baqers  Dołączył: 10 Kwi 2008
TLu, gdzieś o niej czytałem. Poszukam w wolnej chwili, bo teraz szkolna sjesta.

dzięki :-)
 

szpajchel  Dołączył: 20 Kwi 2006
Lyx mnie dziś wkurzył, a chciałem wstawić tylko gwiazdkę w kodzie. TeXstudio to to czego mi było trzeba, chyba nawiążemy dłuższą znajomość.
Morg napisał/a:
Na początek polecam świetnego PDF:
ftp://tug.ctan.org/pub/tex-archive/info/lshort/polish/lshort2e.pdf

A to rzeczywiście jest świetny poradnik, dzięki niemu dziś ruszyłem do przodu.

[ Dodano: 2014-07-15, 15:39 ]
Przeczytałem ostatnio kilka prac licencjackich i magisterskich i tak sobie myślę: Word rulez! To znaczy rządzi, ale użytkownikiem :evil: Chyba przeczytam cały wątek o nożach i przybiję do drzwi swojego pokoju jakiś manifest. Do tej pory myślałem, że studenci bywają zniewoleni przez alkohol i gry komputerowe (tyle słyszę z korytarza przez zamknięte drzwi), a tu jeszcze dochodzą procesory tekstu/pakiety biurowe. Im bardziej zaawansowany program tym gorzej.
Na szczęście są wyjątki, ale i tak zainicjuję jakiś ruch wyzwolenia albo samodyscypliny :mrgreen: Wyhaftuje się sztandar z mottem Dywiz Półpauza Dpi Wklej specjalnie i jakoś to będzie.

A wracając do LaTexa, to szukam rozwiązania, jak wyliczenia niższego rzędu trzymać razem z tym wyżej: mam pytania testowe typu:
29. Treść pytania
(a) możliwa odpowiedź
(b) możliwa odpowiedź
(c) możliwa odpowiedź

Chciałbym , żeby się to razem trzymało w obrębie kolumny/strony.

[ Dodano: 2017-06-23, 08:36 ]
Inne pytanie - czy pod Windows da się tak zrobić w LaTexu, by można było wpisywać polskie znaki, jak w innych programach (Alt+litera) i żeby w wynikowym pliku PDF też były polskie znaki?
Mam TexStudio, znaki wpisują się dobrze, ale w PDF albo nie mam ich wcale, albo zamiast nich są jakieś krzaki, albo brakuje części. Za to wszystko jest dobrze, gdy w pliku wejściowym są jakieś krzaki zamiast polskich znaków. Wolałbym mieć możliwość wygodnej edycji tekstu w oknie edytora, a nie wklejać przekonwertowany kod tex.
 

szpajchel  Dołączył: 20 Kwi 2006
Użytkownikowi Win XP nie jest już łatwo - MikTex mi zdechł, nie chce powstać, bo się gryzie z SSL podczas ściągania aktualizacji i takie tam. Obejście nie pomogło, TexLive! jakoś się nie sprawdził i ogólnie było kiepsko, czyli nerwowo i strata czasu na dłubaninę.
I wtedy odkryłem sharelatex, w kilka minut odzyskałem kontrolę nad dokumentem. O, najważniejsze - wpisuję do kodu polskie znaki za pomocą kombinacji Alt+litera, znaki się wyświetlają dobrze i w oknie kodu, i wynikowym pliku pdf.
 
RPM  Dołączył: 28 Lip 2010
Odpowiednio obkodowując nagłówek pliku texowego to można nawet i pisać w Notatniki ze stroną kodową Windows1250 :)
 

szpajchel  Dołączył: 20 Kwi 2006
RPM napisał/a:
Odpowiednio obkodowując nagłówek pliku texowego to można nawet i pisać w Notatniki ze stroną kodową Windows1250 :)

Wiem, że tak powinno (było) być, ale jakoś u mnie ostatnio nie chciało.
 

skaarj  Dołączył: 18 Mar 2016
\usepackage[polish]{babel}
\usepackage[utf8]{inputenc}
\usepackage{polski}
\usepackage[T1]{fontenc}

W sumie troche nadmiarowo, ale po czyms takim musi dzialac ;)

Win XP naprawde powinno sie juz zostawic i przejsc dalej.

pz

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach