Color  Dołączył: 09 Mar 2015
Dwa białe krzykacze
 
Aphar  Dołączył: 03 Lip 2017
Color, fajne ujęcie. Bardzo mi się podoba. Gratuluję zdjęcia.
 

Zbynio  Dołączył: 07 Maj 2007
 

Stawe  Dołączył: 21 Maj 2010
biegus sobie biegał


[ Dodano: 2017-08-13, 12:38 ]
zmokła wrona
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Wrona mi się podoba.
 

Stawe  Dołączył: 21 Maj 2010
Dzięki. Wrona zmokła i za bardzo się nie ruszała. A to jest problem w tej fotografii - większość ptaków jest sucha i szybko się porusza. No i są daleko.
 

Color  Dołączył: 09 Mar 2015
Jak już o wronach mowa - wroniasty tryptyk: ;-)





 
Aphar  Dołączył: 03 Lip 2017
Stawe, biegus podwójnie obrączkowany. Bigamista?

Color, fajne te wrony. Trochę nietypowe, ale zważywszy na upały wszystko staje się jasne.

Ja z brodzących mam tylko takie:



 

Color  Dołączył: 09 Mar 2015
Aphar, fajne bocianki, zwłaszcza drugie.

Nie mam żadnego doświadczenia w podchodzeniu ptactwa, wiedzy o ptakach jeszcze mniej.
W czasie urlopu jeżdżąc rowerem i wyszukując nowych ścieżek (z lustrzanką na plecach) znalazłem ciekawą i malowniczą ścieżynkę dookoła fosy starego pruskiego fortu. Jadąc wolno zauważyłem ciekawy kształt na jednym ze zwalonych pni:

Szybciutko odstawiłem rower i pomalutku spróbowałem podejść bliżej z moją "300"-etką do obiektu :->

Ptasior jest niezwykle czujny, to że udało mi się dość blisko podejść, to tylko dlatego, że sporo krzaczorów tam było

Kiedy wydawało mi się, że uda mi się zrobić kolejne kilka metrów w stronę ptaszyska, dla siwuchy była to już za duża poufałość i majestatycznie odfrunęła na pniak 200m dalej

Myślała, że pozbyła się intruza. Niedoczekanie...
Znów mozolnie próbowałem podejść, tam już było trudniej, nie miałem za czym się schować

Ale jakoś się udało

Zmiana pozycji modela

I już już witałem się z gąską i... cały misterny plan w...


Zabawa trwała znacznie dłużej niż opisywania tutaj przeze mnie. Goniliśmy się po całej fosie :-D W końcu okazałem się wytrwalszy niż ptak i czapla odleciała. Kiedy za 2 godziny tamtędy wracałem - czapla znów była na swoim stanowisku. Nie chcę wiedzieć co pomyślała, gdy mnie znów zobaczyła ;-)
Bardzo fajne spotkanie.
 
Aphar  Dołączył: 03 Lip 2017
Fajne atrakcje masz w okolicy. Nic tylko pozazdrościć.


Z wakacji udało mi się przywieźć jeszcze kilka ptaszorów.
Tu kolejne, jakieś orły :?: . Złapane z Sokolicy. Chwilę krążyły nad Dunajcem po czym odleciały w stronę Słowacji. Niestety trafiła się tylko jedna sesja i to z dużej odległości.





 

Marek  Dołączył: 21 Kwi 2006
Aphar, to myszołowy.
 
Aphar  Dołączył: 03 Lip 2017
Dzięki Marku za identyfikację.

Wracając z Sokolicy szlakiem który kończy swój bieg w centrum Krościenka przechodzi się przez liściasty zagajnik, który upodobały sobie kowaliki. Przez chwilę bawiły się z nami w berka-chowanego: my w jednej części zagajnika, one do drugiej. My do drugiej, one z powrotem do pierwszej. Obie niestety były ciemne i w większości zrobione zdjęcia nie nadają się do oglądania. Córce udało się cyknąć kilka lepszych fotek, mi zaledwie jedno wyszło, i to po japońsku (yako-tako):




W trakcie kolejnej wycieczki szlakiem z Palenicy na Wysoką, na samotnym, uschniętym drzewie siedział taki drapieżca. Po krótkiej sesji zdjęciowej, zmęczony zapewne pozowaniem postanowił odlecieć. Poleciał w kierunku nieczynnego wyciągu orczykowego i zapewne (choć tego nie widziałem) przysiadł na słupie. Tam odbyła się kolejna krótka sesja. Na zakończenie pomachał łapką... i tyle go widzieliśmy.







[ Dodano: 2017-08-28, 20:55 ]
Parka żurawi złapana w pobliżu zabudowań.

IMGP4495_DxO by Aphar Photo, on Flickr

IMGP4491_DxO by Aphar Photo, on Flickr
 

fotopentax  Dołączył: 05 Wrz 2006
Wilga

 

powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
fotopentax, w mojej okolicy jest kilka par wilg, ale nigdy nie udało mi się ich sfotografować. Gniazdują na bardzo wysokich starych lipach, pięknie wygwizdują swoją "zofiję" gdy zbliża się deszcz, lecz są bardzo czujne pomimo tego, że drzewa rosną w niewielkim "prywatnym" (bo zwróconym spadkobiercom dawnych właścicieli) parku, tuż przy ulicy. Ten niewielki drzewostan, został ogrodzony, zamknięty i powoli dziczeje ponieważ nikt o to nie dba. Już tak zarósł, że nawet po jakimś mało legalnym wtargnięciu, nie byłoby gdzie się zaczaić. A fotki gratuluję. :-B
 

Jakaranda  Dołączyła: 28 Maj 2013
Aphar - Twój ptaszor nie dość, że robi papa to jeszcze się uśmiecha :-D .
 

powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
Aphar, to ujęcie z machającą łapką jest super. Pzdr.
 

fotopentax  Dołączył: 05 Wrz 2006
powalos napisał/a:
fotopentax, w mojej okolicy jest kilka par wilg, ale nigdy nie udało mi się ich sfotografować. Gniazdują na bardzo wysokich starych lipach, pięknie wygwizdują swoją "zofiję" gdy zbliża się deszcz, lecz są bardzo czujne pomimo tego, że drzewa rosną w niewielkim "prywatnym" (bo zwróconym spadkobiercom dawnych właścicieli) parku, tuż przy ulicy. Ten niewielki drzewostan, został ogrodzony, zamknięty i powoli dziczeje ponieważ nikt o to nie dba. Już tak zarósł, że nawet po jakimś mało legalnym wtargnięciu, nie byłoby gdzie się zaczaić. A fotki gratuluję. :-B


Ta wilga na moim zdjęciu jest z gór - z Beskidu Sądeckiego a dźwięki jakie wydawały wilgi - przypominały krakanie, ale o wyższej częstotliwości niż wrony.
Poza tym mam z gór z tego lata, masę zdjęć zwierząt i nie tylko ale będę je chyba obrabiał do zimy.

[ Dodano: 2017-08-30, 10:26 ]
Trzmielojad

 
Aphar  Dołączył: 03 Lip 2017
fotopentax, wilga extra. Z jakiej odległości udało ci się ją złapać? Ja znalazłem jedną na samym czubku wysokiego drzewa. Początkowo myślałem że to sójka, dopiero w domu zorientowałem się że to wilga. Ze względu jednak na odległość i liście, zdjęcie raczej nie nadaje się do publikacji. :-(

W trakcie urlopu wybrałem się do Czerwonego klasztoru, po drugiej stronie Dunajca.
A tam, jak ślepej kurze ziarno, trafiłem na pokaz sokolników. Całość prowadzona była przez sympatyczną parę młodych ludzi, dwujęzycznych. Początkowo, aby zorientować się w liczebności poszczególnych grup językowych, padło niezbyt fortunne: Polacy, ręce do góry! :shock: Polacy oczywiście odpowiedzieli buczeniem. :evilsmile:
A później zaczęła się prezentacja kilku ptaszorów, które raz latały po dziedzińcu wśród ludzi, raz spacerowały, a innym razem siedziały grzecznie na ręce lub stojaku:





















A za płotem latały takie maleństwa nic sobie nie robiąc z drapieżców:

 

fotopentax  Dołączył: 05 Wrz 2006
Aphar napisał/a:
fotopentax, wilga extra. Z jakiej odległości udało ci się ją złapać? Ja znalazłem jedną na samym czubku wysokiego drzewa. Początkowo myślałem że to sójka, dopiero w domu zorientowałem się że to wilga. Ze względu jednak na odległość i liście, zdjęcie raczej nie nadaje się do publikacji. :-(


Odległości oczywiście nie pamiętam, teraz to ciężko oszacować. Zdjęcie wilgi jest zrobione obiektywem 300mm Pentaxa z lekkim podkadrowaniem. Jak się uporam z letnimi zdjęciami / a mam tego kilkadziesiąt gigabajtów zdjęć / to zamieszczę na forum zdjęcie puszczyka uralskiego foconego z 10m ale to ptak focony w dzikim lesie.
 

Stawe  Dołączył: 21 Maj 2010
Cytat
fotopentax

Gratuluję wilgi. Swoją drogą mogłaby być osobna kategoria "małe ptaki w locie". Ptaki są daleko, są płochliwe, roślinność przysłania światło. Czyli trzeba mieć długą ogniskową, szybką migawkę, wysoką czułość i niedużą przysłonę a do tego cierpliwość oraz szczęście. Trudno to wszystko pogodzić. A jeżeli ptak jest w ruchu to tylko jest trudniej. Ponieważ blisko domu mam jaskółki, co jakiś czas usiłuję złapać je w locie. Na razie bez większego powodzenia.


Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach