mrnobody1  Dołączył: 04 Maj 2016
sugestia dotycząca posiadania danych obietywów
Witam!!
1. pokrótce opiszę o co mi chodzi. Miałem (tj jeszcze mam, ale muszę go niebawem naprawić i sprzedać) K-50. Jak go naprawie to prawdopodobnie wraz z nią sprzedam Kita DAL 18-55 WR.. W zamian za kita chciałbym Sigmę, ale nie wiem czy 17-50 czy tez art 18-35. Nie wiem czy w tej 2 (tj ART) nie zabraknie mi ogniskowej. Poza tym, jest sporo droższa od tej 2.8 i w związku z tym prawdopodobnie ostaje mi się rynek wtórny.Problem polega na tym, ze niestety nie potrafię za cholerę ustawiać korekcji AF na obiektywach, a że one mają zazwyczaj z tym problem.....trochę sie tego obawiam.Jak bym z kolei wybrał 17-50 (nową) to miałbym możliwość jednej darmowej korekcji w ramach gwarancji. Czy ta Sigma jest ostra od 2,8? z zoomów mam Tamrona 18-250, ale jakość obrazka średnio mnie satysfakcjonuje......
2. Mam 3 50...tj DA 50 1.8, 50 F 1.7 oraz Pentax A 50 1.4. NIe wiem której sie pozbyć....Mam sentyment do wersji A za bokeh, ale że ślepnę to MF staje się u mnie problematyczny (choć myślę docelowo nad zmianą matówki). Da 1.8 mnie irytowała na K-50 bo miała FF, ale na K3 II wydaje mi się, że to juz nie występuje na tej puszce. Najlepszą dla mnie jest ta F.....i mam dylemat.
3. Mam jescze sigmę 10-20 oraz Da 35..........co jeszce ewentualnie dokupić , żeby miec wszystkie sensowne ogniskowe? (ale raczej nie z gwiazdek)
mam faze na pukcie gwiazd czy też kksiezyca, a ze nie mam za bardzo gotówki myslę o samyang 500 f 8.0, jest sens? a jak nie to co mozna kupic w podobnej cenie........?
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Kheyyy...
Zacznij od tego może, co fotografujesz. Dla mnie na przykład (portrety) głównym elementem szklanym jest krótkie tele (okolice 85mm na formacie 35mm) i standardowy zoom (24-70). Te dwa szkła praktycznie wystarczają mi do wszystkiego, co mnie interesuje. Jak to jest jednak w Twoim przypadku - trudno rzec.
Na astro się nie znam, ale f8 sugeruje dłuższy czas naświetlania, podczas którego obiekt może uciec z kadru.
 
mrnobody1  Dołączył: 04 Maj 2016
To tak, lubię w sumie krajobrazy, ale Sigma ( 1 czy 2) miała być jakoś spacer zoom (dlatego myślałem, ze Art ma za małą ogniskową). Natomiast 50 kupowałem z myślą o portretach bo co jakiś czas zdarzają mi się sesje portretowe.

 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Zupełnie nie widzę w takim układzie miejsca dla 18-35. Do krajobrazów masz 10-20, 17-50 (lub 17-70) wydaje się świetnym uzupełnieniem. Może warto rozważyć jeszcze 55-300 (lub stare 80-320) i tyle. Masz ze stałek 35 i 50 (zostawiłbym jedną pięćdziesiątkę) - czegoż więcej chcieć? Do krajobrazów więcej moim zdaniem nie potrzeba, do portretów pomyślałbym o blendzie tudzież manualnej lampce (Yongnuo na początek w zupełności wystarczy) i jakiejś parasolce, wyzwalaczu, uchwycie na to wszystko ze statywem...
Reasumując - po wymianie kita, szklarnia stanowczo nie powinna Cię ograniczać.
 

SlicaR  Dołączył: 28 Kwi 2013
FF/BF zależy od egzemplarza, nie od modelu. Po to masz korekcję w puszce, żeby się NAUCZYĆ jej używać ;-)
Skąd my mamy wiedzieć jakiego zakresu ogniskowych potrzebujesz??? Masz 18-55. Dobry był ten zakres ogniskowych? Nie brakowało Ci długiego końca? A może brakowało Ci szerokiego? Zastanów się nad tym na spokojnie albo przeglądnij zdjęcia nim robione i zobacz jakiej ogniskowej używałeś najczęściej. Wtedy nam napisz i możemy coś myśleć.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Są programy, które po wskazaniu katalogów ze zdjęciami, robią statystyki używanych ogniskowych.
 
Hilson  Dołączył: 12 Paź 2007
plwk napisał/a:
Są programy, które po wskazaniu katalogów ze zdjęciami, robią statystyki używanych ogniskowych.

Witam,
czy mógłbym prosić o namiary na najlepszy program wolny od opłat.
Pzdr.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Szukając takiego programu skierowałbym się do wujka googla ;-) , ale nie teraz, teraz pracuję. :evilsmile:
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
 

Kerebron  Dołączył: 10 Mar 2016
 
Hilson  Dołączył: 12 Paź 2007
[quote="plwk"]Szukając takiego programu skierowałbym się do wujka googla ;-) , ale nie teraz, teraz pracuję. :evilsmile: [/quote
Wita,
przepraszam, że przeszkadzam w pracy.
Nie pomyślałem, że ja mam urlop, a inni pracują.
Jeszcze raz przepraszam.
P.S. Dziękuję za namiary.

[ Dodano: 2017-08-28, 13:56 ]
Kerebron napisał/a:
ExposurePlot

Witam,
bardzo dziękuję.
 
mrnobody1  Dołączył: 04 Maj 2016
SlicaR napisał/a:
FF/BF zależy od egzemplarza, nie od modelu. Po to masz korekcję w puszce, żeby się NAUCZYĆ jej używać ;-)
Skąd my mamy wiedzieć jakiego zakresu ogniskowych potrzebujesz??? Masz 18-55. Dobry był ten zakres ogniskowych? Nie brakowało Ci długiego końca? A może brakowało Ci szerokiego? Zastanów się nad tym na spokojnie albo przeglądnij zdjęcia nim robione i zobacz jakiej ogniskowej używałeś najczęściej. Wtedy nam napisz i możemy coś myśleć.

sorki , że dopiero teraz się odzywam, ale wydaje mi się, że wystarczy mi ogniskowa kita ( więc w sumie 17-50 by się nadała) ale jak z jakością obrazka? jakiś bokeh posiada ona czy tylko teoretyczny? Jak potrzebuje szerokiego to mam 10-20....., natomiast jak chce długi koniec to w sumie mam tego nieszczęsnego Taurona (muszę pobawić sie nim jak będę miał urlop w K3 II.może pokaże pazury.) Zapodam sobie ten program i fanatycznie będę mądrzejszy.......

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach