trzepol  Dołączył: 04.05.2016
Zmiana body z KX na...... ? Cytuj
Witam

Mam KX od jakis 7-8 lat dokupilem obiektyw portretowy 50mm 1.8 i ostatnio Sigma 18-125. Troche juz sprzet przestarzaly i swoje przeszedl tak przed wakacjami przyszedl mi pomysl wymiany body na lepsze....
Nie wiem czemu ale KX nie potrafi ostrzyc przy nagrywaniu filmow jak mam Sigme zapieta moze inne body da rade ?
Kwestia co warto brac pod uwage, patrzac na koszty to K50 czy wystarczy albo co zyskam biorac S2 czy K70 ? Rozumiem, ze wszystkie ogarna moje obiektywy i np nagrywanie filmow z Sigma?

Kuba Nowak  Dołączył: 12.05.2010
Jeśli zależy Ci na mniejszym korpusie i ruchomym ekranie, to brałbym K-S2 lub K-70.
Natomiast jeśli może być większe i cięższe, za to bardziej ergonomiczne i trwałe, to zapolowałbym na używane K-3 (taniej), nowe K-3 (drożej) lub K-3II (jeszcze drożej ;-) ).
PS. Jeśli to jest stara wersja 18-125, bez HSM, to nie jestem pewien, czy filmowanie będzie działało bez zastrzeżeń.

iwasherebefore  Dołączył: 30.10.2016
Jak znajdziesz KS-2 nową lub z roczną gwarancją (używaną) w cenie do 1600-1800, to warto kupić.
Powyżej 2200 znajdziesz K-3 używaną.

W kwestii filmów odrzuć wszystkie modele przed K-3.

Kuba Nowak napisał/a:
Jeśli zależy Ci na mniejszym korpusie i ruchomym ekranie, to brałbym K-S2 lub K-70.
Natomiast jeśli może być większe i cięższe, za to bardziej ergonomiczne i trwałe, to zapolowałbym na używane K-3 (taniej), nowe K-3 (drożej) lub K-3II (jeszcze drożej ;-) ).
PS. Jeśli to jest stara wersja 18-125, bez HSM, to nie jestem pewien, czy filmowanie będzie działało bez zastrzeżeń.

To jest wersja HSM.
CZyli K-50 wedlug Was nie wiele mi da ?
Czy ktoras z proponowanych lustrzanek potrafi nagrywac filmy z AF podczas zoomowania ?

Kuba Nowak  Dołączył: 12.05.2010
K-50 da Ci bardzo dużo, ale ze względu na ryzyko awarii solenoidu, chyba zainwestowałbym w przedłużenie gwarancji.

x4rd  Dołączył: 07.03.2012
trzepol napisał/a:
Kwestia co warto brac pod uwage, patrzac na koszty to K50 czy wystarczy albo co zyskam biorac S2 czy K70 ? Rozumiem, ze wszystkie ogarna moje obiektywy i np nagrywanie filmow z Sigma?

Bierz K-70 - to najlepszy korpus w tej klasie od P, no i ma po raz peirwszy jakiś-tam-bieda AF podczas filmowania :-P

Duza roznica jest w ostrzeniu miedzy 11 punktami pomiaru a 27 ? Moj niby ma 11 ale niestey nie pokazuja sie na wyswietlaczu wiec roznie bywa. Rozumiem, ze KX jedyny tego nia mial i obecne body juz wszystkie maja ta opcje.

Skocz do: