0bleblak  Dołączyła: 15.06.2011
To jakieś muchowate.

plwk  Dołączył: 21.04.2006
No patrz, że też im się dokładnie nie przyjrzałem ;-)

[ Dodano: 2017-08-09, 17:39 ]
Możliwe że to Prężec z bzygowatych.

tref  Dołączył: 05.09.2006
Penteusz, zdaje się, ze niedawno byłeś odsądzany od czci i wiary jako niebezpieczny osobnik posiadający hak. No to w obronie własnej lepiej go mieć.

Zostaliśmy uwiecznieni na facebookowej stronie ŁTF https://www.facebook.com/...25383949&type=3

Penteusz  Dołączył: 27.03.2012
tref, to prawda, najprawdziwsza prawda. Jako ofiara niewinna, będąca na celowniku tych, którzy czyhają na moje życie i zdrowie mam prawo do obrony.

KasiaMagda  Dołączyła: 08.05.2016
Bardzo ładna relacja z wystawy, najważniejsze, że zobaczyłam pracę Marleny, także już nie muszę jechać ;-)
plwk, na fb, to Ty jesteś w tym kapeluszu i żółtej koszulce ? bo Was nie rozpoznaję nigdzie ?

Sprawdziłam już co to jest, w swoich notatkach myśliwego- jak robiłam to zdjęcie, to oznaczałam dokładnie gatunek. To rączycowate (Tachinidae), gat. Gymnosoma, czort wie, który ;-)

KasiaMagda napisał/a:
na fb, to Ty jesteś w tym kapeluszu i żółtej koszulce

N zdję ciu 3-cim wystaję po lewej stronie, na zdjęciu 5-tym, na zewnątrz, stoję przy bramie po lewej stronie ubrany na zielono, obok Marleny w niebieskiej sukience. Na prawo od Marleny wystaje Ela w żółtej sukience.

KasiaMagda napisał/a:
(...) najważniejsze, że zobaczyłam pracę Marleny, także już nie muszę jechać ;-)

No wiesz :mrgreen:

Praca Marleny jest celowo w bokehu, żeby trzeba było przyjechać ja zobaczyć. :evilsmile:
Przed zrobieniem zdjęcia uzgodniliśmy ten istotny szczegół.

KasiaMagda  Dołączyła: 08.05.2016
Już Was namierzyłam ;-)

[ Dodano: 2017-08-09, 21:28 ]
Na forum jest taki wątek Pokaż swój bokeh ;-)

0bleblak napisał/a:
To rączycowate (Tachinidae), gat. Gymnosoma, czort wie, który

Są w bokehu, więc trudno rozpoznać :mrgreen:

Nie widać "plecków", tam najbardziej charakterystyczna cecha była.

W nawiązaniu do wcześniejszej wymiany uwag.
plwk napisał/a:
Bodaj ostatnia po prawej w drugiej salce
0bleblak napisał/a:
Nie pamiętam która w kolejności, ale rzeczywiście w drugiej salce

Dolne zdjęcie.

spacja  Dołączyła: 15.03.2011
Ponieważ zupełnie się nie znam, nie wiem jakie było pytanie i nie rozumiem o co chodzi, również się wypowiem.
Po pierwsze primo: oczywiście najbardziej podobała mi się praca 0bleblak - gratuluję kadru i wiszenia w Galerii. Swój zachwyt wyraziłam pisemnie w książce życzeń i zażaleń - nikt jej nie pilnował (nie była nawet na sznurku!!), więc uznałam, że mogę, choć nie jestem ani artystą ani krytykiem :mrgreen:
Po drugie primo: niektóre prace bardzo fajne, zapamiętałam "stop klatkę", ptaka trzymającego w dziobie kilka ryb, dwa akty, kilka kompozycji kolorowo - strukturalnych i parę innych. Część weszła jednym okiem i od razu wyszła drugim. Przy nielicznych błyskała myśl "ooo widziałam już coś takiego", przy kilku: "hmmm...???"
Po trzecie primo: w Galerii byłam dzisiaj ok godz. 11-12, wpadało dużo światła z ulicy, które odbijało się od szybek za którymi były zdjęcia + sztuczne oświetlenie - to wszystko spowodowało, że musiałam się nieźle nagimnastykować aby obejrzeć wystawę (przysiady, stawanie na palcach, przykładanie policzka do ściany itp), czułam się jak w gabinecie lustrzanym, zamiast zdjęć widziałam odbicie tego, co na zewnątrz galerii lub co gorsza samą siebie, masakra jakaś.... No i nie wiem dlaczego były po 2 zdjęcia w jednej ramce...

Generalnie: się podobało. Bardzo się cieszę, że byłam, widziałam i zdobyłam. Czuję się ukulturalniona. Żałuję, że nie mogłam posiedzieć tam dłużej.
0bleblak, :-B :-B :-B

Spacja, mój ty drogocenny balsamie na mą wrażliwą duszę, dziękuję :mrgreen: Muszę więc wrócić i poczytać wpisy. A ja trąba, chyba z wrażenia, zapomniałam się wpisać ;-)
I wielka szkoda, że nie mogliśmy się spotkać. Liczę bardzo, że wrócicie, to się wtedy jakoś po ludzku umówimy.
spacja napisał/a:
Po trzecie primo: w Galerii byłam dzisiaj ok godz. 11-12, wpadało dużo światła z ulicy, które odbijało się od szybek za którymi były zdjęcia + sztuczne oświetlenie - to wszystko spowodowało, że musiałam się nieźle nagimnastykować aby obejrzeć wystawę (przysiady, stawanie na palcach, przykładanie policzka do ściany itp), czułam się jak w gabinecie lustrzanym, zamiast zdjęć widziałam odbicie tego, co na zewnątrz galerii lub co gorsza samą siebie, masakra jakaś....

No współczuję. W takich warunkach znacznie lepiej oglądałoby się późnym popołudniem lub wieczorem. Ale jak nie ma wyjścia, to trzeba sobie jakoś radzić ;-)
spacja napisał/a:
No i nie wiem dlaczego były po 2 zdjęcia w jednej ramce...

Nie wiem. Z oszczędności ? A może tak się podobało.

Na stronie galerii jest grafik rozmieszczenia zdjęć, dla ich maksymalnej ilości i przewidują w nim po dwie sztuki w ramie. Tak też zostały powieszone.

Przybyłem, zobaczyłem......ładne. Moje gratulacje, 0bleblak! :-B

Szkoda jedynie, ze nie miałem okazji z Wami się spotkać.

Miejmy nadzieję, że przy kolejnej okazji się uda.

plwk, wpadaj częściej do Łodzi, to się uda! I są jeszcze miejsca, w których warto mieć aparat fotograficzny ze sobą. Pewnie jeszcze nieprędko zajdą zmiany, choć już się wiele zmienia, ale czas najwyższy klimat dawnej Łodzi, jaki w wielu miejscach jeszcze jest, uwiecznić i zachować.

Skocz do: