matb  Dołączył: 02.11.2006
Enzo, body fajne, ale jeszcze obiektyw(y). Jaki to ma w ogóle ekwiwalent do formatu 135? Albo inaczej - żeby mieć taki kąt widzenia w okolicach pełnoklatkowych 35-40mm, to które szkoło jest warte uwagi? Nic... w te wakacje pewnie przyjdzie się obejść bez wygodnego aparatu :/

Ryszard  Dołączył: 04.10.2006
matb, w Samsungu NX masz "crop" x1,5. Szukaj zatem ogniskowej w okolicach 25mm.

bakulik  Dołączył: 20.04.2013
Dokładnie 25 mm nie ma, ale 20/2.8 i 30/2 polecam. Średnia się zgadza. ;-)

Ryszard  Dołączył: 04.10.2006
bakulik, to i Samsunga można znaleźć w Twoich zasobach? Jakieś niezłe magazyny musisz mieć :mrgreen:

szpajchel  Dołączył: 20.04.2006
Wybór niby duży, ale gdyby człowiek chciał coś wybrać, to nie wie co wybrać. Makro, krajobraz, przyzwoite zachowanie z lampą, rozmiar do kieszeni cargo i nie mydło. I cena poniżej 1000 . Zrobiłem testowe poszukiwania i czuję się głupszy niż przed rozpoczęciem.

[ Dodano: 2018-02-09, 18:49 ]
Aha, na razie mam jakieś typy, póki co używane - Fuji X10, Canon S90/95, a wolałbym coś nowego. Używanych kompaktów to ja już mam cały worek, niektóre nawet po dwa (może kiedyś zrobię z nich jeden, sprawny). A, najważniejsze - żeby żona była zadowolona. Z aparatu oczywiście :mrgreen:

rychu  Dołączył: 08.10.2006
szpajchel napisał/a:
Makro, krajobraz, przyzwoite zachowanie z lampą, rozmiar do kieszeni cargo i nie mydło. I cena poniżej 1000

Wypisz wymaluj moja propozycja - X30. Konkretnie moja :-D Jak będziesz zainteresowany pisz na priv.

juzer  Dołączył: 10.04.2016
Z nowych rzeczy o kompaktowych przymiotach do 1000 zł to Lumix DMC-TZ70, ale to tylko opinia z niezakończonego jeszcze zakupem przeglądania ofert, testów i opinii - z bardzo podobnego powodu.

Skocz do: