krzychu1979  Dołączył: 17 Wrz 2011
Od paru lat używam WM. Najppierw jakiś HTC, potem Lumia 1020, teraz 650 i powoli zaczynam mieć dość. Nie wiem czy wymieniać na 950 czy przejść do konkurencji. IOS mnie nie ciągnie, Androida używałem i chyba nie chciałbym do niego wracać. Pozostaje BB, niestety niewiele o nim wiem. Ja od telefonu potrzebuje tylko trzech rzeczy - przeglądarki, poczty i nawigacji. Przede wszystkim zależy mi na nawigacji i informacji jak na tym polu radz sobie BB. Są tu jacyś użytkownicy, szczególnie zależy mi na zadowolonych użytkownikach :-)
 

krzychu1979  Dołączył: 17 Wrz 2011
Android jest dla mnie (z niewiadomych przyczyn) nieczytelny. Nie wiem dlaczego poruszam się w nim chaotycznie.
WM teoretycznie spełnia wymagania, niestety z każdą kolejną aktualizacją stabilność spada. Na dodatek wybór urządzeń z tym systemem jest coraz mniejszy.
Dlatego właśnie rozważam BB, jako ostateczną alternatywę.
 
Zombie  Dołączył: 03 Maj 2008
Nie ma nowych BB. Teraz to co BB "produkuje" to Android ;)
 

krzychu1979  Dołączył: 17 Wrz 2011
Jednak kupiłem BlackBerry, chyba ostatni model z ich własnym OS - Passport. Jako tradycjonalista od razu polubiłem fizyczną klawiaturę qwerty, po kilku latach z WM pewnie będę potrzebował trochę czasu na oswojenie ale jestem dobrej myśli :'mrgreen:
O ile potrafię sobie wytłumaczyć niechęć do IOS, o tyle nie potrafię zrozumieć urazy żywionej do Andka, bo wiem że jest świetnym systemem, być może najlepszy na rynku.
Spadam bawić się telefonem :-P
 

iwasherebefore  Dołączył: 30 Paź 2016
SYMBIAN. Najlepszy system do telefonów klasycznych i dotykowych.
 

Generic  Dołączył: 09 Lis 2007
Szkoda tylko, że zaniechany i w pewnych aspektach już bezużyteczny o-\
 

bakulik  Dołączył: 20 Kwi 2013
iwasherebefore napisał/a:
SYMBIAN.

MeeGo lepszy. ;-) Szkoda, że, jak zauważył Generic, obydwa są już nie wspierane…
 

iwasherebefore  Dołączył: 30 Paź 2016
Generic napisał/a:
Szkoda tylko, że zaniechany i w pewnych aspektach już bezużyteczny o-\


W kwestii urządzeń mobilnych, Ja do dzisiaj używam symbiana i bada. :-)
Poza marnym wyświetlaczem, wszystko mam pod ręką i niczego mi nie brakuje.
Wiadomo mapy zostały odsprzedane i są bez aktualizacji, programów też nie ma, ale kto by się przejmował
brakiem personalizacji, czy grami na telefonie. :-P
 

krzychu1979  Dołączył: 17 Wrz 2011
Pamiętam czasy kiedy Symbian wydawał się dawać więcej niż śmiałem oczekiwać. Wyświetlacz w Nokii 6600 (tej pierwszej, jajowatej) który rzucał na kolana wielkością i rozdzielczością. To był rok 2005 i myślałem, że wiele więcej już od telefonów nie dostaniemy.
Może z tego powodu obecnie wystarczy mi skromny BlackBerry bez milionów aplikacji oferowanych przez konkurencje.
Ale mnie nostalgia dopadła, może to dobrze, bo od paru lat planuje doprowadzić do stanu dawnej świetności Nokię E51 którą trzymam w szufladzie.
 

Generic  Dołączył: 09 Lis 2007
iwasherebefore napisał/a:
W kwestii urządzeń mobilnych, Ja do dzisiaj używam symbiana i bada.
Poza marnym wyświetlaczem, wszystko mam pod ręką i niczego mi nie brakuje.
Wiadomo mapy zostały odsprzedane i są bez aktualizacji, programów też nie ma, ale kto by się przejmował
brakiem personalizacji, czy grami na telefonie.


No ja też używam - Noki E6 z Symbianem Anna (Belle zupełnie nie leżało na tym telefonie...)
I wszystko bym jeszcze przełknął, ale na żadną stronę internetową z aktualnymi zabezpieczeniami SSL nie wejdę. Czy to bank, czy głupie Allegro. I to mnie już niestety boli i chyba pora kupić BB Q10 skoro używki są <300zł.

Tak, moim zdaniem do 300zł za telefon to rozsądna granica o-P
 

iwasherebefore  Dołączył: 30 Paź 2016
Nie tylko SSL, ale także większa część stron z nowym flashem. :-)
Od czasu premiery chciałem mieć 6600. W salonie idea kosztował ponad 2800, co było kosmiczną ceną.
O BB zapomniałem. Mam 9790. Bateria dosyć żywotna, ale z klawiatury mało korzystam.
Lepszy ten model niż 8520 co miałem na początku, gdzie trackpad potrafił się zawieszać po wstrząsach. :-)
 

mygosia  Dołączyła: 19 Kwi 2006
Sluchajcie - przymierzam się do zmiany mojego cztero letniego S3 mini i odkryłam, że większość z telefonow ma teraz niewymienną baterie. Czy trzeba się tego obawiać?
Czy to po prostu oznacza, że nie jest wyjmowalna, a jak mi padnie po 2 latach, to jest sposób jakiś na jej wymianę?
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Niewymienność oznacza, że samodzielnie, bez specjalistycznych narzędzi się do niej nie dostaniemy. W większości przypadków niezależny serwisant potrafi to zrobić.
 

mygosia  Dołączyła: 19 Kwi 2006
plwk, czyli ok :-)

Czy ktoś miał do czynienia z takim czymś?

Xiaomi Redmi 4X 32GB
http://allegro.pl/xiaomi-...22.html#thumb/4

Nigdy nie miałam chińczyka, ale jak czytam opinie ludzi, to chyba się przekonam :-)
A może można wyhaczyć coś lepszego w tej cenie?
[co mnie zachęca, to w miarę porządna bateria; 5 cali mi wystarczy; pytanie o jakość zdjęć].

Sklep Proline wydaje się ok - kwestia gwarancji i oprogramowania.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Paweł miał, ale wymienił na gwarancji bo mu się zepsuł. Ja mam od roku starszego brata z tej samej firmy i nie narzekam. Oprogramowanie to fabryczna nakładka MIUI. Aktualizacje dosyć regularne.
 

irek83  Dołączył: 10 Paź 2014
mygosia, bardzo fajny telefon, mam od dwóch tygodni więc póki co działa płynnie.
 

mygosia  Dołączyła: 19 Kwi 2006
Oki - dzięki za rady.
Zamówiłam.
Najwyżej będzie na Was :-P
 
Blesso  Dołączył: 24 Wrz 2007
Ten telefon nie ma chyba modułu NFC ale jego bateria i zapewne czas pracy może robić wrażenie.
Brak NFC w dzisiejszych czasach to jednak wada ( po co nosić gotówkę czy kartę ? ).

Podobny telefon ( note- z większym ekranem) można (było) kupić w promocji .
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
Blesso napisał/a:

Brak NFC w dzisiejszych czasach to jednak wada ( po co nosić gotówkę czy kartę ? ).
bez przesady. Nie jestem aż taki stary, a telefonu używam do dzwonienia, netu i robienia zdjęć. Juz o dwie ostatnie funkcjonalności za dużo.
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
telefonu może tak

ale NFC w smartfonie się po prostu przydaje.
Mam przez to zbliżeniową kartę płatniczą którą mogę włączyć wtedy kiedy chcę - minimalizuje ryzyko zeskanowania. Nie muszę targac portfela czy po prostu wyciągać go z ciasnej kieszeni spodni.
Po prostu wtedy kiedy mam telefon, mam portfel.
Czekam aż mi miejską sieciówkę przeniosą na NFC w telefonie - może kiedyś...

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach