dilbert  Dołączył: 21 Wrz 2008
bakulik napisał/a:
A ja czytałem, że są to zupełnie inne filmy (nie FP4/HP5) , zarówno PAN, jak i Kentmere, ponieważ Ilford nie pozwala na rebranding swoich produktów i nie robi tego nawet we własnym portfolio. Jak znajdę stosowny link do źródła, to dodam.

Z nudów udało mi się wyszukać w necie takie coś: [techn. karta produktu na 2002 rok] Oczywiście w porównaniu do FP4/HP5 czasy są zupełnie inne, ale może jest to na bazie starszych emulsji (tych "nie plusów"?)

A ten Bergger - fajna informacja :) Może jakieś zakupy forumowe na większą skalę? :D
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
Slajd do 30 zł 135 czy ja wiem, rozstalem się już z ramkami.
 

Fenol  Dołączył: 31 Sie 2010
Cytat
Ależ one są cały czas w sprzedaży


Zdaję sobie sprawę z ich istnienia. Miałem na myśli pojawienie się nowych aparatów, te mają już kilka lat na karku ;-)
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
Film do piachu. No może nie cały, a niektóre klatki. Złość tym większa, że nie z mojej winy. Jako, że nie dysponuję własnym skanerem, zachciało mi się pokazać co nieco, również 6x6, wróciłem do labu, który kiedyś eksploatowałem i szanowałem, zlecając im zrobienie skanów 135 i indeksów dla 120. Po przeglądnięciu z zadowoleniem pięknego indeksu 20x30 tknęło mnie coś by zaglądnąć do pergaminów z kliszą. Oczom moim ukazał się obraz, który skwitowałem słownictwem, jakiego się brzydzę. Akurat najcenniejsze klatki nie nadają się pod powiększalnik. Zastanawiam się co da i czy ma sens składanie reklamacji.
 

dilbert  Dołączył: 21 Wrz 2008
rychu napisał/a:
Zastanawiam się co da i czy ma sens składanie reklamacji.


Rozumiem, że negatywy wróciły do Ciebie jako porysowane?
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
dilbert, tak. Od góry jest ślad od rolki, ślady odbitych paluchów, od strony emulsji rysy.
 

szybkiparowoz  Dołączył: 20 Lut 2011
Reklamuj. Pewnie w ramach rekompensaty dostaniesz rolkę filmu - taki jest zwyczaj - o ile to nie jest buraczany lab. Jeśli jest buraczany, to po prostu każą Ci spadać.

[ Dodano: 2017-08-11, 21:28 ]
A tak w ogóle to ten wątek jest na inny temat :-)
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
szybkiparowoz, czy na Tym Forum jest jakiś wątek na temat?
Aaa, i w d...ie mam nową rolkę filmu - tak już żonie powiedziałem kwitując, że nie będzie odbitek z sesji plażowej.

 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Luźne gatki, a nie, tam gadają o slipach.
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
plwk napisał/a:
a nie, tam gadają o slipach

Właśnie zamówiłem nową dostawę klisz i idę slip :-D
 

dickkett  Dołączył: 18 Wrz 2006
No to znowu z piachu.
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
4 dolce, też mi rewelacja, tym bardziej że to na razrazie widmo.
 

dilbert  Dołączył: 21 Wrz 2008
Rosyjski kot w worku, który ma być konkurencją dla Fomy? :) Pewnie rzeszę naiwnych na początku nałapią...
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
W latach słusznie minionych były u nas dostępne radzieckie filmy negatywowe FOTO 65. Wspominam je bardzo pozytywnie. Na pewno nie były gorsze od naszych rodzimych Fotopanów i jeśli dobrze pamiętam były bardziej tolerancyjne na różnice w czasach wywoływania.
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
Ten idzie z rodzimym trendem - brak tolerancji na błędy.
 

kojut  Dołączył: 13 Kwi 2011
dilbert, wystarczy, że kontrola jakości będzie lepsza od Fomy, to już będzie dobrze. ;-)
 

powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
plwk, ja uważałem, że FOTO 65 były nawet lepsze od ORWO NP 20. Przynajmniej takie odnosiłem wrażenie przy robieniu powiększeń. Pzdr.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Były bardziej kontrastowe i chyba dlatego łatwiej było robić duże powiększenia.
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
Macie rację. Niedawno robiłem parę odbitek ze starej kliszy - jak kto lubi takie kontrasty, to są rewelacyjne, o ile dobrze naświetlone. Praca na papierze prawdziwa przyjemność. Nie trudno jednak było przewalić świateł, a tego już nie wybaczał.
 

szybkiparowoz  Dołączył: 20 Lut 2011
Czołem fanatycy! Można już zacząć odkładać do świnki: Kodak wznawia produkcję Ektachrome .
Ja tam zaczekam na Kodachrome 64, tylko w tym przypadku nawet najbardziej pękata skarbonka może okazać się za mała...

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach