opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
Mój raczej nie ma HEPA ale mam oczyszczacz ;-)
 

Apas  Dołączył: 26 Sty 2007
Zbynio napisał/a:
Apas napisał/a:
dostępność worków
W Polsce nie ma z tym problemów. Prawdopodobnie jest producent, który robi worki do chyba wszystkich odkurzaczy dostępnych na polskim rynku. :mrgreen:

Tak przypuszczam. Niestety Irlandia, poprzez swoją wyspowość i peryferyjność miewa takie problemy - być może lepiej jest w Dublinie, bo to inny kawałek kraju de facto jest, ale u mnie na prowincji bywa tragicznie. Spróbuj iśc do sklepu i kupić podzespoły do komputera: nie dość, ze wybór ograniczony, to jeszcze ceny z kosmosu. Części do auta, worki do odkurzacza - zapomnij. Kiedy potrzebowałem jeden wałek do zespołu napinacza paska akcesoriów do samochodu (który ostatecznie kupiłem w Polsce za równowartość 9 euro plus 5 euro dostawa), to tutaj zaproponowano mi cały zespół napinacza w cenie jedyne prawie 200 euro plus VAT i solennie zapewniono, że samego kółka nigdzie nie dostanę, bo sie go nigdzie nie produkuje, bo jest niewymienialne...
Niestety, to samo dotyczy sprzętu i osprzętu foto - poza paroma miejscami w Dublinie marka Pentax jest nieznana. Owszem, można coś tam zamówić, ale żeby było w sklepie i można było pomacać - nie ma takiej opcji. Param się akwarystyką hobbystycznie i żeby kupić jakąś ciekawszą rybę do hodowli to mam w całym kraju de facto jeden sklep, oczywiście w Dublinie (plus jego filia w Gallway). I tak dalej, i w ten deseń...
 

Zbynio  Dołączył: 07 Maj 2007
Apas, żeby było wesoło to na Allegro jeden z większych sprzedawców m.in. worków do odkurzaczy jest chyba z Irlandii Północnej.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Apas, mogłeś wyjechać w Bieszczady, miałbyś podobnie. :evilsmile:
 

Apas  Dołączył: 26 Sty 2007
Zbynio napisał/a:
Apas, żeby było wesoło to na Allegro jeden z większych sprzedawców m.in. worków do odkurzaczy jest chyba z Irlandii Północnej.

Problem z Allegro jest dla mnie taki, ze wiekszość sprzedajacych nie wysyła do Irlandii. Jak coś kupujemy, to albo do teściów idzie i stamtąd do nas, albo do zaprzyjaźnionego kuriera. Z workami mógłbym robić tak samo, ale... trochę to przerost formy nad treścią. A do Północnej ode mnie kawałek jest - bywam często w Belfaście zawodowo, ale czasu brak na bieganie po sklepach :-)
 

Iza  Dołączyła: 01 Paź 2007
Forumowicze, potrzebuję porady na temat odkurzacza bezprzewodowego (pionowego). Zupełnie nie znam tematu, na razie załóżmy, że nie mam ograniczeń finansowych. Potrzebny będzie do dość dużych powierzchni - gres, panele, wykładzina dywanowa. Nie musi być najmniejszy ani najlżejszy. Jakieś dodatkowe bajery też nie są konieczne. Dajcie znać, jeśli możecie coś polecić, albo chociaż podpowiedzieć, na co zwracać uwagę. Będę zobowiązana :-D
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
Zwracać uwagę na to żeby była elektroszczotka jeżeli ma czesać dywany (nie turboszczotka, tylko elektro - zasilana z paska napędowego).
Do tego pojemne akumulatory z wysokim napięciem - albo najlepiej 2 w zestawie (ja mam 2 i to jest świetne rozwiązanie).
Co więcej...
Od czasu jak mamy pionowy bezprzewodowy odkurzacz odkurzanie mnie w nie wkurza ;-)
 

Rivelv  Dołączył: 17 Sie 2008
kupiliśmy ostatnio PHILIPS AQUA 5000 FC6719/01
bo w sumie opcja "mopa" przypadła do gustu
jedna bateria nie wyjmowana - dzisiaj się pierwszy raz bawiliśmy i w sumie działa - nie bardzo wiem co porównywać. po za odkurzaczem na kabel :-) - wydaje się cichszy ale ogólnie jeszcze nie porównywałem
 
barmiska  Dołączył: 27 Sie 2014
Mam taki odkurzacz jak Rivelv, tyle że bez opcji mopowania.
Plastik na ssawkach trochę się rysuje przy wjeżdżaniu pod szafę itp, ale działa bardzo dobrze.
W zależności od stopnia zabrudzenia, posiadanych zwierząt itp, pojemnik może się zapełnić po kilku minutach :-)
W małym mieszkaniu wystarcza taki odkurzacz, pozbyliśmy się dużego.
 

Iza  Dołączyła: 01 Paź 2007
Dzięki za opinie :-)
 
zloty_2000  Dołączył: 27 Wrz 2010
Iza napisał/a:
Forumowicze, potrzebuję porady na temat odkurzacza bezprzewodowego (pionowego). Zupełnie nie znam tematu, na razie załóżmy, że nie mam ograniczeń finansowych. Potrzebny będzie do dość dużych powierzchni - gres, panele, wykładzina dywanowa. Nie musi być najmniejszy ani najlżejszy. Jakieś dodatkowe bajery też nie są konieczne. Dajcie znać, jeśli możecie coś polecić, albo chociaż podpowiedzieć, na co zwracać uwagę. Będę zobowiązana :-D


Ja akurat mogę powiedzieć coś na temat Bissell Crosswave. Wprawdzie kupiłem przewodowy, ale zrobiłem to świadomie. Przy cirka 100m2 do oblecenia nie chcę się w którymś miejscu zatrzymać bo mi baterii brakło. Wersje bezprzewodowe na razie traktuję jak auta elektryczne - fajne do czasu aż Ci bateria się nie wyczerpie i czekasz w trasie godzinę (albo i więcej) żeby móc jechać dalej.

Natomiast co do odkurzacza - sprzęt z ruchomą szczotą (wklikujesz ją w ssawkę i ma swój napęd) i opcją mycia podłóg i dywanów. Szczotka i odkurzacz świetnie zbierają sierść kotów (2 sztuki w domu) zwłaszcza z dywanów, które chyba zaczynają wiosną i jesienią porastać sierścią...

Mycie podłóg - masz zbiornik na wodę z detergentem (od dedykowanych do najzwyklejszych, my w domu używamy Pronto z olejkiem migdałowym bo nieźle ściąga brudy po dzieciaku i kotach krążących na trasie podwórko dom wychodząc przez drzwi balkonowe) a super plusem jest, że odkurzacz zbiera również wodę, tak że myjąc podłogę ściągasz brudy do zbiornika. Po pierwszych myciach było widać wyraźną różnicę zwłaszcza na skarpetkach Młodego, który śmiga po domu bez kapciorów.

Trzeba się nauczyć tym operować, ale to w sumie jak z mopem, nie łazisz po zmytym, tylko cofasz się myjąc przed sobą. Ma to to około 2cm "martwej strefy" mycia przy ścianach czy brzegach mebli (nawet z mopem było na zasadzie szmatki i czyszczenia przy samych brzegach, więc nie widzę problemu). I dla mnie w porównaniu z odkurzaczem serii ZUS ( :mrgreen: Electrolux UltraSilencer) jest głośny.

Z podsumowania - tego typu sprzęt jest super dla mnie. Od razu odkurzasz i myjesz podłogę (czasem nawet lepiej potraktować kurz od razu wodą więcej go zbierzesz), brudna woda po myciu ściągana do osobnego pojemnika, zdecydowanie czystsze podłogi niż po mopie oraz super czyszczenie dywanów z sierści, bo szczota odwala całą robotę i nie musisz się szarpać szorując jak zwykłą ssawką.
Duży plus to szybsze wysychanie podłogi.
Ogólnie dla mnie tego typu odkurzacze to strzał w 10.

Z tego co wiem są też wersje bezprzewodowe Bissell'a (jak ja kupowałem jeszcze nie było).
 

Iza  Dołączyła: 01 Paź 2007
zloty_2000, dzięki za ten głos, bo szczerze mówiąc powoli stwierdzam, że w tym przypadku bezprzewodowy jednak będzie bez sensu. Ale Twoja propozycja wygląda interesująco :-) .
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
Cytat
Potrzebny będzie do dość dużych powierzchni - gres, panele, wykładzina dywanowa
zmieniły priorytety. Nie będzie sprzątania paneli, będzie ich cięcie. W związku z tym potrzebna jest porada dotycząca pilarki ręcznej. Na co zwrócić uwagę?
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
tref napisał/a:
Nie będzie sprzątania paneli, będzie ich cięcie. W związku z tym potrzebna jest porada dotycząca pilarki ręcznej.

Na filmach widzę, że układający panele używają gilotyn.
https://www.youtube.com/watch?v=6tBltzFzx0c
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
Zależy od grubości panela pewnie.
Mój majster używa piły do drewna, fakt że u mnie paneli nie kładł tylko deskę ale sprzęt ten sam ;-)
 

Arti  Dołączył: 20 Kwi 2006
tref napisał/a:
W związku z tym potrzebna jest porada dotycząca pilarki ręcznej.

Jeśli jako pilarkę ręczną rozumiesz piłę tarczową ręczną, to ja ostatnio kolekcjonuję narzędzia z logiem Parkside z popularnego dyskontu niemieckiego pochodzenia. Kupiłem najmniejszą piłę tarczową ręczną, na bateryjkę, chwilowo widzę, że niedostępna. 120 zł chyba bez akumulatora, do moich potrzeb, czyli przycięcia czegoś od święta to rewelacja. Ma swoje wady i zalety. Ale mi nie jest potrzebny jakiś profi sprzęt. Deski do wykończenia łazienki przycięła miodnie.
Coś jak to, teraz chyba jest wersja A2.
https://www.youtube.com/watch?v=ff57fRHORtY
Jest też wersja 20V. Większa mocniejsza.
 

Penteusz  Dołączył: 27 Mar 2012
Arti napisał/a:
Ale mi nie jest potrzebny jakiś profi sprzęt.


To w zasadzie nie powinienem się wychylać. Ale ponieważ zajmowałem się onegdaj czymś co nazywa się ogólnie obróbką drewna, to dla zapewnienia wysokiej jakości tejże postawiłem na sprzęt absolutnie profesjonalny. Czyli Festo, później to samo, tylko już pod nazwą Festool. Drogie to, ale ta sama maszyna po niemal 30 latach zapewnia równie wysoką jakość pracy jak wtedy, gdy była nowa. Zestaw do cięcia ręcznego? Proszę bardzo - pilarko- zagłębiarka plus szyna prowadząca. Idealne cięcie, idealna linia prosta. A szyna kątowa to już absolutny luksus i precyzja cięcia pod dowolnym kątem. Zagłębiarka oznacza to, że można rozpoczynać cięcie w każdym miejscu, nie tylko od krawędzi materiału. Np. otwór w blacie pod zlewozmywak. Zalety takiego sprzętu to przede wszystkim precyzja i trwałość. Ceny wysokie, ale jeśli ktoś potrzebuje maszynę na dłużej, to płaci tylko raz i nie biega wielokrotnie do sklepu po nowe chińskie badziewie. Może się w takich razach okazać, że za marnej jakości sprzęt w sumie wyda więcej kasy. No dobra, koniec off-topu ;-)
 

Iza  Dołączyła: 01 Paź 2007
Tak się kończy zastanawianie się nad zrzutkowym prezentem imieninowym dla Taty :-P
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
Kupcie dobre whisky i odkurzacz pionowy na baterie ;-)

Ja mam pionowy cordless bo "plecy", mniej miejsca zajmuje i kabel się nie pałęta pod nogami.

1 akumulator to 40 minut odkurzania w trybie standard i 20 na 2 biegu, mam 2 baterie. Odkurzając 62m² mieszkania nigdy nie musiałem wymieniać baterii jak miałem ją naładowaną...
 

Iza  Dołączyła: 01 Paź 2007
Opi, dzięki. Pomysł odkurzacza upadł z różnych względów, ale podpowiedzi może przydadzą się jeszcze komuś :-P

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach