zidam  Dołączył: 04 Wrz 2014
Tak, miałem na myśli wyświetlacz.
 

Sid Gotama  Dołączył: 10 Paź 2013
A nawiązując do testow Pentaxa na optycznych, dlaczego w komentarzach jest tak straszny ból du.. yyy czterech liter, osob ktore jak podejrzewam, nawet w rękach nic od pentaxa nie miały? To jakiś rodzaj dysonansu poznawczego, czy oni po prostu tak mają?
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
ale przecież ból dupy działa w każdą stronę. u nas też znajdziesz takich użytkowników.
to jest mały procent ale jest. mały procent z dużej bazy userow (nie Pentaksiarze) to dużo więcej ludzi niż mały procent z małej bazy userow (Pentax)
 

Sid Gotama  Dołączył: 10 Paź 2013
@opiszon
Na optycznych są testy innych marek, przejrzyj parę i porównaj z pentaxem.
W wiekszości będzie 20-50 komentarzy a jak jest pentax, to nawet nie musi być test, wystarczy wzmianka w plotkach i jest 100+

Wystarczy spojrzeć na "inteligentne" komentarze PDamian, sektoid, zembaty czy oz
Zacytuje jeden w którym sam oz się pogubił:
"Ziemia jest płaska, słońce wchodzi na zachodzie a 2+2=4"

Po co oni w ogóle piszą, skoro tak naprawdę w temacie nic do powiedzenia nie mają. Znajdz jakiś związek ich komentarzy z tematem pod którym piszą? Dla mnie coś podobnego robią pięciolatki, czyli nie lubię bo nie a ty jesteś "gupi" (to nie do Ciebie :-) )
Oz za swoje wpisy o niczym, które tylko obrażają innych powinien dostać bana ale skoro optyczni to olewają to ja olałem ich prośbę o wyłączenie adblocka.
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
Sid Gotama, tak to działa że bije się zawsze jednego konkretnego zawodnika

co mnie dziwi to ukierunkowanie hejtu - zazwyczaj uderza się w tego najbardziej popularnego- np w sferze IT najbardziej wyśmiewana jest Java. Idąc tym tropem to hejt powinien skupiać się na Yakumo...
 

fuen  Dołączył: 13 Lis 2012
Popatrzcie na komentarze pod newsami/testami sony ;-)

http://www.optyczne.pl/20...ha_SLT-A99.html
 
tomek_j  Dołączył: 04 Lis 2010
Sid Gotama napisał/a:

Wystarczy spojrzeć na "inteligentne" komentarze PDamian, sektoid, zembaty czy oz
Po co oni w ogóle piszą, skoro tak naprawdę w temacie nic do powiedzenia nie mają. Znajdz jakiś związek ich komentarzy z tematem pod którym piszą? .

Kluczem do zrozumienia tego zjawiska jest tak zwana klikalność. Ci ludzie dla portalu to "pożyteczni idioci" zapewniający ruch i dlatego są tolerowani. Komentarze nie podlegają merytorycznej moderacji i wypisuje się tam co chce. Przykład "komprymacji" pod testem Pentaxa KP - 80% wpisów to jakieś debilne ględzenie, a które nikt z administracji nie reagował i tego nie usunął.
Jeszcze parę lat temu komentarze pod testami i nie tylko dotyczyły tematu i coś z nich wynikało. Teraz ie warto tego czytać, a pisanie czegokolwiek to zupełna strata czasu
 

Kuba Nowak  Dołączył: 12 Maj 2010
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
the Pentax KP delivers excellent flagship-level autofocusing performance through the viewfinder, and it outperforms models that came before the K-3 II.


Center Point .............. Select-M
KP 92% (46/50).......... 83% (43/52)
K-3 62% (32/52)........ 59% (30/51)


Jakość obrazka
The Pentax KP has the best JPG engine we have seen so far in a Pentax DSLR. For every day shooting with the KP there is little reason to shoot RAW. Engaging the pixel shift resolution mode enhances the quality of further.

Wygoda
the ergonomics of the smaller body can be hit-or-miss for users with large hands, or users who favor large lenses. We found the dedicated grip on the Pentax K-3 II to be more comfortable with such lenses, while the KP felt more at-home with compact Limited primes and smaller zooms.

Dodam tylko, ze 70-200 trzyma się wygodnie w dłoni z KP, ponieważ korpus jest maly i lekki, a dość duże szkło samo trzyma puszkę i caly zestaw jest duuzo lżejszy, niż np.: z K-1!
Jeśli użyć dolny grip, to jest jeszcze lepiej, ale korpus rośnie.


Właściwie to wszystko w temacie:
The Pentax KP is perfect for photographers who crave the best DSLR image quality and advanced features, but want a small, portable camera body

Najbardziej mi się podoba to:
Ready to order your Pentax KP? Get yours today!

 

Fenol  Dołączył: 31 Sie 2010
tref, jako świeży moderator czuję się zobligowany: przypominam o punkcie 5. regulaminu :evilsmile:
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
tref, czyżby w końcu przyszła pora na cyfrową linię w Twojej spleśniałej stopce? ;-)
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
Chyba trzeba zaktualizować. Czy to będzie strzał w stopę? W kolano już dostałem.
 

x4rd  Dołączył: 07 Mar 2012
tref napisał/a:
Właściwie to wszystko w temacie:
The Pentax KP is perfect for photographers who crave the best DSLR image quality and advanced features, but want a small, portable camera body

Najbardziej mi się podoba to:
Ready to order your Pentax KP? Get yours today!


To bardzo dobry prognostyk dla modelu z linii powyżej K-3. Mam nadzieję, że wraz z ulepszeniami w AF pójdą również w stronę video, pozostawiając uchylany ekran....
 

powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
x4rd, na PPD przedstawiciele RICOHA twierdzili z dużą pewnością, że nie będą rozwijać opcji filmowania w lustrzankach. Pzdr.
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
x4rd napisał/a:
pójdą również w stronę video

Z tego co mówili na PPD to i owszem. Ale nie w lustrzankach.
 

Marooned  Dołączył: 14 Paź 2006
Czekamy na lustrzanki 360°
 

fuen  Dołączył: 13 Lis 2012
 

FraZa  Dołączył: 25 Kwi 2006
To właśnie o tym pisałem w którymś z tematów, dzięki za przypomnienie!
 

kerad  Dołączył: 02 Sie 2006
Fenol napisał/a:
jako świeży moderator

:shock: że co, jak, kiedy, gdzie? Jest gdzieś wątek powitalny, jakieś info, impreza? :-B
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
kerad napisał/a:
Jest gdzieś wątek powitalny, jakieś info, impreza? :-B

Najwyraźniej przespałeś ;-)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach