szybkiparowoz  Dołączył: 20 Lut 2011
Kolejne tchnienie nieboszczyka: Un-Posed w Lublinie.
 

pszczołowaty  Dołączył: 07 Gru 2009
fajnie, idę na truposza
 

Fenol  Dołączył: 31 Sie 2010
Zostawię tutaj:

Cytat
„Niepozowane”
Wystawa fotografii kolektywu Un-Posed
10.03–8.04.2017
Wernisaż: 10.03.2017, godz.18.00

Na wystawie zaprezentowanych zostanie kilkadziesiąt zdjęć wykonanych przez autorów należących do jednej z najbardziej rozpoznawalnych i najważniejszych polskich grup skupiających fotografów ulicznych.

Nie upozowanie i nie ustawienie zdjęcia to podstawowa zasada fotografii ulicznej. Fotograf musi obserwować, dostrzegać to, czego inni nie zauważają. Są też tacy, którzy niemal uprzedzają wypadki – wcześniej widzą, że ktoś ciekawie ubrany wejdzie za moment w promień słońca, przejeżdżający wagon zasłoni reklamę, albo pędzący – stworzy ciekawy, rozmyty drugi plan. Do większości zdjęć ulicznych trzeba mieć też sporo szczęścia.

Bohaterem wystawy „Niepozowane” jest człowiek. Znajdujemy go w bardzo różnych sytuacjach – codziennego jeżdżenia do pracy, w trakcie rytuału religijnego lub wypoczynku. Fotografie dziewięciorga autorów powstałe w bardzo różnych miejscach na świecie układają się w opowieść o współczesnej kondycji człowieka. Jak się zachowuje, czym się otacza, jakie emocje wyraża w miejscach publicznych. Co nas z nim łączy? Czy odnajdziemy siebie w podobnych sytuacjach? Czy gdzieś już widzieliśmy te sceny? Niepozowane, migawkowe, ulotne, chwilowe. Mijamy je codziennie.
„Niepozowane” to polska nazwa kolektywu Un-Posed i także tytuł zbiorowej wystawy. Prezentujemy zarówno najlepsze jak i najnowsze zdjęcia znanych w środowisku fotografii ulicznej autorów.

Autorzy zdjęć: Damian Chrobak, Maciej Dakowicz, Jamie Fyson Howard, Ania Kłosek, Monika Krzyszkowska, Tomasz Kulbowski, Tymon Markowski, Marta Rybicka, Adrian Wykrota.

Kuratorka wystawy: Joanna Kinowska
Koordynatorka wystawy: Marta Przetakiewicz

-

Kolektyw Un-Posed powstał w 2011 roku z inicjatywy Damiana Chrobaka. Ten najbardziej rozpoznawalny polski kolektyw skupiony wokół fotografii ulicznej, po przerwie, powrócił na początku 2016 roku w nowej odsłonie. W skład reaktywowanej grupy wchodzą: Damian Chrobak, Maciej Dakowicz, Jamie Fyson Howard, Joanna Kinowska (kuratorka), Ania Kłosek, Monika Krzyszkowska, Tomasz Kulbowski, Tymon Markowski, Marta Rybicka oraz Adrian Wykrota. Nadrzędnym celem grupy jest kształtowanie kreatywności i świadomości wizualnej dotyczącej przestrzeni publicznej oraz promowanie osiągnięć polskich fotografów ulicznych.

Fotografia uliczna opiera się na rejestrowaniu niezwykłych zdarzeń, symboli czy anegdot, ukrytych w codziennych sytuacjach, dziejących się w miejscach publicznych, ale niezauważanych przez większość ludzi. Pomimo tego, że członkowie kolektywu poruszają się w tym samym obszarze zainteresowań, każdy z nich ma odrębny, indywidualny styl, co pokazuje złożoność i potencjał tkwiący w fotografii ulicznej. Jedno jest wspólne i konieczne: wyprzedzanie zdarzeń, bycie bardzo blisko sytuacji i ludzi, fotografowanie codziennie - cierpliwe, instynktowne wypatrywanie decydujących momentów, wartych utrwalenia w kadrze ułamków sekund.

Zdjęcia kolektywu Un-Posed prezentowane były na wystawach w Leica Gallery w Warszawie, podczas Miesiąca Fotografii w Berlinie, a także w ramach międzynarodowych projektów Eastreet i Street Photography Now.

Premiera wystawy „Niepozowane” miała miejsce w sierpniu 2016 roku w Brain Damage Gallery w Lublinie. Jej współproducentami są Brain Damage Gallery i Centrum Spotkania Kultur w Lublinie. Wystawę zrealizowano przy pomocy finansowej Miasta Lublin.

Więcej informacji o Un-Posed: www.un-posed.com

-

Współorganizatorzy:
Galeria FOTO-GEN Ośrodka Kultury i Sztuki we Wrocławiu – Instytucji Kultury Samorządu Województwa Dolnośląskiego
Brain Damage Gallery
Un-Posed
Centrum Spotkania Kultur w Lublinie
Miasto Lublin


Patroni medialni:
Digital Camera Polska / Fotopolis.pl / Radio Wrocław Kultura / Radio RAM / Radio Wrocław / Miesięcznik Odra / doc! photo magazine / Format - pismo artystyczne / TVP Kultura / TVP3 Wrocław / DOKiS.PL


;-)
 

szybkiparowoz  Dołączył: 20 Lut 2011
Ale gdzie? Gdzie ta wystawa?
 

Fenol  Dołączył: 31 Sie 2010
O widzisz, byłem pewien, że w skopiowanym fragmencie jest info o tym. W takim razie dorzucam brakujące dane:

Galeria FOTO-GEN
pl. bpa Nankiera 8, 50-140 Wrocław
 

szybkiparowoz  Dołączył: 20 Lut 2011
Więc to się teraz FOTO-GEN nazywa? Na moment wyjechać i już wszystko zmieniają...
 

pszczołowaty  Dołączył: 07 Gru 2009
 

0bleblak  Dołączyła: 15 Cze 2011
Fenol, świetne to zdjęcie. Kobitka normalnie jakby z gara wyłaziła ;-)
 

szybkiparowoz  Dołączył: 20 Lut 2011
A gdzie tam Fenol?
 

Fenol  Dołączył: 31 Sie 2010
szybkiparowoz, chyba kilka postów wyżej, mój post sprzed roku, ale pewny nie jestem
 

0bleblak  Dołączyła: 15 Cze 2011
Fenol napisał/a:
szybkiparowoz, chyba kilka postów wyżej, mój post sprzed roku, ale pewny nie jestem

No coś ty, dobrze prawisz ;)
 

szybkiparowoz  Dołączył: 20 Lut 2011
Aaaaaa... Już myślałem żeś laureatem :-)
 

Fenol  Dołączył: 31 Sie 2010
szybkiparowoz, nie wygrywa ten, kto nie gra ;-)
 

ebelbeb  Dołączył: 04 Lip 2007
Czasami miewam kaca, choć nie piłem. ;-)
 

ente  Dołączył: 22 Lip 2008
Mialem nie pisac juz na zadnym forum o fotografii i w zasadzie zawiesic aparat na kolku czas temu jakis, ale jak to w zyciu... Kilka lat biegania po ulicy odciska pietno, kilka lat przerwy robi dobrze. Wczesniejsze projekty glownie z braku wolnych srodkow nie doczekaly sie publikacji. Tym razem stwierdzilem, ze nie odpuszcze 2-3 tygodnie i powinieniem zapiac calosc. Wiem, ze zainteresowanie uliczna na tym forum jest znikome i lata swietnosci minely bezpowrotnie jednak z szacunku dla ludzi ktorych tu mialem okazje poznac, dla setek stron ktorymi zylem momentami dosc intensywnie, inspiracji jaka wynioslem z tego forum kilka strzalow z nowego projektu dla chetnych:

https://www.youtube.com/watch?v=oTms1vXz5fs

Pozdrawiam:]
 

pszczołowaty  Dołączył: 07 Gru 2009
ente, dzięki... ciśnie się na usta pewien cytat... gdzieś tu jest... niestety
:-B :-B :-B
 

ente  Dołączył: 22 Lip 2008
:-B :-B :-B
W zyciu i fotografii dystans robi roznice;]
 

szybkiparowoz  Dołączył: 20 Lut 2011
Dobry, pożywny zestaw... Dzięki za wrzutkę.
 

szybkiparowoz  Dołączył: 20 Lut 2011
Zdjęcia laureatów Leica Street Photo 2017 do obejrzenia na Fotopolis.
Wg mnie wybór dyskusyjny, nawet nie tyle ze względu na poziom, co na "przynależność gatunkową" wielu prac.

 

powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
Przejrzałem i powiem szczerze: większości nie zaliczyłbym do "zdjęć ulicznych". ;-) . Pzdr.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach