mygosia  Dołączyła: 19 Kwi 2006
1. Note nie chciałam - teraz mam 4 cale chyba i obsługuję jedną ręką. Obawiam się, że przy 5 będę miała trudność [rozmiar dłoni XS, to nawet mniej, niż niektóre dzieci ;-) ].

2. Im mniej "łatwych" sposobów wydawania kasy, tym lepiej :-) Może to i wygodne, ale świadomie nie chcę używać tego i innych "ułatwień" - ten typ tak ma :-)

BTW - znacie takiego bloga http://jakoszczedzacpieniadze.pl/?
Jako jeden ze sposobów na szybko rozchodzące się pieniądze, autor podaje właśnie rezygnację z kart kredytowych i płatniczych [na początku miesiąca robisz budżet, wypłacasz z bankomatu potrzebną gotówkę i nią operujesz]. Robili badania, że gdy płacimy gotówką, to w naszym mózgu są pobudzane ośrodki odpowiedzialne za ból fizyczny, gdy robimy "pik" kartą to nie. I m.i. dlatego pieniądze wirtualne nam się szybciej rozchodzą.
8-)
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
to pewnie zależy od człowieka

mi szybciej się rozchodzi gotówka

choć nie wiem - nie używam oprócz 1 okazji co 2 tygodnie gdzie potrzebuje odliczoną kasę...
 

mygosia  Dołączyła: 19 Kwi 2006
a używacie w telefonach czytnika linii papilarnych?
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Tak, zapewnia błyskawiczny dostęp do pulpitu.
 

mygosia  Dołączyła: 19 Kwi 2006
Czytałam gdzieś, że jego "wykradzenie" [tzn skan palucha] może mieć niefajne konsekwencje. Prawda to? Jest się czego bać?
 

TM_Mich  Dołączył: 08 Wrz 2009
mygosia, sama się napędzasz strachami. Pomyśl - co masz w komórce i co się komuś może przydać, a dwa - jak ma Ci to wykraść? Palca uciąć i przyłożyć?
 

Apas  Dołączył: 26 Sty 2007
mygosia napisał/a:
Czytałam gdzieś, że jego "wykradzenie" [tzn skan palucha] może mieć niefajne konsekwencje. Prawda to? Jest się czego bać?

Tak. Jak ci wykradną skan palucha z telefonu, to wszystkie twoje sejfy otwierane na linie papilarne będą zagrożone :-D
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
nie zakładam żeby trzymany byl rzeczywisty skan palca - zapewne tylko zaszyfrowany i "posolony" skrót z punktów charakterystycznych

tak samo jak nikt rozsądny nie trzyma haseł klientów w jawnym tekście...

[ Dodano: 2017-07-08, 06:56 ]
https://support.google.com/nexus/answer/6300638?hl=en

o, jest jeszcze lepiej.
dane odcisku palca są zapisane w hardware modułu fingerprintowego i nie ma do nich żadnego dostępu- nawet z kontem roota. Nie można ich odczytać- można tylko zweryfikować czy przyłożony paluch jest zgodny z zapisaną charakterystyką wzorca.

To jest coś podobnego w ideii jak sprzęt HSM do przechowywania haseł https://en.m.wikipedia.org/wiki/Hardware_security_module
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Z praktyki ze swoim telefonem wiem, że aby bezproblemowo identyfikował palec, muszę go wczytać do telefonu więcej niż jeden raz (można wczytać chyba cztery).
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
to zapewne wina ułomności skanera...

oczywiście hardware w różnych telefonach może być różnie rozwiązany ale podstawowe zasady muszą być utrzymane żeby być zgodnym z API Androida
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Możliwe, jednak teraz identyfikuje bez problemów, zarówno suchy jak i mokry palec.
 

mygosia  Dołączyła: 19 Kwi 2006
TM_Mich, Apas, tym których czytałam chodziło właśnie o coś innego. O to, że odcisk palca jest teraz jako dana identyfikacyjna. Ludzie chronią swoje dane osobowe, więc skan palca tym bardziej chyba powinni chronić?

BTW - to nie było moje zdanie. Poczytałam i się dopytuję.

A zabezpieczenia mnie niekoniecznie przekonują ;-) Wychodzę z założenia, że wszystko co robię na telefonie może zostać przechwycone :-) I w sumie na komputerze też...

Taka sytuacja:
Wojtek odbierał moją paczkę z punktu odbioru InPostu [generalnie porażka totalna]. Więc było tam moje nazwisko i mój telefon. On nie miał z tym nic wspólnego. I punkt odbioru to slepik z portfelami. Chłop się zainteresował, poprosił panią o pokazanie kilku modeli. Wrócił do domu, otiera na telefonie FB, a tam co? Reklama portfeli.
Przypadek? ;-)
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Czegokolwiek nie obejrzę w sklepie internetowym, natychmiast mam to w reklamach na fb.
 

kerad  Dołączył: 02 Sie 2006
Cytat
Chłop się zainteresował, poprosił panią o pokazanie kilku modeli.

Ma teraz większy wybór i łatwiejszy dostęp do towaru.
Cytat
Przypadek?

Postęp :-P
 

cube007  Dołączył: 12 Mar 2009
kerad napisał/a:

Cytat
Przypadek?

Postęp :-P
Raczej permanentna inwigilacja :mrgreen:
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
Remarketing jest wszędzie, a niezrozumiały dla ludzi komunikat o ciasteczkach jest nakazany przez łunię.
 

mygosia  Dołączyła: 19 Kwi 2006
Ale jakie ciasteczka? Jaki sklep internetowy?

Chłop poszedł sklepu i poprosił o pokazanie portfeli.
I za 15 minut wyświetliła mu się reklama. W telefonie.
Wcześniej nie szukał portfeli w necie - ani na telefonie, ani tablecie, ani komputrze.

Możliwe?
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
możliwe

jeśli miał włączony GPS w telefonie to banalnie proste
a jeśli nie to zostaje triangulacja po masztach GSM oraz sieciach wifi w okolicy

jak już masz lokalizację to wiadomo w jakim sklepie przebywał
 

PiotrR  Dołączył: 03 Maj 2006
opiszon napisał/a:
choć nie wiem - nie używam oprócz 1 okazji co 2 tygodnie gdzie potrzebuje odliczoną kasę...

Brzmi jak jakaś perwersyjna okazja. ;-)

Jeśli chodzi o, jak to nazywacie, remarketing, to największy idiotyzm, jaki znam. Na ogół, jak coś kupię przez internet, potem przez tydzień albo lepiej wyskakują mi reklamy podobnych towarów. Po wuj, jak już kupiłem?! Skuteczność zerowa.

 

TM_Mich  Dołączył: 08 Wrz 2009
mygosia napisał/a:
Ale jakie ciasteczka? Jaki sklep internetowy?

...
I za 15 minut wyświetliła mu się reklama. W telefonie.
Wcześniej nie szukał portfeli w necie - ani na telefonie, ani tablecie, ani komputrze.

Możliwe?


Chłopaczek z mojej wioski stworzył coś takiego jak "Estimote". Zaczyna to działać.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach