Dada  Dołączył: 01.03.2007
Tak coś koło makro, czyli leżąc na trawie... K-5, ISO80, f=2,8 i f=11

rbucz  Dołączył: 01.12.2006
takie nie-makro @2,8:

automaciek  Dołączył: 10.11.2010
Panowie pozwolę sobie zapytać tu, aby nie tworzyć nowego tematu. Padło stwierdzenie że DA 35 f/2.8 MACRO LIMITED długo ostrzy z powodu braku limitera Macro. Co to znaczy długo (np. w porównaniu do DA 35/2.4AL -0.3s, lub DA 40/2.8 LIMITED - 0.5s)? Cały czas rozpatruję wybór obiektywu w zakresie 35 lub 40mm jako podstawowe szkło, kuszą mnie te LIMITED'y :lol: a najbardziej naleśnik.

greentrek  Dołączył: 14.08.2012
Coś się tak uparł na tą szybkość AF. To tylko jeden z parametrów, w większości przypadku bez znaczenia. Jak się nie bawisz w reporterkę to liczy się jakość obrazka. 35macro to piękne szkło, jak weźmiesz do ręki nie będziesz chciał oddać.
[Nb. szkła macro nie muszą mieć szaleńczego AF - najczęściej używa się MF i ogólnie nastaw manualnych]

automaciek  Dołączył: 10.11.2010
Po prostu to "dlugo" w wypowiedzi jednego z kolegów brzmi przerażająco :-D . I tak nastawiam sie na śrubokrętowe szkła, i ani myślę o innych.

kazio  Dołączył: 31.10.2011
automaciek, obrazki jakie daje to szkło, sprawiają, iż szybkość AF nie ma naprawdę większego znaczenia - chociaż wg mnie nie można się do niczego przyczepić - bo czymże jest 0,217s :mrgreen: wobec jakości zdjęcia oraz, a może przede wszystkim, wobec uniwersalności. Możesz go np. zabrać na jakąś eskapadę, zrobić krajobrazik, tam gdzie nie potrzeba super szeroko, fajne makro oraz przy okazji jakiś portret gdy zajdzie potrzeba - wszystko jednym małym poręcznym obiektywem. I tak jak mówi greentrek, szybkość AF w makro to rzecz zwykle zbędna.

mikkim76  Dołączył: 12.04.2009
Potwierdzam uniwersalność. Szkło jest ostre i daje piękny obrazek. Czasem wybieram się gdzieś, zastanawiam się.... i biorę zooma i szeroki kąt i ...coś jeszcze. I jak wracam to przeważnie najlepsze ujęcia mam stałką.
Jak zabieram tylko 35 to wracając z ze zdjęciami banan :-D murowany!!!
Macro też się czasem przydaje.

rysiekll  Dołączył: 10.05.2007

[ Dodano: 2017-08-29, 18:08 ]
K-50, iso 100, f2.8, 1/100

Skocz do: