PiotrK.  Dołączył: 30 Maj 2017
body wyprodukowane w 2017, kupione w maju...
zobaczę czy jest jakaś aktualizacja
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Do K-70 jest 1.10.
 

SlicaR  Dołączył: 28 Kwi 2013
Chyba tak nie mam. Ale się przyjżę.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Fabrycznie zawsze dawali 1.00
 
Markus  Dołączył: 21 Mar 2007
Mi starcza przeciętnie na jeden dzień robienia zdjęć (ilość zdjęć powyżej 100) ale aparat działa wyraźnie krócej od K-50.
Cały czas mam włączone SR, najbardziej zżera baterię LV lub tryb kręcenia video.
 

Kuba Nowak  Dołączył: 12 Maj 2010
Zapewne to solenoid zżera tyle prądu :mrgreen:
Niestety mam wrażenie, że to syndrom K-1 - po pojawieniu się FF (podobnie jak w canon'ie) postępuje kastralizacja ciał z niższych półek. To co kiedyś było standardem w "entry level," teraz będzie dostępne tylko w "semi pro". Wydajność akumulatora też się w to wpisuje - nie sprzedawały się koszyczki na baterie, to teraz będziesz musiał kupić akumulator (a że zazwyczaj zamiennik, to trudno). Czekam aż wrócą do lustrzanego wizjera...
 
Markus  Dołączył: 21 Mar 2007
Bez przesady, zamiennik też działa ok z K-70.
Wcale nie był trudno dostępny...
 
mrnobody1  Dołączył: 04 Maj 2016
Z tego co czytam to w K-P też jest mniej żywotny akumulator.
 

Kerebron  Dołączył: 10 Mar 2016
Kuba Nowak napisał/a:
nie sprzedawały się koszyczki na baterie

Nic dziwnego, bo cena oryginału jest ko(s)miczna. Kupiłem zamiennik za 1/10 ceny.

Podejrzewam, że rezygnacja z koszyczka na baterie AA została podyktowana głównie oszczędnością miejsca.
 
piwko2  Dołączył: 02 Kwi 2014
A jakie zamienniki do K-70 polecacie?
Czy to co jest dostępne na Allegro (Pure Power) jest coś warte, czy szukać innej firmy?
 

Kuba Nowak  Dołączył: 12 Maj 2010
Markus napisał/a:
Bez przesady, zamiennik też działa ok z K-70.
Wcale nie był trudno dostępny...


Chyba źle mnie zrozumiałeś - nie twierdzę, że zamienniki są trudno dostępne, tylko że oryginały się osobno nie sprzedają, bo są drogie.
 

SlicaR  Dołączył: 28 Kwi 2013
Nie rozumiem. Przecież to ten sam akumulator co w K-50... po prostu aparat je więcej. Ma więcej, to je więcej.
 
PiotrK.  Dołączył: 30 Maj 2017
Kupiłem na zamiennik na alle od użytkownika eltec_pl. Nie zauważam różnicy ani w wydajności ani w czasie ładowania. Zamiennik ma za sobą jakieś 5 cykli. Na zamienniku napisane 1350mAh, na oryginale 1050mAh. Z przesyłką nieco ponad cztery dychy.
 

Rivelv  Dołączył: 17 Sie 2008
u mnie K70 w ostatnim tygodniu na jednym aku trzymał ponad 700 fotek. całą kartę zapchałem (akurat na wjazd)
w plecaku jest zapas (stary akumulator od K30) ale jak się okazało nie musiał być potrzebny.

ale zwykle ekran mam zmknięty wiec nawet podgląd zdjęć jest sporadyczny.
 

Kuba Nowak  Dołączył: 12 Maj 2010
Rivelv napisał/a:
u mnie K70 w ostatnim tygodniu na jednym aku trzymał ponad 700 fotek. całą kartę zapchałem (akurat na wjazd)
ale zwykle ekran mam zmknięty wiec nawet podgląd zdjęć jest sporadyczny.

A kartę formatujesz od razu, czy wcześniej zgrywasz je na komputer? :mrgreen:
Ja dla oszczędności podglądam zdjęcia tylko na górnym wyświetlaczu ;-)
 
PiotrK.  Dołączył: 30 Maj 2017
Ja natomiast często używam ekranu, m.in. do kasowania niechcianych zdjęć; może taka jest przyczyna szybkiego rozładowania akumulatora?
Spróbuje ograniczyć używanie, zobaczymy czy to wpłynie w widoczny sposób na czas pracy.
 

Rivelv  Dołączył: 17 Sie 2008
Kuba Nowak napisał/a:
A kartę formatujesz od razu, czy wcześniej zgrywasz je na komputer? :mrgreen:
Ja dla oszczędności podglądam zdjęcia tylko na górnym wyświetlaczu ;-)


no mam tylko jedną kartę (przynajmniej na razie) więc poszaleć nie mogę :)
jakoś mam taki sentyment do aparatów analogowych :) żeby jednak wyniki oglądać po powrocie :)

wiem pewnie mi przepada wiele lepszych ujęć niż mam ale trudno robię to dla przyjemność nie zawodowo :)
 

Stawe  Dołączył: 21 Maj 2010
Na pokrewnym forum warto (moim zdaniem) przeczytać rady co do "Recommended Settings".
https://www.pentaxforums....-settings.html.
 
TomcioB  Dołączył: 06 Wrz 2017
Powitanie
Witam Wszystkich!!! Nowy na forum. Będzie mi bardzo miło wymienić się uwagami i skorzystać z cennych porad. Pozdrawiam wszystkich.
 

x4rd  Dołączył: 07 Mar 2012
TomcioB napisał/a:
Witam Wszystkich!!! Nowy na forum. Będzie mi bardzo miło wymienić się uwagami i skorzystać z cennych porad. Pozdrawiam wszystkich.


Nie ten wątek :evilsmile:

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach