Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
Podobno to fakt ;-)
 

Zbynio  Dołączył: 07 Maj 2007
 

fuen  Dołączył: 13 Lis 2012
O K-S1 - http://pentax.org.pl/view...r=asc&start=203
0 K-S2 na pentaxforums jest po kilka wątków na stronę działu o KS-1 i K-S2.
 

Kuba Nowak  Dołączył: 12 Maj 2010
fuen napisał/a:
O K-S1 - http://pentax.org.pl/view...r=asc&start=203


" Bom nie z ziemi, ani z roli, tylko z tego, co mnie boli" czy jakoś tak ;-)
 

fuen  Dołączył: 13 Lis 2012
Warto prześledzić cały wątek i zmianę stanowiska :-)
 

wilczek  Dołączył: 28 Paź 2008
Czy iso w nowych puszkach jest na tyle ulepszone w stosunku do k200d by tylko dla tej jednej zalety (poza większą czułością nie widze potrzeby wymiany k200d) wymieniać na k-3II lub K70 ?

Czy chodząc wieczorem po oświetlonym mieście można realnie robić tymi nowymi puszkami zdjęcia z ręki po podpięciu 35mm f/2.4 albo 50mm f/1.7 ?
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Tak
 

SlicaR  Dołączył: 28 Kwi 2013
Tak
 

x4rd  Dołączył: 07 Mar 2012
wilczek zdecydowanie tak, ISO używalne to 3200
 

SlicaR  Dołączył: 28 Kwi 2013
 

wilczek  Dołączył: 28 Paź 2008
wow :) to trochę przepaść :lol:
Wolał bym nie wydawać kasy na nową puszkę ale to robi duże wrażenie :)
 

SlicaR  Dołączył: 28 Kwi 2013
:evilsmile:
 

Farin  Dołączył: 27 Sty 2009
A mi się plany zmieniły.
Znajomy Nikoniarz, chce mnie wziąć pod swoje skrzydła i wdrożyć w świat sesji (prywatne w plenerze i budynku, chrzty - może przyszłościowo śluby) tak aby móc z tego w niedalekim czasie kawałek chleba zjeść więc stoję przed misją zakupu nowego sprzętu z wyższej półki. I tutaj niestety wszechstronnie jestem zniechęcany do Pentaxa (bo niszowy, bo w razie "w" ciężej będzie klamoty opchnąć, bo tylu szkieł nie ma etc., no i że FF tylko jedna). Biorąc pod uwagę zdrowy rozsądek planuję obrać dwie drogi:
1. Kupić używany (do ok 30-40 tyś klapnięć) Canon 6D lub Nikon 610 (czyli FF) i do tego dokupić 2 stałoogniskowe obiektywy np. 30 i 55 (co da realne wartości przy FF) i lampę.
2. Zakredycić się i wziąć Canon 5D mark III plus ww dwa obiektywy (choć serce podpowiada żeby spróbować Pentax K1 ale rozum mówi jak wyżej....)

Sporo już czytałem testy, opinie... Problem w tym, że w łapie lepiej leży Canon 6D, ale straszą w nim słabym bocznym AF, no i nie ma wbudowanej lampy. Nikon przez ten dziwny mały i kanciasty uchwyt dziwnie tak mi się trzyma - i przez to nie do końca do mnie mówi.
Powiem to wszem i wobec... poza tym jestem zdziwiony, bo wg. mojej subiektywnej oceny K200D, za którą zapłaciłem z KIT-em 1500zł prawie 10 lat temu jest wykonany lepiej niż półkę wyższe 6D czy 610D!!!


Co sądzicie o takiej polityce i który system po rozstaniu z Pentaxem byście polecili?

Dzięki
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
Farin, tłuczemy ten temat od jakiegoś czasu: http://pentax.org.pl/view...er=asc&start=60
 

Farin  Dołączył: 27 Sty 2009
Tak, widziałem to. Ale watek sie ciagnie od 2014 wiec liczylem na porcje swiezego spojrzenia.

Kwesia jest tez tego ze nie jestem przekonany czy faktycznie priorytetem jest to zeby byla pelna klatka. Poprostu jako operator tylko K200D nie znam innych modeli.
Ale tez nie chcialbym poprzestac na K200D.
A patrzac na tabelki i parametry nie jestem w stanie powiedziec czy np. FF w Canonie 6D nie da gorszego obrazka jako ze starsza konstrukcja od np. Pentaxa K70 choc to polka nizej.
W lapie dobrze lezy Canon. Nikon tak sobie, zwłaszcza D750 z tym wysunietym spustem ale do wszystkiego idzie sie przyzwyczaić.

Moze lepiej sie sprawdzi cos z nizszej polki ale o nowszej konstrukcji niz starszy 6D czy 610 Nikona. Dlatego wlasnie poruszam temat.
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
Farin, jeśli nie masz parcia na FF to większość tematów ogarniesz K-5II/K-3/K-3II. K-70 bym odpuścił, bo to jednak aparat zaprojektowany pod mniej intensywne fotografowanie. Do APS-C masz ciężkie ale dobre Sigmy Art, lub, jeśli lekkość jest priorytetem - głośne ale szybkie DA Limitedy. W moim przypadku Tamron 17-50/2,8 dobrze sprawdza się na wszelkiego rodzaju imprezach. Pełna klatka będzie bardziej użyteczna kiedy okaże się, że potrzebujesz ISO wyższego niż 6400 lub jeszcze mniejszej głębi ostrości. Ale przy planowanych sesjach to raczej nie wystąpi.
 

Farin  Dołączył: 27 Sty 2009
A jesli jednak chcialbym wyjść z Pentaxa, to jakie sa alternatywy do ww?
 

Zbynio  Dołączył: 07 Maj 2007
Farin, trzy inne, czyli Nikon, Canon i ewentualnie Sony. Ze wskazaniem na Nikona. Enzo ma duże doświadczenie i świetnie Ci przekazał swoją wiedzę co do Pentaxa. Zmiana systemu jest dość kosztowna. Przyszłościowo to radzę zakupić dobre lub najlepsze podstawowe obiektywy z danego systemu, który wybierzesz i dopiero korpus, nawet używany, bo ten prędzej czy później zmienisz, a szkła zostaną.

 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Enzo napisał/a:
Tamron 17-50/2,8 dobrze sprawdza się na wszelkiego rodzaju imprezach

Kupując nowy, wybierałbym Sigmę, ze względu na cichsze działanie.
 

Zbynio  Dołączył: 07 Maj 2007
plwk, mam obydwa i potwierdzam. Ale każde z nich inaczej maluje światłem.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach