x4rd  Dołączył: 07 Mar 2012
Ekajana napisał/a:
Jestem pod dużym wrażeniem. K-P i K-70 chyba dogoniły pełnoklatkowce. Rewelacja! Acha, widzę, że cną też.


Zakupiłeś?
 

Ekajana  Dołączył: 30 Lis 2006
Nie, popatrzyłem na porównywarkę plików RAW.
 
stx  Dołączył: 25 Lip 2016
Stabilizacja K3II vs KP:

https://www.youtube.com/watch?v=e5XumJxEIf4

Przy 1/5s !
 

Obywatel AP  Dołączył: 15 Paź 2010
Myślicie, że w perspektywie 12 - 18 miesięcy cena KP może spaść do bardziej sensownego poziomu (dajmy na to 3500 zł)?

O ile pamiętam, modele K-3 i K- 5 jakiś czas po premierze mocno staniały.
 

komtur  Dołączył: 04 Cze 2008
Obywatel AP napisał/a:
Myślicie, że w perspektywie 12 - 18 miesięcy cena KP może spaść do bardziej sensownego poziomu

Pewnie tak. Ale wtedy będzie jakiś Kcośtam. Fajniejszy znacznie, niż KP i znów w takiej cenie jak KP :evilsmile:
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
Obywatel AP, z wypowiedzi przedstawicieli Ricoh,a wynika, że w najbliższym czasie nie przewidują obniżenia cen. Zwłaszcza, że nie planują następcy K-3II. Więc scenariusz dotyczący poprzednich korpusów może się nie sprawdzić.
 

Obywatel AP  Dołączył: 15 Paź 2010
Enzo, masz gdzieś źródło tych wypowiedzi dotyczących Pentaxa K-3II oraz cen sprzętu?

Tutaj znalazłem info (pytanie jak wiarygodne) o następcy dla K-3II:
https://pentaxrumors.com/2017/01/27/the-pentax-kp-is-not-the-replacement-of-the-k-3-ii-new-high-end-pentax-dslr-coming-in-6-months/

Możliwe, że moje rozważania skończą się jednak zakupem nowego K-s2 lub lekko używanego K-3 :-)
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
Obywatel AP, źródło pojawiło się parę dni temu na PPD a dziś właśnie wyjechało. Też liczyłem na następcę K-3.
 

ZbyszekB  Dołączył: 27 Wrz 2010
Enzo napisał/a:
z wypowiedzi przedstawicieli Ricoh,a wynika, że .... nie planują następcy K-3II.
No to niedobrze. :-? Mam K-5IIs i K-3 lub K-3II nie kupiłem i nie planuję gdyż jak dla mnie ich matryca niewiele wnosiła względem K-5IIs. Jednak w KP matryca jest znacznie lepsza pomimo tej samej rozdzielczości co K-3. Też liczyłem na następcę K-3II z matrycą od KP. Jeśli tego nie będzie to jestem ciekaw co wobec tego planują. Nie czuję potrzeby posiadania FF więc K-1 nie wchodzi w grę. Chciałbym mieć dobre APS-C ale kształt korpusu KP też mi nie odpowiada.
 

Kuba Nowak  Dołączył: 12 Maj 2010
ZbyszekB napisał/a:
Chciałbym mieć dobre APS-C ale kształt korpusu KP też mi nie odpowiada.


A co go wg Ciebie dyskwalifikuje?
 

ZbyszekB  Dołączył: 27 Wrz 2010
Kuba Nowak napisał/a:
ZbyszekB napisał/a:
Chciałbym mieć dobre APS-C ale kształt korpusu KP też mi nie odpowiada.

A co go wg Ciebie dyskwalifikuje?
Dyskwalifikacja to może trochę za mocna słowo ale nie odpowiada mi głównie dziwna konstrukcja gripa i przedniego pokrętła. Brak górnego wyświetlacza oznacza konieczność używania tylnego. Generalnie wolałbym coś z klasycznym układem jak w korpusach od K-5 do K-3II. Nawet już do braku lampy jak w K-3II bym się prędzej przyzwyczaił.
 
stx  Dołączył: 25 Lip 2016
Mi w KP nie leży ilość zdjęć na aku no i pośrednio cena. Jak idę na pare dni w góry to te 400 szału nie robi a jak kolejna bateria to kolejna rzecz do zabrania itd. Sam aparat mi się bardzo podoba. Tak popatrzyłem na historie wypuszczania puszek przez Pentaxa i na rok to od jakiegoś czasu zawsze były 2. Sugeruje, że czekała by nas w tym roku jeszcze jakaś premiera oprócz KP.
 

x4rd  Dołączył: 07 Mar 2012
Enzo napisał/a:
Obywatel AP, z wypowiedzi przedstawicieli Ricoh,a wynika, że w najbliższym czasie nie przewidują obniżenia cen. Zwłaszcza, że nie planują następcy K-3II. Więc scenariusz dotyczący poprzednich korpusów może się nie sprawdzić.


W USA była promocja ostatnio - KP za mniej niż 1k USD plus darmowy grip. Więc się da, ale zagranico.

Nie planują, bo linia z 3 w nazwie nie będzie odświeżana :-B
 

ZbyszekB  Dołączył: 27 Wrz 2010
x4rd napisał/a:
Nie planują, bo linia z 3 w nazwie nie będzie odświeżana :-B
Jeśli K-3 był następcą K-5II to następcę K-3II mogą nazwać jakkolwiek byle było to coś podobnego do K-5/K-5IIs/K-3/K-3II. :-P
 

x4rd  Dołączył: 07 Mar 2012
ZbyszekB napisał/a:
Jeśli K-3 był następcą K-5II to następcę K-3II mogą nazwać jakkolwiek byle było to coś podobnego do K-5/K-5IIs/K-3/K-3II.


K-1 już nie mogą, bo zajęta :-D
 

ZbyszekB  Dołączył: 27 Wrz 2010
x4rd napisał/a:
K-1 już nie mogą, bo zajęta :-D
Jak dla mnie mogą nazwać nawet K-13. :mrgreen:
 

fuen  Dołączył: 13 Lis 2012
k-9 z psem gratis.
 
Kocur  Dołączył: 04 Maj 2011
fuen napisał/a:
k-9 z psem gratis.


https://en.m.wikipedia.org/wiki/K9_(Doctor_Who)
Rok 1977 :-D
 
Blesso  Dołączył: 24 Wrz 2007
TEST przeprowadzony przez Optyczne.pl
 
Kolya90  Dołączył: 29 Sie 2015
Cytat
TEST

Zalety:[...]
wygodny uchwyt, [...]

Wady:[...]
niezbyt wygodny uchwyt aparatu, [...]

What :?: :mrgreen:

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach