Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
stx napisał/a:
W planie mam zbudowanie systemu opartego na dwóch, trzech wybitnych stałkach uzupełnionym jednym,dwoma biedazoomami.
stx napisał/a:
Takie coś pokroju Sigmy 24-35A i 85A uzupełnione o jakieś taniutką 50 1.4/1.8 spełnnia 99% moich potrzeb i zastosowań
Jak mają być trzy wybitne stałki, to ja bym widział Art 24/1.4, Art 50/1.4 i Art 85/1.4.
Tylko po co wtedy "biedazum" i jak ścierpisz jego jakość i słabe światło po tych Artach?
 
stx  Dołączył: 25 Lip 2016
wuzet napisał/a:
Gdzie można kupić niszczyciela w takiej cenie ?


http://www.ebay.com/itm/S...c0AAOSwVJhZPrPV
1500$ ~ 6000pln
https://www.ceneo.pl/231023

:-D :-D :-D :-D

[ Dodano: 2017-07-13, 11:22 ]
Ryszard napisał/a:
Jak mają być trzy wybitne stałki, to ja bym widział Art 24/1.4, Art 50/1.4 i Art 85/1.4.

jest opcja :) tylko 35 brak. Po prostu wymieniłem minimum z minimum :-)
Ryszard napisał/a:
Tylko po co wtedy "biedazum" i jak ścierpisz jego jakość i słabe światło po tych Artach?

od f8 wszystko w miarę ostre nawet zumeły :-P Nie jestem dziś w stanie odpowiedzieć na to pytanie jednoznacznie, nie jestem w stanie przewidzieć tego
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
stx napisał/a:
minimum z minimum
Znam gościa, co parę lat temu wyprzedał Pentaksa i został tylko z Canonem 6d i Art 35/1.4. Zadowolony.
 

x4rd  Dołączył: 07 Mar 2012
M.K napisał/a:
x4rd, największą ciekawostką 55/1.4 pod Pentaxa jest jego cena. A stosunek ceny do jakości - to już jest ciekawostka na skalę rekordów guinessa. ;)


Jak dla mnie cena jest odpowiednia do tego obrazka jaki daje ten obiektyw. Używka w okolicach 2k to moim zdaniem uczciwa oferta.

foto napisał/a:
Miałem 55/1.4 i moje odczucia są takie same jak x4rd do APS-C to naprawdę świetny obiektyw.


W ekwiwalencie ~85mm, nie mogło być inaczej! :-B
 
stx  Dołączył: 25 Lip 2016
Ryszard napisał/a:
Znam gościa, co parę lat temu wyprzedał Pentaksa i został tylko z Canonem 6d i Art 35/1.4. Zadowolony.


Wracając do sedna to moje minimum z minimum to S 24-35. Ostre wszędzie, zakres, światło ,HSM
 

M.K  Dołączył: 26 Sie 2007
espresso, może jest tak, że jest rozrzut technologiczny, ale właśnie - w tej klasie nie powinno go być. Oczywiście, że 2 tys byłoby do przełknięcia dla nowego 55 i pod warunkiem dobrych egzemplarzy. Wszyscy mają 50/1.4 poniżej 1800. Sigma wyleciała z artem, ale jest wybitna, a Tamron z 45 i stabilizacją też pokazał klasę.
 

irek83  Dołączył: 10 Paź 2014
stx, nie męcz się, zmień system.
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
espresso napisał/a:
W K5IIs obrazek znacznie lepszy.
A Velvia w LF pewnie jeszcze lepsza niż w 645. Martwi Cię to? ;-)
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
A nie ma większych rzutników od 645?
 

x4rd  Dołączył: 07 Mar 2012
espresso napisał/a:
hmmm, dla mnie bardzo kontrowersyjna dla mnie ocena.
Zamalować mu gwiazdkę, cenę zrobić nieco powyżej 50/1,8 i będzie super.
PS.


Nieee, miałem DA 50 i 55 nie ma co nawet do tego plasticzaka porównywać. Transmisja, kultura pracy, ostrość zdecydowanie na plus dla nomen omen gwiazdki.
 
stx  Dołączył: 25 Lip 2016
irek83 napisał/a:
stx, nie męcz się, zmień system.


Ja się nie męczę, ja się cieszę z focenia, wyboru, możliwości, nauki :)
Ale skoro męczę innych...
 

Benek  Dołączył: 18 Wrz 2008
x4rd napisał/a:
Mam 55 i uważam, że to jedno z najciekawszych szkieł pod nasz system, działa tak jak chcę i ostrzy tam gdzie chcę. ;-)
Nie twierdzę, że jest optycznie słabe, albo że nie trafia w punkt. Chodzi o to, że SDM wsadzony do tego szkła jest po prostu wyraźnie wolniejszy niż napędy w szkłach konkurencji. I nie chodzi mi o jakieś topowe szkła (a do takich w Pentaksie należy DA*55), ale tanie zoomy i tanie stałki. Stareńki SDM jest po prostu ślimakiem, to technologia zabytkowa w dzisiejszych czasach.
 

M.K  Dołączył: 26 Sie 2007
55 na tle konkurencji jest słabe i to bardzo. Jedyne szklo które w szeregu można postawić to nikkor 58
 

x4rd  Dołączył: 07 Mar 2012
Benek napisał/a:
Stareńki SDM jest po prostu ślimakiem, to technologia zabytkowa w dzisiejszych czasach.


Of kors, ale np Canonowskie 50/1.4 też do demonów prędkości nie należy i nie trafia często, podobnie jak Nikkor 50/1.4. SDM jest wolny to prawda, ale trafia zawsze jak już domknie.

espresso napisał/a:
Plasticzak... Bez wplywu na obrazek


To przyszło już w pakiecie. ;-)

espresso napisał/a:
Ostrość... W środku kadru, po przymknieciu do f4


A kalibrowałeś? Faktycznie szkło jest moim zdaniem dobre (choć nie wybitne) na 1.4, potem jest tylko lepiej. Ja na jakość optyczną nie narzekam. Miałem podobny problem z FA77 - uważam, że to mega słabe szkło ale też zaznaczam, że miałem tylko jeden egzemplarz :roll:
 

irek83  Dołączył: 10 Paź 2014
Cytat
Miałem podobny problem z FA77 - uważam, że to mega słabe szkło ale też zaznaczam, że miałem tylko jeden egzemplarz

Musiałeś mieć uszkodzony ten obiektyw, FA 77mm jest świetne.
 

cube007  Dołączył: 12 Mar 2009
M.K napisał/a:
espresso, może jest tak, że jest rozrzut technologiczny, ale właśnie - w tej klasie nie powinno go być.
The laws of physics, manufacturing tolerances, and simple economics mean sample variation can never be entirely eliminated. Scream all you want about how you expect a perfect lens, but unless you’re willing to pony up $20,000 to $40,000 per zoom, you aren’t even going to get into the neighborhood of near-perfection. Cytat z https://www.lensrentals.c...o-perfect-lens/
 

M.K  Dołączył: 26 Sie 2007
x4rd, 77 kiepskie a 55 dobre, a nawet bardzo dobre? To Ci się trafiło! 77 jest wybitna jakościowo.
 

x4rd  Dołączył: 07 Mar 2012
M.K napisał/a:
x4rd, 77 kiepskie a 55 dobre, a nawet bardzo dobre? To Ci się trafiło! 77 jest wybitna jakościowo.


Też się dziwię, że wygląda to zupełnie na odwrót niż u innych forumowiczów... ale może tak miało być :mrgreen:
 
tomek_j  Dołączył: 04 Lis 2010
irek83 napisał/a:
stx, nie męcz się, zmień system.

Lepiej zrównoleglić system. Wtedy okaże się, ze to cie irytowało w Pentaxie u innych jest dobrze i prosto rozwiązane. Ale to czego w Pentaxie nie zauważałeś, bo było dobrze i prosto rozwiązane w innym systemie będzie cie będzie cię irytować jeszcze bardziej.
 
stx  Dołączył: 25 Lip 2016
Cytat
Lepiej zrównoleglić system. Wtedy okaże się, ze to cie irytowało w Pentaxie u innych jest dobrze i prosto rozwiązane. Ale to czego w Pentaxie nie zauważałeś, bo było dobrze i prosto rozwiązane w innym systemie będzie cie będzie cię irytować jeszcze bardziej.

Też mi to przez myśl przechodzi drugi system. D800E używkę poniżej 60k klatek idzie fajnie kupić a do niej S24-35 plus na start może starsza S 1,4 85hsm. A na gorszą pogodę, lub ciężką wyprawę K3 lub k5 z 18-135 . Oczywiście 50 1,7 :-D bym zostawił sobie. I żona miała by czym pstrykać :-)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach