Kytutr  Dołączył: 20 Lut 2007
Nanoreportaż z naprawy P30t
Razu pewnego mój Pentax P30t ucierpiał w incydencie o charakterze rowerowym: http://pentax.org.pl/view...1180829#1180829
Dzięki niesłychanej uprzejmości Izy otrzymałem od niej P30t z niesprawnym światłomierzem, który posłużył jako dawca części dla mojego egzemplarza.

Aparat po szorowaniu na asfalcie w praskim tunelu Blanka działał cały czas bez zarzutu, więc na wymianę spodniej płytki czekał jak pacjent na refundowany zabieg. W tym tygodniu przypomniałem sobie, że mamy w pracy taki mały warsztacik, więc skorzystałem z piątkowego spokoju i pobawiłem się śrubokrętami.

Dawca bez obiektywu, biorca z Sigmą, a ten z pięćdziesiątką jest tutaj tylko dla towarzystwa :-)


Obraz uszkodzeń


Co też takiego jest w środku?


Po transplantacji


Jeszcze raz dziękuję Izie za dawcę części.
Na marginesie dodam, że model P30t uwielbiam i jak się mi trafi następny za 200 koron, to też sobie kupię :-)
 

Iza  Dołączyła: 01 Paź 2007
Marku, widzę, że mnie gonisz. Razem będziemy mieli największą kolekcję P30t na świecie :mrgreen:
A, chciałam jeszcze zaznaczyć, że Twój dawca pochodzi od Wujka Spinnera i był on moim drugim korpusem Pentaksa po legendarnym zepsutym ME :-P
 

Kytutr  Dołączył: 20 Lut 2007
Iza napisał/a:
Razem będziemy mieli największą kolekcję P30t na świecie :mrgreen:
Widzę, że w lot chwytasz moje myśli i mój plan. Jestem za tym, żebyśmy wykupili wszystkie P3/P30/P3n/P30n/P30t jakie istnieją jeszcze na świecie, potem wykreowali na nie modę i sprzedawali w absurdalnych cenach.

Iza napisał/a:
A, chciałam jeszcze zaznaczyć, że Twój dawca pochodzi od Wujka Spinnera i był on moim drugim korpusem Pentaksa po legendarnym zepsutym ME :-P
Pamiętam o tym. Wujka Spinnera przyjmiemy do naszego pe-trzydziestkowego syndykatu, już się wkupił.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Niedawno w znanym serwisie aukcyjnym widziałem P50.
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
Niedawno w Rejkjawiku każdy dostał po korniku.
 
Grzechotnik  Dołączył: 27 Paź 2008
Jakby co to pokryw dolnych, górnych, pokryw komory filmu do wszelkich Pentaxów, trochę u mnie upchanych leży.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach