plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Wczoraj i dzisiaj, na zlecenie "Szanownej Małżonki" wydrukowałem ponad 80 zdjęć :-D
 

M.K  Dołączył: 26 Sie 2007
Jaki jest czas porodu jednej odbitki 10x15?
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Będę musiał zmierzyć, na razie mnie to specjalnie nie interesowało. Wczoraj był u mnie znajomy, mający jakiegoś wcześniejszego Epsona z serii L i twierdził, że mój jest dużo szybszy.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
M.K napisał/a:
Jaki jest czas porodu jednej odbitki 10x15?

Trochę trwa ;-) - 2 minuty.
 

M.K  Dołączył: 26 Sie 2007
To długo. Ale powiedz mi czy to jest wydruk super foto, czy zwykły foto? A moze nie masz takiej możliwości wyboru?
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
To jest super foto, zwykłego foto nie próbowałem.
 

M.K  Dołączył: 26 Sie 2007
A to spróbuj, tylko zwykle foto powinno miec swój profil bo inna gęstość zadruku i moze wystąpić przekłamanie kolorów. Generalnie jakosc zwykła foto jest bardzo ok, ja tylko w zwykłym foto drukuje. Różnice sa widoczne z bardzo bliska lub pod powiększeniem.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Miejscowi "magicy" od druku oglądali wydruki z super foto i się dziwili, że to z czterokolorówki.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Sprawdzę na posiadanych profilach.
 

M.K  Dołączył: 26 Sie 2007
Epson 1500W
Jakość foto: poród 10x15 około 1 minuty
Jakość super foto: poród 10x15 około 2 minut
Wydruk mono, profil nie pasuje. Robiony pod wydruki w jakości foto, na odbitce w jakości super foto daje spory zafarb zieleni. Przy wydrukach w kolorze różnice będą widoczne najbardziej w cieniach i dla czerwieni/brązów. To już bez druku wiem, jak i powyższe z mono, ale wiedzę trzeba powtarzać, żeby nie wyparowała z główki. ;)

[ Dodano: 2017-07-13, 07:09 ]
P50 była szybsza dla 10x15, ale te pareę lat wstecz, gdy puściłem wydruk A4, to przegrywała z 1400. Więc oprogramowanie jest profilowane pod wielkość drukarki. Dlatego zawsze drukuję na A4 z racji szybkości i oszczędności pod każdym względem. Zadruk na A3 też byłby zbawienny dla drukarki, ale przy cięciu jest mniej poręczny.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Czas podałem od momentu wypuszczenia z komputera na drukarkę. Gdyby liczyć również przetwarzanie przez komputer, to mój wiekowy blaszak dokłada 20 sekund. Gdy puszczę kilka zdjęć to kolejne przetwarza w tle, więc nie wpływa to na ogólny czas drukowania.
Oprócz profilu neutralnego mam też o mniejszym nasyceniu i pewnie na tym muszę sprawdzić. Jaką gęstość pikseli/cal używasz przy drukowaniu 15x10?
 

M.K  Dołączył: 26 Sie 2007
zawsze 300ppi
U mnie też czas liczony od pierwszego ruchu karetki.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Ja mierzyłem od podania papieru. Te na które starcza rozdzielczości drukuję 360ppi, dla większych ewentualnie zmniejszam żeby uniknąć skalowania w górę.
 

M.K  Dołączył: 26 Sie 2007
A z czego Ty drukujesz?
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Z Ligtrooma.
 

M.K  Dołączył: 26 Sie 2007
Puściłem dwa wydruki 10x15 - jeden 72, drugi 1440. Zaraz napiszę co następuje.

[ Dodano: 2017-07-13, 08:23 ]
Plik - nef
72 nieostry - kiszka
1440 - miękki - przypomina efekt z analoga
i dodatkowo
300 - ostry - bardzo ostry - efekt cyfry bardzo widoczny
600 - coś między 300, a 1440.
Zmiana rozdzielczości nie wpływa na pracę profilu. Wszystkie są pod względem kolorystycznym spójne.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Część tego co drukowałem dla żony było z jotpegów 1200x800 i na nich było widać braki w rozdzielczości w porównaniu do tych drukowanych z RAWów, niemniej nie były gorsze od wydruków z pobliskiego labu.
 

M.K  Dołączył: 26 Sie 2007
plwk, powiem Tobie, że nie majstruję przy ppi, zawsze mam 300. Zrobiłem też przy 360 i wygląda to bardzo podobnie do 300, choć mam wrażenie(może sobie wmawiam tylko, lub jest na granicy percepcji) ze 360 jest nieco bardziej miękko niż przy 300.

Kiepskie laby masz naokoło, albo ludzi co nie przykładają się do swojej pracy - z drugiej strony tylko się cieszyć, że jesteś zadowolony i wszystko świetnie śmiga.
Acha - zanabyłem od dawna już nie kupowany przeze mnie pe rc brylant 240. Nie wiem czy nie popierniczyli grubości, ale jeśli nie to jest nieco grubszy od błysku 240. Bardzo ładnie na nim wychodzi zadruk z pigmentu. Jeśli go nie kupiłeś to sobie zamów. Jest godny.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
M.K napisał/a:
miękki - przypomina efekt z analoga

Przedwczoraj był u mnie znajomy, dla którego skanowałem jakiś próbny film z Mamiyi RB67. Z jednej klatki zrobiłem wydruk fragmentu, około 1/3 powierzchni klatki na 13x18 i był zawiedziony ostrością. Inna sprawa, że film to była FOMA 100 wywoływana prawdopodobnie w R09 no i do tego trochę nie trafił z ostrością - na sylwetce ludzkiej ostry był brzuch a twarz już trochę była miękka a może lekko poruszona.

[ Dodano: 2017-07-13, 09:00 ]
M.K napisał/a:
pe rc brylant 240

Coś tam na próbę zamówię. Drukowałem na epsonie 255 i wydawał się dużo grubszy od tego 240, ale to mogła być kwestia struktury podłoża i związanej z tym innej gęstości.
 

M.K  Dołączył: 26 Sie 2007
plwk, z tą ostrością to on myśli, że w labie wyjdzie mu bardziej ostre? Obstawiam, ze nie.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach