idzi  Dołączył: 24 Paź 2010
Żaba napisał/a:
idzi miałem "stare" 40 DA nigdy nie było problemu z pracą pod światło nie sądzę aby był sens dokładać do nowych powłok. Pentax DA 40mm f/2.8 Limited to bardzo zacne szkło.

W zasadzie wszystko w temacie. Mam 15-tke i 70-tke tak pomyślałem ,ze z 40 -tką będzie ładny zestaw mieszczący się do małej torby.Zastanawiam się na ile nowe powłoki są zupełnie "nowe" a na ile to rozwojową wersja starych powłok. Jakoś nie wyobrażam sobie aby ta technologia przetrwała bez zmian te dziesięciolecia.
Poszukam jeszcze obiektywu z zielonym paskiem i myślę,że na początku lutego do mnie przyjedzie.
 

Pentagram  Dołączył: 21 Wrz 2006
Moim zdaniem, różnica na tych powłokach jest tak znikoma, że nie ma żadnego znaczenia. Kup wersję, która bardziej Ci się podoba.
 

pawcio  Dołączył: 11 Maj 2007
Odświeżę nieco temat bo mam problem z moim naleśniczkiem.
Zauważyłem ostatnio u niego problemy z działaniem AF. Ostrzy do pewnego momentu i stop. Aparat nie potwierdza ostrości, bo nie doostrzył do końca. Czasami zdarza mu się pracować normalnie.
Odpiąłem go od body i przy poruszaniu słychać jakby w środku coś latało. Jakby jakaś malutka śrubka się odkręciła w środku czy coś w ten deseń.
Rozkręcał ktoś z Was ten obiektyw?

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach