M.K  Dołączył: 26 Sie 2007
opiszon napisał/a:
pojawił się 35/1.8G który załatał dziurę no i jest jeszcze ten 28/1.8G który mimo dużych gabarytów jest lekkim o obiektywem.


35g ed jest ciut mniejsza od 28g. Można powiedzieć, że oba są dwa razy większe od 35 dx. Wagowo są cudownie lekkie. Bardzo fajne szkła. "Obadwa".
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
Trochę mi się zmieniły priorytety ostatnio, poza tym ten KP chyba nie taki znowu zły (tylko kurde drogi). Ale zapytam przy okazji - usłyszałem niezbyt pochlebną opinię dotyczącą D610 od użytkownika D700. Faktycznie ten pierwszy odbiega in minus od tego drugiego czasem reakcji i autofokusem?
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
Nie miałem d700 ale na pewno to jest inna klasa sprzętu więc ciężko porównywać. Jedyne co oprócz rozmiaru matrycy łączy te aparaty to podobna cena d700 w momencie zejścia z rynku do ceny d610 po premierze.

Pytanie czy to co oferuje d610 jest wystarczające czy nie...
 

Benek  Dołączył: 18 Wrz 2008
Nie wiem co jest nie tak z reakcją i AF w D610. Co prawda nie mam D700, ale na podstawie obcowania i "mania" C5D, k20D, k7, k5, kilku bezlusterkowców Olka, Panasa, Samsunga kompletnie NIE NARZEKAM. Dla mnie D610 to najlepszy wybór dla kogoś, kto chce mieć FF, a do tego możliwość wyboru z szerokiej palety tanich szkieł z drugiej i pierwszej ręki.

Co nie znaczy, że ktoś podobnie może oceniać 6D, albo jakiegoś Fujika. Każdemy według potrzeb. :-)
 

M.K  Dołączył: 26 Sie 2007
Ja mam dwa szczury 610. Jeden ma już ponad 100 tys drugi znacznie mniej. Oba wyglądają na całkiem zdrowe, na jednym problem oklein. Szczur ma lepszą matryce od 700 i o wiele lepszy i stabilniejszy bw. Minusem są delikatniejsza budowa i węższe pole af w stosunku do 700. Celność układu af bardzo satysfakcjonujaca. przy obiektywach ciemniejszych af się po prostu nie myli. Wada układu nie jest kiepska celność a raczej małe pole i gorsza praca w ciemnościach. Jakbym miał kasę na d750 to kupiłbym szczura i jakieś jeszcze jedno szkło. :mrgreen:
Co do czasu reakcji - jesli af masz ustawiony na którymś z przycisków a migawkę wyzwalasz spustem, czyli tak jak większość pro to czas reakcji nie istnieje dla migawki. Wyzwolenie jest błyskawiczne! Przerasta to możliwości percepcyjne.
 
stx  Dołączył: 25 Lip 2016
Ostatnio zastanawiam się nad S24-35 2.0 i nad tym do czego ów wynalazek założę. Przeznaczenie to krajobraz i dzieci...
 
stx  Dołączył: 25 Lip 2016
espresso napisał/a:
Do krajobrazu masz znakomity Pentax HD DA 20-40 mm f/2.8-4.0 ED Limited DC WR


Chodziło mi o przelicznik na apsc 16-24 :-P . Jest opcja na S 18-35 ale jednak tych 2 mm kluczowych by brakowało no i myślałem o inny formacie.

espresso napisał/a:
Dzieci też ogarniesz, aczkolwiek tak mocno z tła ich nie wytniesz. Za to praca pod słonko, jak żaden inny.


Od wycinania dzieci mam 50 1,7 :lol: tylko się muszą nie ruszać :-D

Generalnie chcę poczuć szybki AF i to jest między innymi powód do zmiany body. Jest również to że moja K30 obecne jest mocno zużyte po około 3000km szlaków górskich, dwóch wymianach solenoidu itd. Miałem w ręce 5dmkIII z S35 i 50 1,2 i cóż mogę powiedzieć, AF po prostu działa. Miałem w zeszłym roku Sony a7 z 24-70 f4 na trzy dni i to nie moja bajka...

Taki KP z S18-35 lub 20-40 i Nikon D610 z S24-35 to bardzo podobne pieniądze są
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
stx napisał/a:
Generalnie chcę poczuć szybki AF i to jest między innymi powód do zmiany body.

AF-S nie odstaje od konkurencji od czasów K-5II. Pomacaj K-3II - powinno być w porządku. Oczywiście z odpowiednim szkłem - tutaj DA Limitedy naprawdę dają radę.
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
Zbuduje sobie człowiek uzasadnienie zakupu wymarzonego FF za równowartość APS z legendarnie kiepskim autofokusem i przyjdzie taki Enzo i wszystko sp... ;-)
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
Ryszard napisał/a:
przyjdzie taki Enzo i wszystko sp...

Co robić? Taki zawód.
 

Benek  Dołączył: 18 Wrz 2008
Enzo napisał/a:
Oczywiście z odpowiednim szkłem - tutaj DA Limitedy naprawdę dają radę.
Taaa, szczególnie 50-135, albo 55. :-)
Może się coś zmieniło w międzyczasie, ale jedynymi szkłami Pentaksa, które nie odbiegały szybkością AF od konkurencji były małe, wiertarkowe DA-limitedy. Reszta, przynajmniej na moim k5 chodziła jednak wolniej niż szkła w innych systemach.
 

x4rd  Dołączył: 07 Mar 2012
Benek napisał/a:
Taaa, szczególnie 50-135, albo 55


Mam 55 i uważam, że to jedno z najciekawszych szkieł pod nasz system, działa tak jak chcę i ostrzy tam gdzie chcę. ;-)

[ Dodano: 2017-07-13, 08:33 ]
stx napisał/a:
Generalnie chcę poczuć szybki AF i to jest między innymi powód do zmiany body.


Brałbym używany K-3 II i 16-85. Będzie cicho, będzie szybko a dzieci i owce nie będą się bały wiercenia :mrgreen:
 

M.K  Dołączył: 26 Sie 2007
x4rd, największą ciekawostką 55/1.4 pod Pentaxa jest jego cena. A stosunek ceny do jakości - to już jest ciekawostka na skalę rekordów guinessa. ;)
Coś na podobieństwo Nikkora 58/1.4g też bardzo ciekawy egzemplarz. Może nawet ciekawszy!
 

foto  Dołączył: 03 Maj 2013
M.K napisał/a:
x4rd, największą ciekawostką 55/1.4 pod Pentaxa jest jego cena. A stosunek ceny do jakości - to już jest ciekawostka na skalę rekordów guinessa. ;)
Coś na podobieństwo Nikkora 58/1.4g też bardzo ciekawy egzemplarz. Może nawet ciekawszy!


Miałem 55/1.4 i moje odczucia są takie same jak x4rd do APS-C to naprawdę świetny obiektyw. Ma problemy z aberracją ale to w LR nie problem.
Jakość zdjęć z tego obiektywu na K-5II i IIs świetna. Po małym przymknięciu do F1.8 ostrość bardzo dobra a na F2-2.2 już wyśmienita, do tego obiektyw ma naprawdę ładny bokeh. Gdybym nie wchodził w FF to szkło by zostało a tak z K-1 używam 77/1.8
Powiem szczerze, że czasami chce mi się podpiąć to szkło ale nie można mieć wszystkiego. ;-)
 
stx  Dołączył: 25 Lip 2016
x4rd napisał/a:
Brałbym używany K-3 II i 16-85. Będzie cicho, będzie szybko a dzieci i owce nie będą się bały wiercenia :mrgreen:


Nie interesują mnie już tego typu zoomy jako trzonsystemu. Etap ciemnych zoomów z słabymi brzegami mam po prostu za sobą a przyszedł apetyt na coś z większym potencjałem. W planie mam zbudowanie systemu opartego na dwóch, trzech wybitnych stałkach uzupełnionym jednym,dwoma biedazoomami. Pytanie czy 24-35 można podpiąć pod zalety stałek. Oglądałem sample z praktycznie wszystkich zoomów 24-70 i nie znalazłem ostrego na brzegu otwartego mocno. Zapewne nie jest to technicznie możliwe zatem pozostaje stałka.

Takie coś pokroju Sigmy 24-35A i 85A uzupełnione o jakieś taniutką 50 1.4/1.8 spełnnia 99% moich potrzeb i zastosowań a nawet powiedziałbym, że przerasta mnie na wiele lat jeśli chodzi o wykorzystanie potencjału. Plan wydatkowy tez musi być rozłożony na wiele lat bo z body robi się z tego niezła sumka. Czas eksperymentów powoli mam za sobą.

K3II K3 KP to fantastyczne aparaty moim zdaniem

takie zestawienie z cenami bardzo szacunkowymi:

Przesiadka na K1
Pentax 24 2.0 używane około 3000
Sigma 35A 3000
50 1,7 - mam
77 ltd 3000 używane lub 4000 nowy
biedazoom - mam
w sumie 10k

W nowym systemie:
Sigma 24-35 2.0 4000
Sigma 85 1,4 5000
50 1,4 lub 1.8 od 1000
w sumie od10k

pozostając na APSC Pentax
Pentax 15ltd f4 2500
Sigma 18-35 3200
FA 50 1,4 zapowiedziany z szacunkową ceną 3000-4000 lub 55 1.4 za 3200
8,5k-9,5k

Wychodzi podobnie chyba, jakość, funkcjonalność, możliwości, używalność, systemu pozostawiam do oceny każdemu indywidualnie. Może poczekam rok i pobawię się S18-35 :-)
 

foto  Dołączył: 03 Maj 2013
STX

DFA 24-70 nie jest zły miałem podobne odczucie do Ciebie po oglądaniu zdjęć. Podpiąłem 24-70 do K-1 i od F8-11 na 24mm na brzegach jest dobrze. Obiektyw polubiłem, przed zakupem proponuję sprawdzić egzemplarz ja tak zrobiłem ;-)
 
stx  Dołączył: 25 Lip 2016
Cytat
DFA 24-70 nie jest zły miałem podobne odczucie do Ciebie po oglądaniu zdjęć. Podpiąłem 24-70 do K-1 i od F8-11 na 24mm na brzegach jest dobrze. Obiektyw polubiłem, przed zakupem proponuję sprawdzić egzemplarz ja tak zrobiłem

Cóż potwierdza to co namierzyli łoptyczni na brzegu ;-)
http://www.optyczne.pl/upload2/65248_roz_ff.jpg

tymczasem S24-35
http://www.optyczne.pl/upload2/139959_roz3.png

Zooma nie wykluczam a IMO DFA24-70 jest fajny, po prostu nie chce się opierać na zoomie

 

dickkett  Dołączył: 18 Wrz 2006
stx napisał/a:
Oglądałem sample z praktycznie wszystkich zoomów 24-70 i nie znalazłem ostrego na brzegu otwartego mocno.
stx napisał/a:
Pentax 24 2.0 ...
:?:
Jesteś pewien, że oglądałeś brzegi właśnie z tej gwiazdki na dodatek mocno otwartej?
 
stx  Dołączył: 25 Lip 2016
Cytat
Jesteś pewien, że oglądałeś brzegi właśnie z tej gwiazdki na dodatek mocno otwartej?


Okolice ogniskowej bidne, cóż miałem dodać do zestawienia 28 2,8? :-D

[ Dodano: 2017-07-13, 10:59 ]
Cena nowego 31LTD w pl zbliżona do ceny niszczyciela z Gwiezdnych Wojen :-D
 

wuzet  Dołączył: 12 Sie 2009
Gdzie można kupić niszczyciela w takiej cenie ?

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach