Apas  Dołączył: 26 Sty 2007
Jacekzkl napisał/a:
Jeśli nie bierzecie że sobą dzieci, którym trzeba nosić picie, jedzenie, ubranie na każdą pogodę to dacie radę.

Czwórkę wychowałem. Na obczyźnie w weiększości. Bez babć, dziadków, cioci i innych ujków w zasiugu, bo jak się bliskie relacje z miejscowymi pobudowało, to narybek już spory był. Praca, larwy do przedszkola, do szkoły, na basen, na teakwondo, do lekarza, na party do przyjaciół a do najbliższego sklepu 6km, wokół wilki, strzygi i leprikony i pojęcie komunikacji publicznej w słowniku tutejszym nie występuje - mimo to plecak z aparatem i peryferiami zawsze w zasiegu ręki był :-) Ciężki!



Zresztą - kup kompakt. Rob zdjęcia komórką. Nie rób zdjeć wcale - ale zawsze bedziesz tu mile widziany...
Poza tym... czy ktoś to generalnie zdjecia robi? Regularnie?! Pentaksem i tak wszak sie nie da...
:-)
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
zipzip napisał/a:
Znaczy dzieci nie mam

... skąd ta pewnmość ??? :evilsmile: :-B
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
To ten wypadek w dzieciństwie ... 8-)
 

Mamikur  Dołączyła: 24 Sie 2017
Witam Wszystkich,
jestem Mamikur - baba borowa.
Uwielbiam oglądać zdjęcia.
Lubię też fotografować, zwłaszcza swojego psa.
Mam nadzieję, że uda mi się na tym forum rozwinąć foto-skrzydła...
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Witaj i baw się dobrze :-B :-B :-B
 

SlicaR  Dołączył: 28 Kwi 2013
No i git! Następna psiara do bandy :-B
 

Zbynio  Dołączył: 07 Maj 2007
Mamikur, mamy jednego dziada borowego. :mrgreen:
Witaj i baw się dobrze!
 
KasiaMagda
[Usunięty]
Witaj,
zapraszam do ogólnego wątku, w którym pokazujemy zdjęcia swoich psów. Możesz pochwalić się swoim czterołapem, ja w nim zanudzam wszystkich swoim piesełem, bo właściwie tylko jego fotografuje :-D

Psy,pieski,pieseczki -czyli kochani przyjaciele
 

Mamikur  Dołączyła: 24 Sie 2017
plwk napisał/a:
Witaj i baw się dobrze :-B :-B :-B

Dzięki :-B

[ Dodano: 2017-08-26, 22:35 ]
SlicaR napisał/a:
No i git! Następna psiara do bandy :-B

Dobrze, że nie do budy..... hi, hi, hi....

[ Dodano: 2017-08-26, 22:36 ]
Zbynio napisał/a:
Mamikur, mamy jednego dziada borowego. :mrgreen:

Mój Ci On...

[ Dodano: 2017-08-26, 22:37 ]
KasiaMagda napisał/a:
Witaj,
zapraszam do ogólnego wątku, w którym pokazujemy zdjęcia swoich psów. Możesz pochwalić się swoim czterołapem, ja w nim zanudzam wszystkich swoim piesełem, bo właściwie tylko jego fotografuje :-D

Psy,pieski,pieseczki -czyli kochani przyjaciele

Nie omieszkam się pochwalić....
 

iwasherebefore  Dołączył: 30 Paź 2016
Mamikur napisał/a:
Nie omieszkam się pochwalić....


"Nie omieszkam" skrytykować. ;-)

PS: co to są "dziady borowe"? Ja już nie rozumiem tej "młodzieży". :roll:
 

Apas  Dołączył: 26 Sty 2007
iwasherebefore napisał/a:
Mamikur napisał/a:
Nie omieszkam się pochwalić....


"Nie omieszkam" skrytykować. ;-)

PS: co to są "dziady borowe"? Ja już nie rozumiem tej "młodzieży". :roll:

Dziad borowy to poważniejsza wersja leśnego dziadka - nie wiesz? :mrgreen:
A na poważnie - to całkiem poważna postać z folkloru ludowego, korzeniami sięgajaca być może pięknych czasów przedchrzescijańskich. Duch czy demon leśny, mogący przybierać dowolną postać, również zwierzęcą i dowolny wzrost w postaci ludzkiej, do wysokości okalajacych drzew. Opiekował się lasami, bywał złośliwy i okrutny wobec ludzi, którzy nie szanowali praw lasu. Zapewne 'leśne dziadki' były pierwotnie satyryczną, prześmiewczą wersja dziada borowego - ale historia slangu zatoczyła koło i obecnie wiele osób używa z kolei nazwy 'dziad borowy' jako synonim owego 'leśnego dziadka'. Oczywiście, nie wszyscy tak robią i wiele osób nawiazuje poprzez swój pseudonim czy przydomek do zwiazków z przyrodą i rzeczywistej postaci demona opiekuńczego lasów, jak to zapewne jest w przypadku naszej nowej forumowej koleżanki :-D

EDYTA: Którą to koleżankę serdecznie witam i pozdrawiam, również jako psiarz :-D
 

Zbynio  Dołączył: 07 Maj 2007
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
Mamikur napisał/a:
jestem Mamikur - baba borowa

Cześć. Więcej nas tu. Dobrze świadczy o ojczyźnianych lasach, żeśmy się jeszcze nie spotkali :-D

[ Dodano: 2017-08-27, 10:05 ]
Jacekzkl, ja pamiętam przez mgłę Kowary z przed 30 lat i świetności fabryk dywanów.
 

iwasherebefore  Dołączył: 30 Paź 2016
Apas, Dzięki za obszerne wyjaśnienie. ;-)
 

Mamikur  Dołączyła: 24 Sie 2017
Apas, witam i dziekuję....
Apas napisał/a:

Duch czy demon leśny,mogący przybierać dowolną postać, również zwierzęcą i dowolny wzrost w postaci ludzkiej........... Opiekował się lasami, bywał złośliwy i okrutny wobec ludzi, którzy nie szanowali praw lasu. ..........wiele osób nawiazuje poprzez swój pseudonim czy przydomek do zwiazków z przyrodą i rzeczywistej postaci demona opiekuńczego lasów, jak to zapewne jest w przypadku naszej nowej forumowej koleżanki :-D

EDYTA: Którą to koleżankę serdecznie witam i pozdrawiam, również jako psiarz :-D


Dokładnie tak.....
Ponadto w języku japońskim Mamikur-u oznacza zwodzącego na manowce ludzi ducha. Tak więc czuję swą moc podniesioną do kwadratu.
Ale oczywiście - jestem związana z przyrodą i próbuję ją chronić.
 

iwasherebefore  Dołączył: 30 Paź 2016
Ochrona naturalna - atak korników,
czy ochrona sztuczna - wycinka ?
 

greentrek  Dołączył: 14 Sie 2012
Odpuść, chłopie, to nasze Forum a nie Dziennik Telewizyjny :-P :evil:
A zainteresowanych postacią Dziada Borowego odsyłam do komiksu o Kajku i Kokoszu :mrgreen:
 

iwasherebefore  Dołączył: 30 Paź 2016
Próbuje się co nie co dowiedzieć i zweryfikować tą "milość do natury". ;-)
 

kazio  Dołączył: 31 Paź 2011
greentrek napisał/a:
odsyłam do komiksu o Kajku i Kokoszu

O!!! Mój ulubiony komiks z czasów dzieciństwa. Kolejne odcinki wycinałem ze "Świata Młodych" :lol:
 

greentrek  Dołączył: 14 Sie 2012
iwasherebefore napisał/a:
zweryfikować tą "milość do natury"

To co tej Naturze trzeba, buzi dać? Z języczkiem :?:
kazio napisał/a:
Mój ulubiony komiks z czasów dzieciństwa

Młody jesteś, moim był oczywiście Tytus 8-)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach