Color  Dołączył: 09 Mar 2015
ADestroyer, bardzo nastrojowe :-B . Jak Bóg da, będą następne sezony. Mnie ani razu nie udało się z rana wybrać na łąkę... ;-)
 

fotopentax  Dołączył: 05 Wrz 2006
Ważka z tegorocznego lata czyli bardzo lekkie macro, kliknięte beznadziejnym autofokusem Pentaxa K-5.

 

powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
fotopentax, :-B
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
ADestroyer, dobre, może ciut za ciemne i wydaje mi się, że bez kropelek zyskało by ciut wiarygodności.
 

ADestroyer  Dołączył: 16 Cze 2010
rychu napisał/a:
ADestroyer, dobre, może ciut za ciemne i wydaje mi się, że bez kropelek zyskało by ciut wiarygodności.

Akurat w słotny dzień poniosła mnie fantazja (przy okazji nigdy nie twierdziłem, że robię zdjęcia stricte macro). :oops:
 

fotopentax  Dołączył: 05 Wrz 2006
powalos napisał/a:
fotopentax, :-B


Dzięki.
A tu tegoroczne letnie macro:

 

majtek  Dołączył: 16 Cze 2011
Napatoczyła się, trudno było nie skorzystać.

 

fotopentax  Dołączył: 05 Wrz 2006


 
allthatshewants  Dołączył: 05 Cze 2017
można powiedzieć, że sezon na makro... zakończony. Pierwsze moje próby z makro z ostatniego, słonecznego weekendu.

#1


#2


[ Dodano: 2017-10-05, 08:57 ]
i jeszcze jeden owad:

#3



wszelka krytyka (konstruktywna ;-) ) mile widziana.
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
fotopentax, bardzo interesujące - lubię ciemne, nierozpraszające tło. Świetnie dobrana płaszczyzna ostrości na obu, na drugim fajnie gra przejście w nieostrość.

A tak na marginesie zapytam, tyle tych szmaterloków focicie. Na balkonie zauważyłem coś jak by zeschnięty, połamany liść, średniej wielkości, powiedzmy lipy. Mocno brązowy, pomarszczony. Po pierwszym kontakcie okazało się, że to motyl - piękno ubarwienia ukazało się po rozłożeniu skrzydełek. Co to za okaz?

[ Dodano: 2017-10-05, 10:41 ]
allthatshewants, masz mnóstwo czasu do oglądania zdjęć i ćwiczenia możliwości i ograniczeń posiadanego sprzętu.
 

fuen  Dołączył: 13 Lis 2012
Bardziej w celach poglądowych: szajsung galaxy s7 + lupa:

S7+lupa by syn_szklarza, on Flickr
 

fotopentax  Dołączył: 05 Wrz 2006
rychu napisał/a:
fotopentax, bardzo interesujące - lubię ciemne, nierozpraszające tło. Świetnie dobrana płaszczyzna ostrości na obu, na drugim fajnie gra przejście w nieostrość.


Dzięki

A poniżej larwa ważki z tegorocznego lata. Wygląda jak obcy - gość z innej planety:

 

ADestroyer  Dołączył: 16 Cze 2010
rychu napisał/a:
Na balkonie zauważyłem coś jak by zeschnięty, połamany liść, średniej wielkości, powiedzmy lipy. Mocno brązowy, pomarszczony. Po pierwszym kontakcie okazało się, że to motyl - piękno ubarwienia ukazało się po rozłożeniu skrzydełek. Co to za okaz?

Zapewne Rusałka pawik.
 

fotopentax  Dołączył: 05 Wrz 2006
Chodzący po wodzie.
Nartnik:

 

DiMarco  Dołączył: 24 Sty 2012
To ja się odważę i zaprezentuję moją zdobycz, którą ostatnie wiaterki zwiały z sosen rosnących obok mojego domu. Osobnik zwany przez ADestroyer - gumiakiem :mrgreen:
Nie był zbyt chętny do współpracy jako model i już miałem go metodą insp. Kadyszka zmusić do współpracy, ale jakoś się udało.
 
allthatshewants  Dołączył: 05 Cze 2017
DiMarco, niestety, obawiam się, że nie widać żadnego modela. Brak załadowanego zdjęcia.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Widzę jedno z dwóch podlinkowanych zdjęć.
 

kazio  Dołączył: 31 Paź 2011
DiMarco, ładne to, ostatni segment najciekawszy ;-)
 

DiMarco  Dołączył: 24 Sty 2012
Ostatni segment mówisz ... hmmm, skubany był tak szybki, że najchętniej mi d... znaczy "ostatni segment" pokazywał zanim go byłem go w stanie jakoś sensownie w miarę udokumentować :mrgreen:
 

warart  Dołączył: 30 Wrz 2010
To gąsiennica siwiotka (zawisaka) borowca.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach