Vorn  Dołączył: 01 Lis 2015
Hej
C.d. o wadzie w K-30.
Początkowo pomagało pryśniecie preparatem KONTAKT. Wniosek.
Nie kontaktują styki. Zaśniedziały bo wykonano je z marnego utleniającego się metalu.

Wpadka produkcyjna przerzucona na posiadaczy. Pieniądze na reklamę i promocje mają.
Rynek Polski dla tej marki nie jest ważny. Margines.

Vorn
 

komtur  Dołączył: 04 Cze 2008
Sid Gotama napisał/a:
A widzisz, sam nie odpowiedziałeś na pytanie skąd pewność że w MZ50 ten element jest lepszy?

Można jednak śmiało przyjąć, że we wcześniejszych puszkach (*istD, K100d, K200d, K10d, K-m) ten problem praktycznie nie był znany, a ludzie robili i robią nimi wciąż zdjęcia. A konstrukcja, jeśli chodzi o zasadę, zdaje się ta sama, co w K-30 i podobnych. Wraz z pojawieniem się K-30 musiało się coś stać z tym solenoidem / rdzeniem. Chyba, że to zjawisko magiczne :->
 
stx  Dołączył: 25 Lip 2016
Takie zapytanie... PENTAX MZ-M nadaje się na dawcę?
 
boR  Dołączył: 07 Kwi 2014
stx napisał/a:
Takie zapytanie... PENTAX MZ-M nadaje się na dawcę?

Tak.
http://syoukibansai.blog....category-5.html
 
stx  Dołączył: 25 Lip 2016
:-B :-B :-B :-B ;-) dzięki
 
Wojti  Dołączył: 03 Kwi 2017
W K-50 wymieniłem solenoid z MZ-7 (kupiłem jako uszkodzony).
I od miesiąca działa bez zarzutu, czas pokarze czy problem nie wróci...
 
RPM  Dołączył: 28 Lip 2010
Wojti, czas Cie pokarze...
 
stx  Dołączył: 25 Lip 2016
Raport z użytkowania K-30
Po wymianie i zastosowaniu metody ruskiej tj i wymianie samej podkówki sfazowanej z napędu DVD laptopa problem powrócił. Po kilku miesiącach i
Około 3000 tyś klatek. W celach naprawy zakupiłem MZ-M ,w owym aparacie znajduje się jednen solenoid. Wylutowałem stary, dorobiłem trochę kabelka bo są bardzo krótkie i wlutowałem ten z MZ-M. Muszę przyznać że nabrałem pewnej wprawy w rozkręcaniu hehe. Myślę​, że tym razem naprawa będzie ostateczna. Jeśli problem powróci to napiszę. W najbliższych miesiącach tj czerwiec-wrzesień zapowiada mi się dużo zdjęć, szacuję od około 4000 do 10000. Zobaczymy jak się sprawi wymieniony solenoid...
 

Sid Gotama  Dołączył: 10 Paź 2013
stx napisał/a:
Raport z użytkowania K-30
Po wymianie i zastosowaniu metody ruskiej tj i wymianie samej podkówki sfazowanej z napędu DVD laptopa problem powrócił...


Pisałem o tym parę stron wstecz z tym że ja zastosowałem podkówkę z MZ50.
Jeżeli stosujemy metodę z fazowaniem trzeba te fazki zrobić dość duże (takie wnioski wyciągam po wpisach @boR) dodatkowo powierzchnię podkowki trzeba by też nieco zetrzeć by się nie "kleiła". Ale to takie moje "chyba", bo eksperymentować mi się nie chce.
 

galex  Dołączył: 02 Cze 2006
stx napisał/a:

Po kilku miesiącach i około 3000 tyś klatek.


Próbowałeś zgłosić to do Guinessa"?
:-)
 
stx  Dołączył: 25 Lip 2016
galex napisał/a:
stx napisał/a:

Po kilku miesiącach i około 3000 tyś klatek.


Próbowałeś zgłosić to do Guinessa"?
:-)

No cóż, trafiło mi się kilka imprez rodzinnych, kilka wyjazdów w góry, wycieczki do lasu, jakieś próby z makro, archiwizacja dokumentów itd. Tu 100 tu 200 i się nazbierało. Na około 4 miesiące 3000 klatek to nie bardzo dużo... Na pokazach lotniczych czy do kotleta to znajomi trzaskają tyle w 1 dzień
 

galex  Dołączył: 02 Cze 2006
No tak, ale wcześniej pisałeś o 3 mln zdjęć...
:mrgreen:
 
stx  Dołączył: 25 Lip 2016
galex napisał/a:
No tak, ale wcześniej pisałeś o 3 mln zdjęć...
:mrgreen:

Oj tam, oj tam
każdemu się zdarzy
 

Sid Gotama  Dołączył: 10 Paź 2013
W MZ'kach jest tylko jeden solenoid, czy źle szukałem?
Jak mnie skubaniec kopnął, aż iskry spod palca poszły :-P
 
boR  Dołączył: 07 Kwi 2014
Sid Gotama napisał/a:
W MZ'kach jest tylko jeden solenoid, czy źle szukałem?

Dwa są w tych modelach:

Pentax MZ-7/ZX-7
Pentax MZ-30/ZX-30
Pentax MZ-6/MZ-L/ZX-L
Pentax MZ-60/ZX-60
Pentax *ist
 

Sid Gotama  Dołączył: 10 Paź 2013
boR
:-B
To nie muszę grzebać w koszu bo miałem MZ3 :roll:
 
MaAstro  Dołączył: 07 Kwi 2016
Zgodnie z obietnicą donoszę, co dzieje się z moją K-30 po naprawie tech-foto serwisie i wymianie całego bloku na blok innego producenta.

Cykl pracy od naprawy był następujący: około 1tys. zdjęć w dwa tygodnie - leżakowanie dwa tygodnie - kilk zdjęć - leżakowanie dwa tygodnie - kilka set zdjęć w tydzień- leżakowani przez dwa tygodnie - około 3tys. zdjęć w dwa tygodnie - leżakowanie 4 dni. Łącznie to około 4tys. zdjęć. Praktycznie wszystkie zdjęcia robione w modzie bracketing (więc naciśnięć na spust było około 3 razy mniej). Temperatury pracy od około 8C (plus zimny górski wiatr) do około 30C.

Na razie nie zauażyłem niedogodności i problemów. Mam pewne podjrzenia, że obecnie aparat pobiera trochę więcej prądu (ale może to być również związane z tym, że moje niefirmowe akumlatorki AA zaczynają padać).
 

komtur  Dołączył: 04 Cze 2008
MaAstro napisał/a:
wymianie całego bloku na blok innego producenta

Blok sterownia przysłoną innego producenta? :shock:
Może raczej chodzi o zastosowanie słynnego solenoidu od innego producenta?
 

Kuba Nowak  Dołączył: 12 Maj 2010
Najlepiej od razu wymienić całe body ;-)
 

Sid Gotama  Dołączył: 10 Paź 2013
komtur napisał/a:
MaAstro napisał/a:
wymianie całego bloku na blok innego producenta

Blok sterownia przysłoną innego producenta? :shock:
Może raczej chodzi o zastosowanie słynnego solenoidu od innego producenta?


Podejrzewam że to może być szumna nazwa "solenoidu" :-P , przecież lepiej brzmi. Daj 300 stówy bo wymieniliśmy blok niż daj trzy stówy bo wymieniliśmy element za 5zł :mrgreen:

A tu filmik:
https://www.youtube.com/watch?v=1ZZoTUQvwBI

Wie ktoś co to za obiektyw?

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach