB  Dołączył: 27 Wrz 2010
Miałem kiedyś ten obiektyw i uważam że podpinanie do niego TC 1,4x nie ma sensu z kliku powodów. Po pierwsze z F6,3 zrobi się ciemne F9. Po drugie jakość spadnie dość znacznie - sprawdzałem. Nawet bez TC wskazane było przymknąć do F8. Po trzecie nie ma takiego TC (nawet od Sigmy) który prawidłowo przeliczy ogniskową i przysłonę a bez poprawnej ogniskowej nie będzie poprawnie działała stabilizacja. Po czwarte zapomnij o AF - jasność F8 jest graniczna dla czujników. Po piąte życzę powodzenia w zrobieniu nieporuszonego zdjęcia na 700 mm przy F9 bez stabilizacji - będzie trudno nawet w pełnym słońcu. :->

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach