szybkiparowoz  Dołączył: 20 Lut 2011
Będąc w Polsce kupiłem łagodny i pikantny z Włocławka w słoikach. Na razie jestem po dwóch śniadaniach z dodatkiem łagodnego i powiem Wam, że naprawdę dobry jest. W ogromniastym markecie znanej francuskiej sieci nie było poza tym nic nie-koncernowego. Dawtony tylko przeciery, ketchupów brak. I żadnego Pegaza, za to mnóstwo różowych jednorożców.
 

artycja  Dołączyła: 03 Kwi 2010
Dzisiaj otrzymałam, potężną porcję pomidorów. :shock: Przejeść tego nie sztuka, zatem będzie ketchup własnej produkcji. :evilsmile:
Patentu jeszcze nie mam, przetestuję na sobie i najbliższym otoczeniu. Jak nie padną, znaczy zjadliwy. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
 

Apas  Dołączył: 26 Sty 2007
Gwiazdor napisał/a:
Nie rozumiem ludzi, chwalących się jak to ostre przyprawy dodają do wszystkiego. Przecież smak potrawy wtedy znika i jest tylko stały smak przyprawy. :roll:

Spędziłem swego czasu kawałek życia w prowincji Sichuan w Chinach, która słynie z bodaj najostrzejszej kuchni w Państwie Środka i całkowicie musze się z Tobą niezgodzić - pikantne przyprawy nadaja jedzeniu smak i kreują je. Po powrocie do Europy wszystko smakowało długo jak tektura z dodatkiem styropianu w sosie z gładzi tynkowej...
Co do keczupu - osobiście uwielbiam sos keczupowo-majonezowy z olbrzymim dodatkiem czosnku, którym polewam warzywa w chlebku pita - mniam! Sam keczup do parówek (żona kupuje jakieś w polskim sklepie, dzieciaki uwielbiają, mnie też smakują, ale właśnie z keczupem), czasem do frytek. Ale jaki keczup to nie wiem, bo ilekroć ja kupuję, to zawsze słyszę, że niewłaściwy, więc ta część zakupów spada na moją lepszą połowę :-)

Ciekawostka - wiecie, że pierwotnie keczup był... grzybowy? Były też keczupy rybne i rybno-grzybowe a nawet... orzechowe. Odmiany gdzybowe i rybne wywodzą sie ze Wschodu, choć do dziś trwa spór, czy sama nazwa pochodzi z jednego z narzeczy chińskich czy malajskich. Keczup z pomidorów, jaki znamy dziś pojawił się bodaj w XIX wieku, jakieś 100 lat po debiucie keczupów grzybowych i rybnych w kuchni europejksiej...

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach