igorrro  Dołączył: 18 Lip 2011
Dyskutujac o szklach owa lepszosc oczywiscie rozpatrujemy w jakosci optycznej obrazka
 

SlicaR  Dołączył: 28 Kwi 2013
Cytat
w jakosci optycznej

achaaa...
No wiem przecież! Chcesz, żeby było turboostro, żeby był ładny bokeh czy żeby miał wysoką rozdzielczość? Czym dla Ciebie jest ta jakość? Chodzi Ci o mtf/lpm tak?
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Jeden będzie oceniał bokeh, drugi ostrość, trzeci przenoszenie kolorów, czwarty zniekształcenia obrazu, piąty aberacje, szósty pracę pod światło, siódmy...
 

kojut  Dołączył: 13 Kwi 2011
Dlatego warto pisać o co dokładnie chodzi ;-)
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
plwk napisał/a:
siódmy...
cenę.
 
igorrro  Dołączył: 18 Lip 2011
Drukować w wielkim formacie nie będę więc rozdzielczość odpada. Chodzi mi głównie o walory etstetczne generowanego obrazka, ostrość. Zdaje sobie sprawę, że pewnie kolory z bokhenem ciężko pogodzić. A może się mylę.

 

SlicaR  Dołączył: 28 Kwi 2013
No to wpisz sobie gdzieś pancolar 50 1.8 bokeh, pooglądaj zdjęcia i odpowiedz sobie czy Ci się podoba taki nerwowy, charakterystyczny bokeh. Mnie bardzo, ale niektórym nie. Pytanie też co będziesz nim fotografował, bo o ile do zielska jest super, o tyle do portretu nie za bardzo. Będzie konkurował z modelem/ką, co jest ogólnie uznawane za niefajne i lepiej jest mieć coś o spokojnym, budyniowym rozmyciu.
Jeżeli chcesz wiedzieć czy jest ostry to tak. Jest. Czy bardziej niż A? Tego nie wiem. Pamiętaj jeszcze, że przy starych szkłach dużo zależy od wersji, a nawet egzemplarza.
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
igorrro, napisał:
...podpowiem Ci z mojego doswiadczenia - Nie wydawaj kasy na te ostatnie wypusty nowej generacji.
Te starsze lepiej rysuja, np SMC Pentax A 50/1.7, Pentax FA 50/1,7, Carl Zeiss Pancolar 50/1,8.

Toś ekspert :roll:
 
igorrro  Dołączył: 18 Lip 2011
Rychu skończ z tymi cytatami w stylu kargulo-pawlaczym i zacznij metorycznie wypowiadać się w wątku.
Nie od dzisiaj wiadomo, że stare manuale lepiej rysują od tych nowych szkieł.
Ja staram się wyselekcjonować te najlepsze (o ile to możliwe).
Jak dalej masz ochotę na nic nie wnoszące toksyczne komenty to idź sobie lepiej pobiegaj ;)
 
mrnobody1  Dołączył: 04 Maj 2016
ja sprzedałem Pentaxa A 1.7 bo mam A 1.4 i w sumie w tym porównaniu wydaje mi się, że jaśniejsza wersja ma ciut ładniejszy dla oka bokeh ( i jest ostra......jak trafi od pełnej dziury :) ...
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
Bieganie szkodzi zdrowiu.
Tak sobie wykoncypowałem, jeśli ktoś potrafi dokonywać ocen szkieł, dając jednocześnie rady, a obok pyta zasadniczo o to samo, to trollizmem mi zapachniało :-P
 

SlicaR  Dołączył: 28 Kwi 2013
Zwłaszcza, że ta teza
Cytat
Nie wydawaj kasy na te ostatnie wypusty nowej generacji.
Te starsze lepiej rysuja,

jest baaardzo subiektywna i baaardzo trudna do obronienia.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach