wanakamura  Dołączył: 03 Lip 2009
RPM napisał/a:
wanakamura napisał/a:
Ja szukam TC do 70-200 EX II sigmy.


Być może mogę pomoc.
Człowiek od którego kupowałem Sigmę mówił że ma TC Sigmy w zapasie.
Spytać czy aktualne?

TC sigmy nie chodzą z Tą sigmą nawet po aktualizacji płyty głównej niestety potwierdził mi to już serwis Sigmy z Japonią.
więc pewnie Tamron lub Pentax TC
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
No, to się nazywa kompatybilność Sigmy.
 

Fenol  Dołączył: 31 Sie 2010
Po ponad pół roku użytkowania K-1 mogę powiedzieć jedno: jeśli w następcy zrezygnują z tej konstrukcji uchylnego ekranu, to ja i moje 10 palców składa pozew zbiorowy! ;-) Nie sądziłem, że będę z tego wynalazku tak często korzystał. Jest to bardzo wygodne i przynajmniej na razie - wydaje się bardzo trwałe. Nie wiem ile skośnookich inżynierów nad tym siedziało, ale należą się najszczersze gratulacje za pomysł.

Narzekać mogę jedynie na dwie rzeczy:
- rozmieszczenie punktów AF, przydałaby się jeszcze jedna linia punktów umieszczona nieco wyżej. Aktualnie, robiąc zdjęcie w poziomie, gdy wybiorę skrajnie górny punkt AF, to chcąc prawidłowo skadrować postać punkt zamiast trafić na twarz, to trafia... idealnie w piersi :evilsmile:
- bufor, który bardzo szybko się zapycha i aparat łapie zadyszkę.

Przesiadając się z K-5II progres jest praktycznie w każdym względzie. Tam, gdzie zmiany są na gorsze (jak choćby wspomniany bufor) idzie się przyzwyczaić. Za to plusów można wymienić bardzo dużo, jak choć by poziomica wyświetlana na matówce - mała rzecz, a świetnie pomyślana i bardzo przydatna. Nie wspominając już o całej ergonomii. Wszystkie przyciski rozmieszczone są bardzo intuicyjnie, a dodatkowe pokrętła bardzo ułatwiają pracę. Nawet pokrętło trybów, choć w 99% jest ustawione na ISO, to czasem się przydaje, by nie grzebać w menu, w poszukiwaniu jakiejś opcji.

Ostatnio nawet zacząłem korzystać z wbudowanego Wi-Fi, co okazało się fajnym bajerem ;-)
 

irek83  Dołączył: 10 Paź 2014
Ja od siebie jeszcze dodam, że przydałaby się wbudowana zaślepka w wizjerze do długich ekspozycji, taka jak w nikonie D810.
 

foto  Dołączył: 03 Maj 2013
We wrześniu wersja Limitowana

http://www.nokishita-came...ted-silver.html
 

foto  Dołączył: 03 Maj 2013
espresso napisał/a:
foto napisał/a:
We wrześniu wersja Limitowana

http://www.nokishita-came...ted-silver.html

Zdaje się iż raczej powinien się już pojawić następca K1, przynajmniej model nieco odświeżony a nie tylko przemalowany.


K-1 jest na rynku rok i kilka miesięcy to chyba szybko miałaby być nowa wersja. C 5 III chyba był ok 4 lat.
Z tego co w sieci można znaleźć to w 2018 ma się pojawić następca.
 

x4rd  Dołączył: 07 Mar 2012
espresso napisał/a:
APS-C odświeżanie idzie Pentaxowi wiele sprawniej i jakoś nikt nie narzeka że za często.


Szczególnie odświeżony został segment flagowy ze starą trójką w wersji II :-P
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
Skoro się dobrze sprzedaje, to po co gmerać wydając kasę?

Może taktyka polega na przeskoczeniu jednej generacji i pokazania kolejnej? A może nie warto pokazywać, tak jak zrobił to Nikon, 47 megapikselasków, bo to zabija użyteczność postprodukcji?

Na pewno fabryka z księgowymi w pierwszej linii ognia wie, kiedy wydać kasę, żeby się nie przewrócić. Może nawet wiedzą to lepiej, niż my tutaj na forum, kto wie?! :-P
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
espresso napisał/a:
możesz to rozwinąć?
rozumiem duże pliki od średniego formatu. Ale pompowanie małego to zabijanie sprzętu, na którym to będzie obrabiane w imię marketingu. Ostatnio przerabiam pliki z Nikona 810. Potrzebuję z tego dobrej jakości obrazków. Porównując te 34 z matrycą 24 już jest ciężko, a 47 to będzie masakra. Po prostu z punktu widzenia potrzeb profesjonalnych nie widzę uzasadnienia pompowania matryc. Jest niewiele dziedzin, w których realnie, a nie potencjalnie, potrzeba tak wielkich obrazków. W praktyce nie widać tego patrząc na rynek obrazków. Ani w reklamie, ani w modelingu. Do wydruku A4 nie trzeba mieć A2. Ilu użytkowników i ich klientów robi poważne wydruki wymagające takich ilości danych? Niewielu. A i tak większość z tych potrzebujących siedzi na MF. To moje zdanie wynikające z doświadczenia i obserwacji branży polifoto.

Wiem też, że są ludzie używający 810 do packshotów niewielkich produktów pokazywanych później na www w lightboxie 800px (z czego 3/4 opowierzchni obrazka to tlo). Kto bogatemu zabroni.
 
Wiktor  Dołączył: 25 Maj 2006
Zgadzam się z espresso. Z moich obserwacji wynika e w ogromnej większości stajemy się po prostu pstrykaczami. Najpierw naciskamy spust migawki a później myślimy co dalej z tym zrobić.Jest jeszcze inny aspekt a mianowicie zdjęcia sportowe i szybki ruch obiektów .Fotografuję konie (pokazy koni arabskich , tradycyjne i sportowe powożenie zaprzęgami ,skoki przez przeszkody , ujeżdżenie , wkkw) .Ciasne kadrowanie powoduje że mam uciętą głowę konia bądź zawodnika ewentualnie inne potrzebne na zdjęciu detale. Kadrowanie obiektu z dużym zapasem pozwala wyciąć to na czym nam zależy i przy gęsto upakowanej matrycy pozwala wykadrować obraz o zadowalającej jakości.
Nie jest prawdą że producenci ciągle podwyższają ilość pikseli.Ostatnio Sony wypuściło aparat A9,pełnoklatkowy bezlusterkowiec z matrycą 24mln pikseli.
Do wykonania zdjęcia kotka czy też pieska na kanapie wystarczy w zupełności 10mln pikseli.
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Wiktor napisał/a:
Nie jest prawdą że producenci ciągle podwyższają ilość pikseli.
Jest prawdą. A9 to aparat reportażowy (szybkostrzelność), a w tej dziedzinie to wystarcza. Zresztą nawet w tym temacie widać przyrost MP.
Premiera Nikonowskiej 850 czy Canona 5DMk IV również raczej potwierdza ten smutny stan - wystarczy spojrzeć, jak puchnie każda kolejna generacja.
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
Wiktor napisał/a:
Najpierw naciskamy spust migawki a później myślimy co dalej z tym zrobić.
Tylko, że znakomita większość nic z tym plikiem nie robi. Nic sensownego, co usprawiedliwiałoby potrzebę posiadania miliarda petapikseli. Oprócz onanizmu posiadania, bo wiadomo, że każdy chłop chce mieć dużego małego - nawet jeśli mowa o formacie aparatu.
 

irek83  Dołączył: 10 Paź 2014
Hejka,
Czy miał ktoś taką sytuację, że po włączeniu aparatu przez chwilę nic się nie działo aż w końcu aparat uruchomił się jak po powrocie do ustawień fabrycznych? Wczoraj miałem taką sytuację i wszystkie zmienione przeze mnie ustawienia w menu jak i zapisane tryby user przypadły. Aparat sam się zresetował do ustawień fabrycznych, dziwne.
 

foto  Dołączył: 03 Maj 2013
irek 83
U mnie jak na razie nic się nie dzieje.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Miałem dwa, albo trzy razy coś takiego, że wyświetlał mi wszystko (menu i zdjęcia) w negatywie. Wyłączenie i włączenie leczyło go z tej dewiacji.
 

foto  Dołączył: 03 Maj 2013
Jakie macie odczucie co do wprowadzenia K-1 na rynek przez Ricoh. Chodzi mi o to czy Ricoh traktował to na poważnie, pytam bo jest cisza z nowymi szkłami i taka mi przyszła myśl.

A jeżeli chodzi o K-1 to ja nie potrzebuję lepszego.
 

Apas  Dołączył: 26 Sty 2007
foto napisał/a:
Jakie macie odczucie co do wprowadzenia K-1 na rynek przez Ricoh. Chodzi mi o to czy Ricoh traktował to na poważnie, pytam bo jest cisza z nowymi szkłami i taka mi przyszła myśl.

A jeżeli chodzi o K-1 to ja nie potrzebuję lepszego.

Razem z K-1 na rynek trafiło kilka podstawowych i najbardziej potrzebnych szkieł, z czego wszystkie wydają się być udane. Dwie ważne jasne stalki w przygotowaniu, trzy kolejne szkła zapowiedziane na roadmapie - wszystko do FF. Każdy, kto obserwował poczynania Pentaksa przez oststnie 10 lat uzna, ze to wręcz zatrzęsienie nowości...
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
foto napisał/a:
, pytam bo jest cisza z nowymi szkłami i taka mi przyszła myśl.
.
Czego Ci brakuje do K-1? Jest wystarczająco dużo dobrych i drugich szkieł. Zresztą nowych, bo wyszly pod K-1, a stare odzyskały świetność na FF.
Nie ma tanich, ale "tanio już było". Na pewno tak nieduża firma nie rzuci się nagle na opracowanie 40 nowych modeli obiektywów, bo koszty przerosną zyski i...


Coś tam jest na desce kreślarskiej, jeśli przeniosą projekt do komputera to powinny się niedługo pojawić nowe szklanki.

Na razie trzeba zbierać na pinezki, żeby zdjęcia przypinać do pokazania.

I potem wiadomo: szklanki, pinezki... karabin ceski.

Trzeba czymś odstrzelić stopy i kolana, żeby świat się po ogłoszeniu nowości nie zwalił z nóg...
 

FraZa  Dołączył: 25 Kwi 2006
Ciekawym Pentax D FA * 85mm f/1.4 czy przebije poprzednika. I ceny :)

Btw - czekam niecierpliwie na pojawienie się i recenzje się Nikona 850. Z parametrów, jeśliby af był rzędu D5, 7 kl/sek od biedy da radę, rakieta i całkowicie zaspokoiłby moje sprzętowe wymagania. Bo niestety K-1 mimo swojej cudowności obrazka i wielu innych zalet a nawet przewag nad konkurencją "średnio" się sprawdza nawet na bardziej wymagających af-owo i seryjnie eventach o reporterce nie wspominając
 

foto  Dołączył: 03 Maj 2013
[quote="tref"]
foto napisał/a:
, pytam bo jest cisza z nowymi szkłami i taka mi przyszła myśl.
.
Czego Ci brakuje do K-1? Jest wystarczająco dużo dobrych i drugich szkieł. Zresztą nowych, bo wyszly pod K-1, a stare odzyskały świetność na FF.

Brakuje mi stałki 18-20mm bo DFA 15-30 to wielki kloc.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach