zidam  Dołączył: 04 Wrz 2014
Sonda jest dostępna pod tym linkiem:

Cytat
https://www.surveymonkey.com/r/ricohimaging


na fejsbuniu jedynie wrzucili komunikat ;-)
 

Apas  Dołączył: 26 Sty 2007
zidam napisał/a:
Sonda jest dostępna pod tym linkiem:

Cytat
https://www.surveymonkey.com/r/ricohimaging


na fejsbuniu jedynie wrzucili komunikat ;-)

Wiem, wiem, nawet już się wypowiedziałem. Tak tylko wspomniałem bo nie lubię FB i podejćia całego świata z założeniem, że KAŻDY ma tam konto :evilsmile:
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
Apas, jesteś nie na czasie. FB zresztą też. :evilsmile:
 

Apas  Dołączył: 26 Sty 2007
Ryszard napisał/a:
Apas, jesteś nie na czasie. FB zresztą też. :evilsmile:

Ryszardzie drogi - ja pamiętam doskonale poprzedni wiek, poprzedni ustrój, poprzednią demokrację (tę ludową), poprzednią SIłę Przewodnią i poprzedniego Wielkiego Brata. Pamiętam kilka Zaciskań Pasa w celu osiągnięcia Lepszego Jutra. Pamiętam komputery, które miały 16 kilobajtów RAM. Pamiętam świat bez Biedry i tylko z jednym kościołem na każde 500 mieszkańców. Pamiętam wdzwaniany Internet i czasy, gdy Internet to był przypis w powieści SF, uznanej przez krytyków za 'zbyt śmiałą'. Pamiętam zapach nowego, prosto z fabryki Zenita i FEDa. Pamiętam jak milicja wynosiła Frasyniuka zanim to w telewizji zaczęli pokazywać...
Ty mi mówisz, że nie jestem na czasie... No k**wa wiem, że nie jestem!
:-B
 
RPM  Dołączył: 28 Lip 2010
tref napisał/a:
Ricoh: sprzęt do rejestrowania obrazów - oprogramowanie do przetwarzania i dystrybucji elektronicznych dokumentów - sprzęt do drukowania

Chyba po to zakupili Pentaksa, żeby wzmocnić pierwsze ogniwo, które w Ricohu było dość egzotyczne.


Kiedyś słyszałem że to była przyczyna zakupu Pentax-a przez Richoha, a dokładnie szansa na opracowanie technologii "skanowania" do kopiarek - a w zasadzie robienia zdjęcia kopiowanemu materiałowi.
 

Apas  Dołączył: 26 Sty 2007
Używałem doskonałych kopiarek Ricoha na długo przed tym, nim zakupił Pentaxa. Używałem ich także po tej dacie i nie zauważyłem, by jakoś diametralnie różniły się pod względem możliwości czy zasady działania od produktów innych kopiarkowych gigantów, więc to raczej nie było przyczyną przejęcia P.
 

dakozlo  Dołączył: 28 Sty 2014
Kto wie - przyczyna może była ale efekt słaby... :evilsmile:
 

apemantus  Dołączył: 08 Maj 2013
Apas napisał/a:
SIłę Przewodnią i poprzedniego Wielkiego Brata. Pamiętam kilka Zaciskań Pasa w celu osiągnięcia Lepszego Jutra. Pamiętam komputery, które miały 16 kilobajtów RAM. Pamiętam świat bez Biedry i tylko z jednym kościołem na każde 500 mieszkańców. Pamiętam wdzwaniany Internet i czasy, gdy Internet to był przypis w powieści SF, uznanej przez krytyków za 'zbyt śmiałą'. Pamiętam zapach nowego, prosto z fabryki Zenita i FEDa. Pamiętam jak milicja wynosiła Frasyniuka zanim to w telewizji zaczęli pokazywać...


To chyba nie jest forum polityczne? Tak mi się przynajmniej zdawało...
 

Apas  Dołączył: 26 Sty 2007
apemantus napisał/a:
Apas napisał/a:
SIłę Przewodnią i poprzedniego Wielkiego Brata. Pamiętam kilka Zaciskań Pasa w celu osiągnięcia Lepszego Jutra. Pamiętam komputery, które miały 16 kilobajtów RAM. Pamiętam świat bez Biedry i tylko z jednym kościołem na każde 500 mieszkańców. Pamiętam wdzwaniany Internet i czasy, gdy Internet to był przypis w powieści SF, uznanej przez krytyków za 'zbyt śmiałą'. Pamiętam zapach nowego, prosto z fabryki Zenita i FEDa. Pamiętam jak milicja wynosiła Frasyniuka zanim to w telewizji zaczęli pokazywać...


To chyba nie jest forum polityczne? Tak mi się przynajmniej zdawało...

Oczywiście, że nie. Tyle, że jesteśmy w dziale HydePark - a ta nazwa (jak, mam nadzieję, wiesz) ma swoje konotacje - to po pierwsze. A po drugie - ja to naprawdę wszystko pamiętam, taka była historia naszego kraju, której doswiadczyłem na własnej skórze, czasem boleśnie, być może w przeciwieństwie do ciebie. Historia, która zresztą miała wpływ na wielu (o ile nie wszystkich) tu piszących, także w wymiarze fotograficznym: bo poznawaliśmy zapach nowch, prosto z fabryki FEDów i Zenitów, niekoniecznie Pentaksów, Nikonów czy Canonów, no w każdym razie nie wszyscy, a i do dziś za przecietną pensję możemy kupić mniej i często drożej, niż sąsiedzi - to też ma korzenie w historii, najnowszej i nieco odleglejszej. Gdy byłem młody Frasyniuka tak samo wynosili, jak i dzisiaj i tak samo tłumaczono, dlaczego wynoszą. Mnie to bawi, bo pamiętam. Nie odbierzesz mi chyba prawa do wspomnień w imię twojej politycno-poprawnej (niewazne, w którą stronę) wygody?
Po trzecie i najważniejsze - to nie jest wpis polityczny, nie twierdzę w nim, że Zieloni są świetni zaś Niebiescy to zdrajcy, lub vice-Versace. Nie przekonuję, że puszczę trzeba wycinać albo nasadzać. Nie oświadczam, czy niemowlak z Syrii będzie terrorystą, czy nie. Nie opowaiadam się ani po jednej, ani po drugiej stronie konfliktu o TK, nie piszę nic o zdolnościach intelektualnych Trumpa, motywacji Kaczyńskiego czy uczciwości Tuska. W każdej z tych spraw mam swoje poglądy i argumenty na ich obronę - ale ich tu nie przytaczam ani nie bronię...
Idąc twoim, dość ekstrawaganckim tokiem rozumowania i opierając się na jakżesz szerokiej definicji 'polityki' mógłbym uznać, ze całe to forum jest polityczne, bo dotyczy japońskiej marki sprzętu foto w związku z czym nie wspiera naszych narodowych aspiracji. Głupie? No pewnie, że głupie...
Dobra rada - nabierz dystansu, naprawdę polecam.
 

apemantus  Dołączył: 08 Maj 2013
Drogi Kolego to ja proszę Ciebie o więcej dystansu. Tak, ten dział to Hyde Park, ale po co w rozdziale: Ploty, plotki, ploteczki zamieszczasz jakieś swoje statystyki o liczbie kościołów na mieszkańca, lub odwrotnie? Co ma wspólnego z tym forum i miejscem wynoszenie czy też wnoszenie Frasyniuka? Jak ma się do plotek o Pentaksie Twój wpis o Przewodniej Sile?
Myślę,że w pewnych sprawach bym się z Tobą zgodził w innych nie, ale po co zaśmiecać to forum naszymi "niefotograficznymi " wtrętami.
Pozdrawiam serdecznie
Apemantus
 

Apas  Dołączył: 26 Sty 2007
apemantus napisał/a:
Drogi Kolego to ja proszę Ciebie o więcej dystansu. Tak, ten dział to Hyde Park, ale po co w rozdziale: Ploty, plotki, ploteczki zamieszczasz jakieś swoje statystyki o liczbie kościołów na mieszkańca, lub odwrotnie? Co ma wspólnego z tym forum i miejscem wynoszenie czy też wnoszenie Frasyniuka? Jak ma się do plotek o Pentaksie Twój wpis o Przewodniej Sile?
Myślę,że w pewnych sprawach bym się z Tobą zgodził w innych nie, ale po co zaśmiecać to forum naszymi "niefotograficznymi " wtrętami.
Pozdrawiam serdecznie
Apemantus

Zadaj sobie, proszę , trud przeczytania dwóch czy trzech postów składajacych się na ciąg wymiany zdań, które doprowadziły do postu, który tak cię rozwścieczył, spróbuj je ułożyć w jedną całość i nie doszukuj się spiskow i złej woli tam, gdzie jej nie ma. Kościołów w Polsce jest, ile jest i jest to ewenement na skalę Europy, Frasyniuka wynieśli i wynosili - to są elementy polskiej rzeczywistości, fakty, wydarzenia, które można empirycznie potwierdzić. Ja w Polsce od lat nie mieszkam i ostatnie dwie wzmianki w tutejszej prasie o Polsce dotyczyły właśnie ilości kościołów i wyniesienia Frasyniuka - co ja poradzę? Polityką by było moje czy kogokolwiek stwierdzenie, czy to dobrze, czy źle, czy trzeba więcej kościołów, czy może mniej etc, czy Władka wynosić, czy zostawić w spokoju - samo stwierdzenie faktu nie jest polityką, zwłaszcza w kontekście prowadzonej konwersacji (która, ułatwię ci, dotyczyła mojego niedostosowania do współczesnoći) oraz miejsca, w którym tę konwersację prowadzimy. Jestem na tym forum chwilę dłużej od ciebie i zapewniam, że to miejsce off-topem, aluzją i wygłupem nieraz stoi, odniesieniami do rzeczywistości tak abstrakcyjnymi i tak odległymi od fotografii, że bez treningu ciężko to sobie wyobrazić i zrozumieć, bo są w to uwikłane nieraz bardzo osobiste i bardzo wieloletnie relacje między uczestnikami. Bywało tu nieraz tak, że nawet Kolorowi między sobą publicznie tak gadali, że na każdym NORMALNYM forum sami sobie by musieli dać ostrzeżenia z szansą na bana za off-topowanie - zresztą, o ilep amiętam w kwestii kolorowych samoukarań, to też już u nas było :-) . I wiesz co - dobrze, że tak jest, bo jesteśmy cholernie małą społecznością, weterani - do których się nie zaliczam bynajmniej -napisali tu już chyba wszystko i na każdy okołofotograficzny temat i jeśli mielibśmy odfiltrować wszystko, co NIE JEST fotografią albo choćby z nią związane - to miejsce byłoby już dawno martwe. W wątkach konkretnych, dotyczących problemów, oceny prac, pomocy etc - ograniczam się, jak większość z nas, do odpowiedzi rzeczowych i konkretnych, choć i tam czasem nurt off-topu ponosi niejednego. Ale tu - powtórzę - jest Hyde Park. Plotki i ploteczki? Poczytaj ten wątek - jakaś nowa plotka pojawia się raz na kilknaście, kilkadziesiąt wpisów, w najlepszym wypadku - potem przerabia się wszystko, z kolonoskopami na czele. Bo Pentax nie zarzuca nas nowościami, bo Sigma i Tamron o nas zapomnieli, bo nie ma newsów od polskiego dystryburtora i jego centrum serwisowego, nie ma znaczących targów i eventów, konkursów fotograficznych wyłącznie dla użytkowników Pentaxów ani ofert atrakcyjnych cen dla uczestników forum na zakup K-1 (a jak są, to dobre dusze z Forum same to organizują...). Chcesz tu pisać jedynie i wyłącznie o 'prawdziwych' plotkach odnośnie sprzętu fotograficznego Pentaxa (bez kolonoskopów)? Wyloguj się i wróć za miesiąc, zapewne nic nie stracisz.
 

SlicaR  Dołączył: 28 Kwi 2013
Apas napisał/a:
Pamiętam komputery, które miały 16 kilobajtów RAM

Qrde to jak oni to zapisywali? Nowy superkomputer! Teraz 0.0000000149011612TB RAM! (?) I ile do cholery trwało obrobienie jednego RAW'a? :-P
 

ebelbeb  Dołączył: 04 Lip 2007
SlicaR napisał/a:
I ile do cholery trwało obrobienie jednego RAW'a?

Kilka minut machania koreksem. ;-)
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Jeszcze trzeba go było zapisać przez kolejne kilka minut. 8-)
 

PK  Dołączył: 24 Maj 2008
To odpowiednik wieszania filmu, do wyschnięcia.
NIe wchodziłem kilka m-cy i niewiele w plotkach się posunęło naprzód.Czy blaszany garaż pentaxa już się znalazł po ostatnim sezonie monsunowym?
 

szybkiparowoz  Dołączył: 20 Lut 2011
Wszystko idzie pełną parą. W gwizdek.
 

ebelbeb  Dołączył: 04 Lip 2007
Psy szczekają, karawan jedzie dalej. ;-)
 

apemantus  Dołączył: 08 Maj 2013
Apas napisał/a:
Zadaj sobie, proszę , trud przeczytania dwóch czy trzech postów składajacych się na ciąg wymiany zdań, które doprowadziły do postu, który tak cię rozwścieczył

Nic mnie nie "rozwścieczyło" w twojej wypowiedzi i czytam wątki na tym forum cofając się nieraz bardzo, aby zrozumieć całość wypowiedzi. Spróbój jednak zrozumieć człowieka mocno zapracowanego, który w niedzielny poranek zasiada z kawą (a piję kawę w zasadzie tylko w niedzielę) do swego ulubionego forum, na uszach słuchawki (w nich szemrze Esperanza Spalding) i widzi : jest coś nowego w dziale Ploty... Otwiera a tam Frasyniuk... żeby chociaż miał na szyi pasek Pentaxa - to można by go do działu Pentax w filmie!
Stąd moje rozczarowanie. :-( :mrgreen:
Proponuję :-B tak na zgodę.
 
Robert  Dołączył: 19 Lis 2006
apemantus napisał/a:
widzi : jest coś nowego w dziale Ploty... Otwiera a tam Frasyniuk...

Też mi się to nie podoba,
 

PK  Dołączył: 24 Maj 2008
Lepiej nie otwieraj konserwy....

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach