Markus  Dołączył: 21 Mar 2007
Może obudowa jest słabo wentylowana ?
Z drugiej strony skoro w idle jest 30 C to wydajność chłodzenia w stresie jest zbyt mała ?
Ile rurek z odprowadzeniem ciepła ma Twoje chłodzenie ?
U mnie w idle jest więcej ale w stresie wyraźnie mniej niż u Ciebie a pastę zastosowałem kilkuletnią arctic silver 5 nakładając jej minimalną ilość i rozprowadzając plastikową kartą po całej powierzchni CPU przed montażem chłodzenia.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Markus napisał/a:
Może obudowa jest słabo wentylowana ?

Mam dwa wentylatory wyciągowe 80 mm.
Markus napisał/a:
Ile rurek z odprowadzeniem ciepła ma Twoje chłodzenie ?

Dwie, załączyłem wcześniej link do testów tego chłodzenia. Podobnie jak w teście zastąpiłem nim chłodzenie boxowe Intela.
Dałem pastę załączoną do coolera. W testach wypadała powyżej średniej. Nakładałem ją w ten sam sposób jak ty.
 

Zbynio  Dołączył: 07 Maj 2007
To może rozgrzej procesor i spróbuj docisnąć radiator delikatnie kręcąc wzdłuż osi. Możliwe, że się źle ułożył i nie styka całą powierzchnią.
Może headpipy puste?
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Zbynio napisał/a:
rozgrzej procesor i spróbuj docisnąć radiator delikatnie kręcąc wzdłuż osi

Przetrenowałem ;-)
 

Zbynio  Dołączył: 07 Maj 2007
Pozostaje podmienić radiator na podobny i sprawdzić. No ale na odległość to możemy gdybać.
Zastanawiam się, czy system poprawnie podaje Ci wartości temperatur.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Zbynio napisał/a:
Zastanawiam się, czy system poprawnie podaje Ci wartości temperatur.

Wiem, że nie, dla tych procesorów, w zależności od wersji chipsetu i producenta, płyty 775 podobno zawyżają temperatury od 15-tu do 30-tu stopni. Nie wiem na ile oszukuje moja, wprowadziłem korektę -15. Mierzyłem temperaturę IHS termometrem bezstykowym i gdy system podawał mi temperatury rdzeni 79 do 84 z pomiaru wychodziło 51 stopni.
 

Zbynio  Dołączył: 07 Maj 2007
Czyli jest wysoce prawdopodobne, że wszystko jest w porządku. :mrgreen: Jeśli w czasie intensywnej pracy procesor nagle zwolni, znaczy, że osiągnął temperaturę krytyczną.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach