Ryszard  Dołączył: 04.10.2006
espresso napisał/a:
W K5IIs obrazek znacznie lepszy.
A Velvia w LF pewnie jeszcze lepsza niż w 645. Martwi Cię to? ;-)

espresso  Dołączył: 30.04.2007
Ryszard napisał/a:
espresso napisał/a:
W K5IIs obrazek znacznie lepszy.
A Velvia w LF pewnie jeszcze lepsza niż w 645. Martwi Cię to? ;-)
Pewnie lepsza, pytanie do czego. Jak do rzutnika to nie bardzo.

Ryszard  Dołączył: 04.10.2006
A nie ma większych rzutników od 645?

x4rd  Dołączył: 07.03.2012
espresso napisał/a:
hmmm, dla mnie bardzo kontrowersyjna dla mnie ocena.
Zamalować mu gwiazdkę, cenę zrobić nieco powyżej 50/1,8 i będzie super.
PS.

Nieee, miałem DA 50 i 55 nie ma co nawet do tego plasticzaka porównywać. Transmisja, kultura pracy, ostrość zdecydowanie na plus dla nomen omen gwiazdki.

stx  Dołączył: 25.07.2016
irek83 napisał/a:
stx, nie męcz się, zmień system.

Ja się nie męczę, ja się cieszę z focenia, wyboru, możliwości, nauki :)
Ale skoro męczę innych...

x4rd napisał/a:
espresso napisał/a:
hmmm, dla mnie bardzo kontrowersyjna dla mnie ocena.
Zamalować mu gwiazdkę, cenę zrobić nieco powyżej 50/1,8 i będzie super.
PS.

Nieee, miałem DA 50 i 55 nie ma co nawet do tego plasticzaka porównywać. Transmisja, kultura pracy, ostrość zdecydowanie na plus dla nomen omen gwiazdki.

Plasticzak... Bez wplywu na obrazek
Transmisja... Jesteś chyba zauroczony ceną.
Kultura pracy... Owszem cicho ale mułowato
Ostrość... W środku kadru, po przymknieciu do f4
Idąc dalej:
Kiepskie boki w zakresie okolic pełnej dziury dają efekt ładnego bokehu.
Moja ocena końcowa: super przy cenie detalicznej max 1800zl.
Dla przyzwoitości gwiazdkę każdy użytkownik powinien sam zamalować, albo powinien to zrobić serwis bezpłatnie w ramach akcji serwisowej.
PS.
Powyższe dotyczy egzemplarza który posiadalem. Być może były partie limited :roll:

Benek  Dołączył: 18.09.2008
x4rd napisał/a:
Mam 55 i uważam, że to jedno z najciekawszych szkieł pod nasz system, działa tak jak chcę i ostrzy tam gdzie chcę. ;-)
Nie twierdzę, że jest optycznie słabe, albo że nie trafia w punkt. Chodzi o to, że SDM wsadzony do tego szkła jest po prostu wyraźnie wolniejszy niż napędy w szkłach konkurencji. I nie chodzi mi o jakieś topowe szkła (a do takich w Pentaksie należy DA*55), ale tanie zoomy i tanie stałki. Stareńki SDM jest po prostu ślimakiem, to technologia zabytkowa w dzisiejszych czasach.

M.K  Dołączył: 26.08.2007
55 na tle konkurencji jest słabe i to bardzo. Jedyne szklo które w szeregu można postawić to nikkor 58

Benek napisał/a:
Stareńki SDM jest po prostu ślimakiem, to technologia zabytkowa w dzisiejszych czasach.

Of kors, ale np Canonowskie 50/1.4 też do demonów prędkości nie należy i nie trafia często, podobnie jak Nikkor 50/1.4. SDM jest wolny to prawda, ale trafia zawsze jak już domknie.

espresso napisał/a:
Plasticzak... Bez wplywu na obrazek

To przyszło już w pakiecie. ;-)

espresso napisał/a:
Ostrość... W środku kadru, po przymknieciu do f4

A kalibrowałeś? Faktycznie szkło jest moim zdaniem dobre (choć nie wybitne) na 1.4, potem jest tylko lepiej. Ja na jakość optyczną nie narzekam. Miałem podobny problem z FA77 - uważam, że to mega słabe szkło ale też zaznaczam, że miałem tylko jeden egzemplarz :roll:

irek83  Dołączył: 10.10.2014
Cytat
Miałem podobny problem z FA77 - uważam, że to mega słabe szkło ale też zaznaczam, że miałem tylko jeden egzemplarz

Musiałeś mieć uszkodzony ten obiektyw, FA 77mm jest świetne.

cube007  Dołączył: 12.03.2009
M.K napisał/a:
espresso, może jest tak, że jest rozrzut technologiczny, ale właśnie - w tej klasie nie powinno go być.
The laws of physics, manufacturing tolerances, and simple economics mean sample variation can never be entirely eliminated. Scream all you want about how you expect a perfect lens, but unless you’re willing to pony up $20,000 to $40,000 per zoom, you aren’t even going to get into the neighborhood of near-perfection. Cytat z https://www.lensrentals.c...o-perfect-lens/

M.K  Dołączył: 26.08.2007
x4rd, 77 kiepskie a 55 dobre, a nawet bardzo dobre? To Ci się trafiło! 77 jest wybitna jakościowo.

M.K napisał/a:
55 dobre, a nawet bardzo dobre?
Tak, bardzo fajny jest obiektyw Pentaxa 55mm ale do systemu 645. Polecam. Co prawda przysłona na pełnej dziurze ma F2,8 ale obrazki produkuje fajne.

M.K napisał/a:
x4rd, 77 kiepskie a 55 dobre, a nawet bardzo dobre? To Ci się trafiło! 77 jest wybitna jakościowo.

Też się dziwię, że wygląda to zupełnie na odwrót niż u innych forumowiczów... ale może tak miało być :mrgreen:

tomek_j  Dołączył: 04.11.2010
irek83 napisał/a:
stx, nie męcz się, zmień system.

Lepiej zrównoleglić system. Wtedy okaże się, ze to cie irytowało w Pentaxie u innych jest dobrze i prosto rozwiązane. Ale to czego w Pentaxie nie zauważałeś, bo było dobrze i prosto rozwiązane w innym systemie będzie cie będzie cię irytować jeszcze bardziej.

stx  Dołączył: 25.07.2016
Cytat
Lepiej zrównoleglić system. Wtedy okaże się, ze to cie irytowało w Pentaxie u innych jest dobrze i prosto rozwiązane. Ale to czego w Pentaxie nie zauważałeś, bo było dobrze i prosto rozwiązane w innym systemie będzie cie będzie cię irytować jeszcze bardziej.

Też mi to przez myśl przechodzi drugi system. D800E używkę poniżej 60k klatek idzie fajnie kupić a do niej S24-35 plus na start może starsza S 1,4 85hsm. A na gorszą pogodę, lub ciężką wyprawę K3 lub k5 z 18-135 . Oczywiście 50 1,7 :-D bym zostawił sobie. I żona miała by czym pstrykać :-)

Przejście na FF, czy wchodzenie w drugi system jest w 99.99% przypadków umotywowane kompletnie irracjonalnymi przyczynami. Chęcią zmiany, ciekawością, chęcią zaszpanowania itp. itd. Te potrzeby racjonalizuje teoriami typu "stary system mnie ogranicza", "potrzebuję szybszego AF", "moja puszki okropnie szumi na ISO 256 000". Dlatego pogaduszki o zmianie systemu uważam za bezsensowne od początku do końca. Chcesz przejść, przechodź. Nie chcesz, nie przechodź. Po co szukać usprawiedliwienia i publicznego wsparcia dla którejkolwiek decyzji. :-)

Benek napisał/a:
Dlatego pogaduszki o zmianie systemu uważam za bezsensowne od początku do końca.
To jak byłby sens istnienia forum gdyby nie takie pogaduszki?

SlicaR  Dołączył: 28.04.2013
OffTopy

espresso napisał/a:
To jak byłby sens istnienia forum gdyby nie takie pogaduszki?
Dla tej jednej 0,01% użytkowników, którzy zmieniają system bo rzeczywiście zmiana jest konieczna. No i dla off-topów, jak już kolega wspomniał wyżej. :-)

Skocz do: