delissimo  Dołączył: 18 Cze 2014
Informacje EXIF i ich przenoszenie z RAW
Witam! Mam pewien kosmetyczny problem. Może ktoś pomoże. Przy użyciu szukajki, nie znalazłem nic ciekawego. Chodzi mi o zdjęcia w formacie .DNG.
Otóż używam w domu programu irfan View i zestawu wtyczek. Mówię o takiej szybkiej przeróbce czyli RAW--->JPEG. Do zabawy z tonacją itp. używam tego programu co dostałem z aparatem a w pracy gdzie jest mam linuxa - darktable (na dystrybucje debianowe - polecam).
Ale do rzeczy, kiedy otwieram sobie zdjęcie w Irfan które jest w formacie .DNG i robię save as ... JPEG albo opcja batch (gdzie robi sie to masowo z dużą ilością zdjęć) to mam fajnego JPEG ale bez kompletnych informacji EXIF. Wszystko się gubi poza informacją jaki aparat robił zdjęcie.
Ma ktoś jakieś rozwiązanie, żeby szybko RAW przerabiac na JPEG i nie tracić tych informacji? Wiecie ISO ogniskowa, przysłona i inne cyrki.
A tak przy okazji zapytam, gdzie w EXIF szukac informacji na temat która to jest kolejna fota zrobiona tym konkretnym aparatem ?
Z góry dzięki za pomoc.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
delissimo napisał/a:
robię save as ... JPEG albo opcja batch

W opcji bath musisz wejść w opcje jpg i zaznaczyć "Zachowaj pierwotne dane EXIF".
IrfanView nie wyświetla całego Exifa i w tym co wyświetla nie znajdziesz informacji o ilości wyzwoleń migawki. Musisz użyć programu, wyświetlającego pełne dane Exif.
 

SlicaR  Dołączył: 28 Kwi 2013
Licznik klapnięć - wpisz w wujka shutter counter.
 

gezeb  Dołączył: 26 Maj 2007
Re: Informacje EXIF i ich przenoszenie z RAW
delissimo napisał/a:

Ma ktoś jakieś rozwiązanie, żeby szybko RAW przerabiac na JPEG i nie tracić tych informacji? Wiecie ISO ogniskowa, przysłona i inne cyrki.

Najszybciej dcraw`em http://pentax.org.pl/viewtopic.php?p=976061#976061

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach