Markus  Dołączył: 21 Mar 2007
5-letnia gwarancja Tamrona ?
Mam problem bo mój K-50 który był użyty do kalibracji obiektywów Tamrona się zepuł na nowy K-70 nie trafia idealnie :-(
Niestety ale z informacji jakie posiadam tylko 1 kalibracja jest bezpłatna i jedynie dla korpusu jaki się zaresjestrowało za pierwszym razem.
Obiektywy są jeszcze na gwarancji a za kolejną kalibrację serwis chce 180 zł netto od szt. :-( (planuję kalibrować 2 szt.)
Czy ktoś z forum miał podobny problem ?
Skoro jestem pierwszym i jedynym właścicielem szkieł to pobieranie opłaty z powodu awarii /wady fabrycznej korpusu K-50 jest trochę nie bardzo w porządku ? Bo co oznacza w praktyce ta 5 letnia gwarancja skoro po awarii korpusu przestaje ona obowiązywać ?
 

matkus  Dołączył: 12 Lip 2016
Tylko z drugiej strony, jaka w tym wina Tamrona, że zepsuł ci się korpus Pentaxa?

Ludzie aparaty zmieniają. W ciągu 5 lat niektórzy mogą wymienić 2-3 razy body, a jak kogoś stać i zawsze chce mieć najnowsze, to i więcej. Każda kalibracja to jakiś czas, który ktoś musi poświęcić i za który komuś trzeba zapłacić, więc szczerze, to nie dziwię się, ze Tamron nie chce wielokrotnie kalibrować obiektywów za darmo.
 

SlicaR  Dołączył: 28 Kwi 2013
Re: 5-letnia gwarancja Tamrona ?
Markus napisał/a:
serwis chce 180 zł netto od szt

Właśnie mnie przekonałeś, że FF w moim T28-75 wcale nie jest taki poważny jak mi się wydawało :idea: :mrgreen:
 

skaarj  Dołączył: 18 Mar 2016
O wlasnie, robic zdjecia a nie szukac FF/BF.
Bede musial Markusa pomeczyc zeby pokazal mi w koncu jak to w ogole wyglada :D

pz
 
Markus  Dołączył: 21 Mar 2007
Najbardziej to widać na LV.
Wtedy filmik kompletnie nieostry wychodzi...
Bez mikroregulacji 28-75 z K-70 była zupełnie bezużyteczna.
Teraz jest lepiej ale najlepiej będzie po serwisie ? ;-)

[ Dodano: 2017-08-14, 15:44 ]
1 na 3 moje Tamrony wymagał kalibracji ;-)
Dla 28-75 okazała się ona konieczna...
Wszystko poszło sprawnie i bez żadnych problemów.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach