powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
Sid Gotama, z tego co wiem to Trurl1954 używa Chrome. Aby nieco mu pomóc to zainstalowałem ją na moim komputerze, przetestowałem wstawianie fotek z Google i podesłałem mu na PW swoje uwagi. U mnie wszystko działało. Pzdr.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Miałem zrobić opis ze zrzutami ekranu, ale jakoś inne prace mnie odciągały i zapomniałem.
 

Sid Gotama  Dołączył: 10 Paź 2013
powalos
Ja między innymi robiłem według twojej metody http://pentax.org.pl/view...1283854#1283854 , robiłem punkt w punkt i niestety, punkt 5 jest nie do zrealizowania (Firefox). Być może problemem jest już punkt 2, bo nie napisałeś jak korzystasz z GoogleDriwe, jeżeli przez przeglądarkę co by wynikało z punktu 5 to nie wiem jak tworzysz album a to jest też bardzo istotne dla kogoś kto pierwszy raz z takiego rozwiązania korzysta. Sam sprawdź ale wstawiaj zdjęcie postępując punkt po punkcie własnego opisu.

plwk
I to jest bardzo dobry pomysł, można by również zrobić "film" i wrzucić na yt ale to też trzeba umieć :-P

Wydaje mi się że robicie jedną bardzo oczywistą dla was rzecz o której nie wspomnieliście a która jest dość istotna dla całości.

Dawno temu gdy bawiłem się w programistę (C64), po napisaniu programu, przed wysłaniem (każdy program musiał posiadać instrukcję), prosiłem kogoś z rodziny by postępował według instrukcji którą napisałem. Jeżeli osoba potrafiła obsłużyć program, to znaczyło że instrukcja jest dobra :mrgreen:
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Sid Gotama napisał/a:
Dawno temu gdy bawiłem się w programistę (C64), po napisaniu programu, przed wysłaniem (każdy program musiał posiadać instrukcję)

Teraz poziom ogólnego wyedukowania informatycznego i obycia z obsługą oprogramowania komputerowego jest dużo wyższy i większości użytkowników wystarczają instrukcje ogólne.
 

Sid Gotama  Dołączył: 10 Paź 2013
plwk napisał/a:
Sid Gotama napisał/a:
Dawno temu gdy bawiłem się w programistę (C64), po napisaniu programu, przed wysłaniem (każdy program musiał posiadać instrukcję)

Teraz poziom ogólnego wyedukowania informatycznego i obycia z obsługą oprogramowania komputerowego jest dużo wyższy i większości użytkowników wystarczają instrukcje ogólne.


Zgadza się ale niekiedy dobra instrukcja się przydaje.
Gdzieś chyba oglądałem że w podobny sposób ikea testuje swoje instrukcje.

Problem jest przeważnie w drobiazgach o ktorych nie piszemy bo z naszego punktu widzenia są oczywiste.
 

powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
Sid Gotama, wchodzę w Google.pl, loguję się, następnie u góry (z tych małych kwadracików) wybieram ikonę "zdjęcia" i już jestem na stronie z moimi zdjęciami, które kiedykolwiek tam przesłałem. U góry jest przycisk "utwórz" i w rozwijanym menu mamy m.in. "album". Zaznaczamy fotki, które mają się w nim znaleźć i klikamy "utwórz". Pojawia się możliwość nadania własnej nazwy. Album jest utworzony. Pomogłem ?
 

Sid Gotama  Dołączył: 10 Paź 2013
powalos napisał/a:
Sid Gotama, wchodzę w Google.pl, loguję się, następnie u góry (z tych małych kwadracików) wybieram ikonę "zdjęcia" i już jestem na stronie z moimi zdjęciami, które kiedykolwiek tam przesłałem. U góry jest przycisk "utwórz" i w rozwijanym menu mamy m.in. "album". Zaznaczamy fotki, które mają się w nim znaleźć i klikamy "utwórz". Pojawia się możliwość nadania własnej nazwy. Album jest utworzony. Pomogłem ?


Mi to jest do niczego nie jest potrzebne, korzystam z fotosik.pl ale tak, pomogłeś.
Tak jak pisałem zawsze chodzi o drobnostkę, czyli dla nas "oczywistość".
W linku który jest tu wklejany czyli:
http://pentax.org.pl/view...1283854#1283854

Nie ma ani słowa o tym że chodzi o Google Zdjęcia, Ty przyjąłeś że każdy wie że chodzi o tę usługę, ja jako że z niej nigdy nie korzystałem przyjąłem że chodzi o Google-Drive.

Spójrz na dyskusje wstecz, bardzo rzadko pada Google-Zdjęcia, dlaczego? Dlatego że piszący przyjmuje że każdy wie o jakiej usłudze Google on pisze.
Ja natomiast wiem że Google usługi daje i zabiera i Gogle-Zdjęcia mogą niebawem skończyć jak Picassa czy Moje Trasy :evil:
Ale :-B Ci się należy.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Dwa posty po tym, do którego linkujesz informowałem, że chodzi o google zdjęcia.
 

Sid Gotama  Dołączył: 10 Paź 2013
plwk napisał/a:
Dwa posty po tym, do którego linkujesz informowałem, że chodzi o google zdjęcia.


Wiem, widziałem, Ty akurat w paru postach o tym wspominasz.

No ale ta dyskusja jest mocno bez sensu, przyjmijmy że Wy mieliście rację a ja się myliłem i zamknijmy ten OT.
 

powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
Sid Gotama, ;-) :-B Ok. ?
 
Grzechotnik  Dołączył: 27 Paź 2008
Ożesz - Amazonowa chmurka też coś nie tego.
Jak widzę w swoim wątku na stronie 69, nie funkcjonuje już widoczny wcześniej link B, wszyscy tak mają czy tylko ja?

Poprawka - czyli chyba już nie działa. Wklejanie linków już nie działa, zdjęcia się już nie pokazują.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Nie widzę zarówno A jak i B.
 

skaarj  Dołączył: 18 Mar 2016
Ciemnosc widze, ciemnosc. Na google'u jest OK.
 

Marooned  Dołączył: 14 Paź 2006
Grzechotnik napisał/a:
Ożesz
Wbrew wszelkim plotkom: ożeż.
 

galex  Dołączył: 02 Cze 2006
Orzesz!



Jeśliś rolnikiem.
 
Grzechotnik  Dołączył: 27 Paź 2008
skaarj napisał/a:
Na google'u jest OK.

Nie patrz na liska a kilka postów niżej z 24 czerwca,
Fotki z wątku PPD też zniknęły, czyli chmurka Amazona to kicha.

Marooned napisał/a:
Wbrew wszelkim plotkom: ożeż.

No popatrz, nawet Miodek też tak twierdzi a pamiętałem inną wykładnię, cóż, poprawię się ;)
 

fuen  Dołączył: 13 Lis 2012
Zonerema:

 

zipzip  Dołączył: 06 Sty 2010
galex napisał/a:
Orzesz!



Jeśliś rolnikiem.

Marooned jest jak Jethro Tull :-D
 
Robert  Dołączył: 19 Lis 2006
Fuen :-B

 

powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
Robert, widzę !

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach