Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
Co tam obsada! Alice Nellis to wyreżyserowała a to nie byle kto. Ja się przymierzam do obejrzenia, ale klimat gęsty i niewesoły więc zostawiam go na wiosnę.
 

Kytutr  Dołączył: 20 Lut 2007
A komuś jeszcze z naszej wesołej gromadki podoba się kanadyjski serial "Trailer Park Boys"?
 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
Enzo napisał/a:
a się przymierzam do obejrzenia, ale klimat gęsty i niewesoły więc zostawiam go na wiosnę.
Eeee... bardziej niż Czarne lustro? To chyba może jednak sobie Ally McBeal odświeżę :P
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
matb, po obejrzeniu połowy pierwszego odcinka stwierdzam, że bliżej mu do Kwietnych pączków niż do choćby Pod jednym dachem.
 

Lustro  Dołączył: 10 Lip 2013
matb napisał/a:
Czeka trzeci sezon Black mirror, ale - chociaż uważam tę serię za znakomitą - jakoś nie mam nastroju.

Lepiej się przełam. Według mnie patrząc na całość sezonu, to trzeci jest najlepszy. Odcinki: 1 - Nosedive, 3 - Shut Up and Dance i 6 - Hated in the Nation puszczał bym w gimnazjum jako lektury obowiązkowe.
 

pszczołowaty  Dołączył: 07 Gru 2009
Stranger Things . Tak jak pisał Robur :-B świetny serial. Klimat lat 80tych i ....pentax ;)
https://www.youtube.com/watch?v=_IBUqwQkU1Q

[ Dodano: 2017-03-11, 21:07 ]
Tabu podobało mi się bardziej niż Westworld, uwielbiam ten troche dickensowski świat ;)
 

kwantus  Dołączył: 08 Lip 2008
Ha, ja uskuteczniam po raz wtóry "Zwariowany świat Malcolma" 8-) http://www.filmweb.pl/ser...lma-2000-107977
 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
Homeland, sezon 6. Wgniata w fotel - moim zaniem najlepsza seria. Na miarę House of Cards, Breaking Bad i (jakoś chyba niedocenianej) Rodziny Borgiów. To zupełnie inna opowieźć niż pierwsze trzy sezony. Jak kogoś zniechęcił fatalny sezon 3 - to proponuję się przełamać, bo potyem ten serial jest tylko lepszy. Już w sezonie 5 serial prześcignął rzeczywistość (vide - specjalne info przed każdym odcinkiem, które pojawiły po zamachu w Paryżu). Teraz niecierpliwie czekam na kolejną część, by zobaczyć jak się rozwinie "dobra zmiana" w wydaniu USA ;-)

[ Dodano: 2017-04-24, 00:04 ]
W przerwie oczekiwania na nowe House of Cards, Grę o Tron oraz rzeczony wyżej Homeland wypadło, dość przypadkowo, na Designated Survivor. Niezłe, naprawdę niezłe (choć trochę naciągane), dobrze się ogląda. Szkoda, że koniec dopiero gdzieś w maju wypadnie, więc na razie nie da się jednym ciągiem :(
 

SlicaR  Dołączył: 28 Kwi 2013
"Opowieść podręcznej" (oczywiście ten nowy). Dla mnie absolutna rewelacja.

[ Dodano: 2017-07-23, 20:41 ]
Dodając, nie jest to serial historyczny ani kostiumowy
 

spacja  Dołączyła: 15 Mar 2011
SlicaR napisał/a:
"Opowieść podręcznej"

czytałam powieść o takim tytule autorstwa Margaret Atwood - zbieżność przypadkowa??
 

SlicaR  Dołączył: 28 Kwi 2013
Nie. Zamierzona.
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
macioh mi polecił, sprawdziłem i również polecam American Crime Story. Świetnie oddaje narrację naszych czasów - nie liczą się fakty, liczą się historie. Bo jak inaczej opowiedzieć o procesie w którym od początku było wiadomo kto zabił, a jednak go uniewinniono. Smutne toto.
 

pszczołowaty  Dołączył: 07 Gru 2009
oglądaliście trzeci sezon Fargo? Jak wrażenia?
 

arQ  Dołączył: 10 Mar 2011
obecnie na tapecie "Grimm" - może i bajeczka, może i nienajnowsza, ale wciąga... no i 6 sezonów ;-)

[ Dodano: 2017-08-06, 22:10 ]
jak ktoś ma dostęp do NETFLIXa to polecam jeszcze "Marco Polo"...

a z totalnych klasyków - ale to chyba tylko net w jakimś streamingu - DEATH NOTE (serial anime, nie oglądać filmu bo psuje wszystko)
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
pszczołowaty napisał/a:
oglądaliście trzeci sezon Fargo? Jak wrażenia?

Oglądaliście. Zwerbowano Ewana McGregora który dosłownie dwoi się by odegrać swoje role, po czym pojawia się David Thewlis i kradnie cały sezon. Dla tego ostatniego warto go zobaczyć.
 
przemoo  Dołączył: 03 Lis 2009
dla fanów Frank Underwood'a polecam designated survivor. Podobna tematyka plus trochę akcji
 

ADestroyer  Dołączył: 16 Cze 2010
pszczołowaty napisał/a:
oglądaliście trzeci sezon Fargo? Jak wrażenia?

Wszystko wedle sprawdzonego szablonu: szału nie ma, ale obejrzeć można. :roll:
Obecnie na tapecie: Sé quién eres albo jak kto woli Wiem, kim jesteś - czyli hiszpańska jazda bez trzymanki. ;-)
 

spacja  Dołączyła: 15 Mar 2011
SlicaR napisał/a:
"Opowieść podręcznej" (oczywiście ten nowy). Dla mnie absolutna rewelacja.

Obejrzałam. Fajnie zrealizowany, dość wiernie oddaje powieść, ale aktorka grająca główną rolę gra przsadnie i jest jakaś taka... odpychająca. Gdyby w jej miejsce dać Yvonne Strahovski byłoby duuuuużo ciekawiej.

[ Dodano: 2017-10-02, 20:27 ]
Polecam "The Sinner" http://www.filmweb.pl/ser...ner-2017-782140
Nietuzinkowy kryminał / thiller, dobrze zagrana rola przez piękną Jessikę Biel. Nie jest zagadką kto popełnił zbrodnię, ale jaki był motyw.
Osiem odcinków połknęłam z zapartym tchem w dwie nocki.
 

spacja  Dołączyła: 15 Mar 2011
Polecam "The Sinner" http://www.filmweb.pl/ser...ner-2017-782140
Nietuzinkowy kryminał / thiller, dobrze zagrana rola przez piękną Jessikę Biel. Nie jest zagadką kto popełnił zbrodnię, ale jaki był motyw.
Osiem odcinków połknęłam z zapartym tchem w dwie nocki.
 

macioh  Dołączył: 28 Gru 2006
Mindhunter - serial Davida Finchera o FBI, początkach ich badań nad zachowaniem morderców (behawiorystyka itp) i wykorzystywaniem tych informacji w konkretnych sprawach. Klimat, aktorzy, technikalia (zdjęcia itp) - wszystko zagrało. Nie wpadli też w schemat "co odcinek, nowa sprawa".

W pierwszym sezonie był jeden strzał, więc jeśli ktoś spodziewa się akcji akcji, to będzie rozczarowany. Tutaj wszystko rozgrywa się w pomieszczeniach, dużo mówią :-) Mnie wciągnęło.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach