Fenol  Dołączył: 31 Sie 2010
Pentax AF 540 FGZ wersja I vs wersja II
Cześć,

czy ktoś na forum ma lampę Pentax AF 540 FGZ II i miał okazję porównywać ją z poprzedniczką? Jak się nowy model sprawuje?

Szczególnie interesuje mnie, czy ładuje się szybciej niż poprzedniczka, czy jest mniej/bardziej prądożerna i jak z powtarzalnością błysku.

Przy okazji jak sprawuje się ta dioda LED z przodu? Można nią sobie dodatkowo doświetlać, czy działa ona jako wspomaganie AF tylko?

Zastanawiam się czy warto wydać ponad 2k zł na tę lampę, czy jej cena jest adekwatna do tego, co dostajemy ;-) Z góry dzięki za naprowadzenie. :mrgreen:
 

Zbynio  Dołączył: 07 Maj 2007
Fenol, tutaj była krótka dyskusja o wadach i zaletach. Niewiele ale zawsze coś. :mrgreen:
 

Fenol  Dołączył: 31 Sie 2010
Zbynio, dzięki, niestety odpowiedzi na moje pytania w tamtej dyskusji nie ma :-) za to nie wiem czy brak wysuwanego odbłyśnika tyczył się nowej wersji 360 czy też 540. Jeśli tej drugiej, to temat praktycznie zamknięty, bo nader często go używam i nie wyobrażam sobie, by lampa go nie miała.
 

Zbynio  Dołączył: 07 Maj 2007
Fenol, ja zrozumiałem, że w obydwu go nie ma. Ale niech się wypowiedzą ci co mają. Ja mam starą wersję 540 więc u mnie jest i sobie chwalę.
 

Fenol  Dołączył: 31 Sie 2010
Też mam starą 540, ostatnio jednak częściej używam Youngnuo 560 III, bo się szybciej ładuje i na dłużej wystarczają akumulatory. Czasem jednak przydałby się P-TTL, synchronizacja na drugą kurtynę i HSS. Niby mogę wtedy zapinać starą 540, ale pomyślałem, że może nowa lampa by tu spełniła wszelkie moje oczekiwania ;-)

Teraz mi przyszło do głowy: może zrezygnowali z odbłyśnika, bo można lekko doświetlić pierwszy plan tą diodą LED? Jak wygląda jej wykorzystanie w praktyce? Ktoś coś wie? ;-)
 

Zbynio  Dołączył: 07 Maj 2007
Fenol napisał/a:
bo się szybciej ładuje
Kupując 540 dostałem w komplecie battery pack JJC FB-4 do niej (dzięki Zdano :-B ). Ładuje lampę praktycznie natychmiast. Mała i poręczna. Może to rozwiąże problem powolnego ładowania.
 

FraZa  Dołączył: 25 Kwi 2006
Właśnie - odnoszę wrażenie że stara 540 wolno się ładuje. Nawet jak robię na iso 1000, przysłonie 4 to często są przerwy w naładowaniu
Czy taki battery pack JJC FB-4 spowoduje że będzie można robić bez przerw?
Gdzie to można kupić albo zamiennik? bo nie mogę nigdzie znaleźć
 

FraZa  Dołączył: 25 Kwi 2006
Mi po niecałym roku od wymiany stopki gdyż plastikowy ring nie przyciskał dobrze lampy do sanek, znowu się to luzuje i pewnie niebawem kolejna wymiana stopki
A co ciekawe jak założę lampę na sanki kabla połączeniowego przy brackecie to się lepiej trzyma, czuć opór i że jeszcze jest zapas, natomiast na K-1 dokręcone jest do końca i słabo dość się trzyma
 

Fenol  Dołączył: 31 Sie 2010
Zbynio napisał/a:
battery pack JJC FB-4


Taaak, teraz tylko znaleźć to ustrojstwo gdzieś do kupienia ;-)
 

Zbynio  Dołączył: 07 Maj 2007
 
Wiktor  Dołączył: 25 Maj 2006
Praca z Battery Packiem oczywiście zdecydowanie przyspiesza możliwość wyzwalania błysku ale należy poczekać ok. 2 sekundy a przy rozładowujących się bateriach dłużej. Do batery packa wchodzi najprawdopodobniej 6 baterii R6.Zdecydowanie ułatwia to pracę na ślubach i weselach i podobnych imprezach.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach