Mertz  Dołączył: 24 Kwi 2006
Nikt nie twierdzi, że FF jest panaceum na cokolwiek, to zazwyczaj tutaj ten tok myślenia jest zarzucany osobie, która zdradzi się z pomysłem zmiany formatu. A zazwyczaj te osoby dokładnie wiedzą czego chcą i po co chcą, a kadrowanie dawno przestało być ich problemem.
 

M.K  Dołączył: 26 Sie 2007
Mertz, cudownie to ubrałeś w słowa!
 

x4rd  Dołączył: 07 Mar 2012
espresso napisał/a:
Ale % kiepskich zdjęć wśród użytkowników FF jest chyba mniejszy.


Bo tutaj najczęściej mamy do czynienia z profesjonalistami, którzy potrzebują i operują na takim, a nie innym sprzęcie, toteż - poziom ich prac jest większy.
 

M.K  Dołączył: 26 Sie 2007
Zawodowiec na apsc zrobi wiele ujęć podobnych lub takich samych co na ff. Są jednak sytuacje, że FF nie da się zastąpić apsc. Nie jest to jednak temat, który ktoś podważał. To jest oczywiste na poziomie wiedzy podstawowej.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Jest jeszcze bzdurny marketing szeptany, że zawodowiec to tylko z FF ;-)
 

Mertz  Dołączył: 24 Kwi 2006
espresso napisał/a:
Dostępne galerie internetowe tego nie potwierdzają.


Galerie interentowe (w tym linkowane na tym forum, a może nawet szczególnie - bo tak sobie czasem na coś, kompletnie losowo kliknę) nie potwierdzają też wyższości fotografii kliszowej nad cyfrową - a ile tutaj słów napisano o tym, że nie ma to jak cyzelować pojedyńczą klatkę, ile lat to wałkowano...


espresso napisał/a:
Ale % kiepskich zdjęć wśród użytkowników FF jest chyba mniejszy.


Ja bym to trochę rozszerzył, podpierając się niejakim Grzędzińskim - na pytanie (zadane w prywatnej rozmowie) o zyski z fotografii cyfrowej stwierdził, że jego zdaniem ludzie szybciej się uczą. Miałem to samo doświadczenie, ale to nie miejsce na rozwijanie tematu.
 

kerad  Dołączył: 02 Sie 2006
Michu napisał/a:
magiczne Fufu jest lekarstwem na wszelkie problemy, tak jakby dzięki temu zakupowi od razu zniknęły problemy z kadrowanie, światłem, uchwyceniem emocji, pomysłem na zdjęcie.

Podobnie jak z nowym aparatem słuchowym...
- Kupiłem niedawno nowy aparat słuchowy. Kosztował mnie trzy tysiące złotych ale jest wart swojej ceny. Świetne urządzenie.
- A jakiej marki?
- Dwunasta trzydzieści.
 

potraff  Dołączył: 22 Maj 2016
plwk napisał/a:
Jest jeszcze bzdurny marketing szeptany, że zawodowiec to tylko z FF

Czyli, że klienci pytają przed weselem, czy fotograf robi zdjęcia FF? :-P
Kurcze, to słabo u mnie. Mnie robiono k5II/bądź k5IIs.
 
stx  Dołączył: 25 Lip 2016
Zaobserwowałem nowe ciekawe zjawisko socjologiczne:
Wraz z trwaniem dyskusji na pentax.org.pl w dziale "inne systemy" prawdopodobieństwo wykazania przez użytkowników forum braku potrzeby jak i wyższości jakiegokolwiek formatu większego niż APSC dąży do 1.
 

M.K  Dołączył: 26 Sie 2007
:-B stx, hahahaha
Możnaby sparafrazować najbardziej znane słowa dzisiejszego bohatera google doodle: nie ważne co przedstawia fotografia - ważne, że Pentaxem APSC!
Dla ułatwienia za Wiki:
Herbert Marshall McLuhan (ur. 21 lipca 1911 w Edmonton, zm. 31 grudnia 1980 w Toronto) – kanadyjski teoretyk komunikacji.
McLuhan zyskał szeroki rozgłos w latach 60. swoimi pracami i wypowiedziami na temat mediów i komunikacji. Stwierdził, że ludzkość wkracza właśnie w „wiek informacji” a elektroniczne media, zwłaszcza telewizja, stworzyły tak zwaną globalną wioskę, w której „medium jest przekazem” (tj. charakter środka komunikacji ma większy wpływ na odbiorcę niż sama przekazywana wiadomość). Współcześnie uznawany jest za jednego z najwybitniejszych teoretyków komunikowania masowego i środków przekazu.

 
stx  Dołączył: 25 Lip 2016
potraff napisał/a:


plwk napisał/a:
Jest jeszcze bzdurny marketing szeptany, że zawodowiec to tylko z FF


Czyli, że klienci pytają przed weselem, czy fotograf robi zdjęcia FF? :-P
Kurcze, to słabo u mnie. Mnie robiono k5II/bądź k5IIs.


Enzo, Ciebie pytają? :-)
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
stx napisał/a:
Ciebie pytają?

Pytają tylko czy mam czas i chęci. Tacy to "klienci".
 

Mertz  Dołączył: 24 Kwi 2006
...a Ty ewentualnie łaskawie wyrażasz zainteresowanie? To dopiero pozycja w branży, hyhyhy :mrgreen:
 
stx  Dołączył: 25 Lip 2016
Jak będziesz miał FF to jak spytają czy masz to cenę przemnóż przez współczynnik cropa ;) hue hue. Niech płacą frajerzy :D
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
Mertz napisał/a:
pozycja w branży

Takie 69. Robię to przede wszystkim dla siebie. Moja żyłka do biznesu przepadła wraz z kołowrotkiem. Ale ma to dobrą stronę - nic nie muszę.
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Mertz napisał/a:
a kadrowanie dawno przestało być ich problemem.
Akurat tutaj przy niektórych przykładach bym się sprzeczał.
W kwestii narzucania - to akurat miałem na myśli na podstawie przeglądania forum Nikona.
 

bbartlomiej  Dołączył: 10 Wrz 2007
Przeszedłem na FF jakieś 2-3 lata temu. W zeszłym miesiącu dokupiłem ostatni obiektyw, którego mi "brakowało". Niestety wciąż czekam na lepsze zdjęcia i zastanawiam się, w którym sklepie kupić pomysły, światło i kadry :-)
 
Kolya90  Dołączył: 29 Sie 2015
bbartlomiej napisał/a:
pomysły, światło i kadry

Niestety takie rzeczy tylko w średnim formacie. :evilsmile:
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
 

bbartlomiej  Dołączył: 10 Wrz 2007
Kolya90 napisał/a:
Niestety takie rzeczy tylko w średnim formacie. :evilsmile:
Średni też mam, 6x6. I micro 4/3 - nic nie pomaga ;-)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach