zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
powalos napisał/a:
pytaj o co chcesz, niekoniecznie związane z fotografowaniem. :-) :evilsmile:
... może wręcz szczególnie o to, co niezwiązane z fotografowaniem: samochody, zegarki, maszynki do golenia... opony, owce... :evilsmile: :-B
 

Apas  Dołączył: 26 Sty 2007
zorzyk napisał/a:
powalos napisał/a:
pytaj o co chcesz, niekoniecznie związane z fotografowaniem. :-) :evilsmile:
... może wręcz szczególnie o to, co niezwiązane z fotografowaniem: samochody, zegarki, maszynki do golenia... opony, owce... :evilsmile: :-B


...kormorany, piwo, więcej piwa, bobry, bobry trójkami i solo, bobry dzikie i hodowlane, małe i duże, w ujęciu ogólnym i szczegołowym. Jak kto ma słabszy dzień to pisze o sprzęcie fotograficznym, choć głównie Nikona, z kultowym D40 na czele - jak chcesz możesz do takiej dyskusji dołączyć. Tylko uważaj, bo jeśli pojawią się trzy posty pod rząd bez off-topa, to można bana dostać, albo przynajmniej ostrzeżenie. Zakladam, że mogłeś tego w regulaminie nie doczytać, bo generalnie regulaminu tutaj chyba nikt nie czytał, wliczając jego autorów.
A poza tym to witaj i czuj się jak u siebie - zwłaszcza, jeśli aspekty bobrologiczne sztuk wizualnych nie są ci obce!
:mrgreen: :evilsmile:
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Poranne spojrzenie na bobra dobrze działa na psychikę.
 
PiotrK.  Dołączył: 30 Maj 2017
Dzień dobry, jestem Piotr :)
Moja krótka historia:

Smiena 8m
Lubitiel 166
Praktica BC1 z kompletem obiektywów, ach jaki to był sprzęt...
Canon EOS5, zoomy, Metz
Różne kompakty i superzoom Finepix 5600

W końcu zapragnąłem wrócić do lustrzanek. Zastanawiałem się nad Canonem, bo wciąż mam EOS5 analogowy i osprzęt, ale po dłuższych rozważaniach zdecydowałem się na Pentaxa. Od maja mam K-70, w miarę możliwości czasowych uczę się nim posługiwać.

Pozdrawiam Szanowne Grono Użytkowników!
 

Apas  Dołączył: 26 Sty 2007
Dzień dobry Piotrze,
Twoja historia jest o tyle ujmująca, że mocno pokrywa sie z moją - z tą różnicą, że ja stoczylem się na Pentaxa już ładnych parę lat temu, więc szkolenie w obozie Pentalibów na Pustyni Błędowskiej mam już za sobą i jestem gotowy umierać za Sprawę, nawet z nudów :-)
Witaj i baw się dobrze!
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Zaliczyłeś zimny wychów?
 

Apas  Dołączył: 26 Sty 2007
plwk napisał/a:
Zaliczyłeś zimny wychów?

Klucz na szyi, zgłoszenie ewantualnego zaginięcia w jakieś dwa lata po niepowrocie potomka ze szkoły, wykorzystywanie do całodniowego wystawania w kolejkach, brak nagród za wygranie olimpiady wiedzy bobrologicznej i takie tam? Oczywiście :-)
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Chodziło mi o plener na Pustyni Błędowskiej.
 

Apas  Dołączył: 26 Sty 2007
plwk napisał/a:
Chodziło mi o plener na Pustyni Błędowskiej.

Przy całej sympatii nie mogę Ci powiedzieć co lub kogo zaliczałem na Putyni Błędowskiej, bo to tajemnica. Musiałbym Cię zabić a nie umiem - karp z grudnia 1987 wciąż pływa w mojej wannie, rozumiesz...
:evil:
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Karpia wziąłeś za złotą rybkę?
 

Apas  Dołączył: 26 Sty 2007
plwk napisał/a:
Karpia wziąłeś za złotą rybkę?

Nie, to raczej niekontrolowana zdolność przywiązywania się do dzikich stworzeń na długo: karp, pies, żona, kredyt hipoteczny...
:roll:
 
Aphar  Dołączył: 03 Lip 2017
Dzień dobry wieczór wszystkim,
Nazywam się Henryk Zając i od 20 lat naprawiam pralkę..., a nie, to nie to forum :idea: ...robię zdjęcie ;-)

A na poważnie, to przygodę z fotografią zaczynałem w epoce późnego Gierka od Smieny 8M. Po połknięciu bakcyla przyszła kolej na epizod z Zenitem i długi mariaż z cudem techniki z DDR czyli lustrzanką Praktica z obiektywami. Do tego doszła mobilna ciemnia (w łazience), co pozwalało już rozwinąć skrzydła i wypróbować w praktyce porady zawarte w mądrych książkach czy popróbować swoich sił w kilku konkursach fotograficznych.
Po kilkunastu latach przerwy, dzięki wsparciu mojej lepszej połowy wróciłem do ulubionego hobby i od kilku miesięcy jestem posiadaczem Pentaxa, którego tajników i obsługi mam nadzieję się z waszą pomocą nauczyć.

Pozdrawiam
Aphar
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Witaj i baw się dobrze :-B
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
Aphar napisał/a:
od 20 lat naprawiam pralkę..., a nie, to nie to forum
Poszukaj dobrze w Hyde Parku, mógłbyś się zdziwić. Ostatnio dyskutowaliśmy o bezprzewodowym odkurzaczu dobrym do sprzątania króliczych bobków :roll:
Witamy w Pentalandzie! ;-)
 
Drungar  Dołączył: 05 Cze 2017
Witam

Pentax?
Lubię i używam - wcześniej analog - obecnie K-3 II .
Mam nadzieję nie tylko tu "brać", ale i "dawać" w miarę możliwości i umiejętności.

Pozdrawiam wszystkich Pentax'iarzy.
 

Kytutr  Dołączył: 20 Lut 2007
Aphar, Drungar, bawcie się u nas dobrze.
 

Fenol  Dołączył: 31 Sie 2010
Drungar, tu jest Pentaksowa Brać, więc Ty się częstować ;-)
 
Drungar  Dołączył: 05 Cze 2017
Fenol napisał/a:
Drungar, tu jest Pentaksowa Brać, więc Ty się częstować ;-)


Wiedziou em, że bydzie dobrze :mrgreen:
 

brzuch  Dołączył: 01 Maj 2017
Witam
Na imię mam Radek, pstrykam zdjęcia dla przyjemności i jest to moje małe hobby.
Pozdrawiam wszystkich.
 

apemantus  Dołączył: 08 Maj 2013
Cześć!

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach