WaldekW  Dołączył: 28 Paź 2007
Ja kiedyś wszystkie zdjęcia robiłem obiektywem 58mm.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Ja również, ale nie "uprawiałem" streetu.
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
WaldekW napisał/a:
najlepsi streetowcy fotografują obiektywami Leica.

Najlepsi kucharze pracują dla Lidla. W internecie czytałem.
 

Color  Dołączył: 09 Mar 2015
Mam oba szkła - i Sigmę i Pentaxa. Krótko i zwięźle - jeśli wiem, że nie potrzebuję szerokości to zabieram Pentaxa (duuużo lepsza praca pod ostre światło, dużo lżejszy i mniejszy), pod każdym innym względem Sigma wygrywa swą uniwersalnością.
Stałka chyba troszkę ostrzejsza.
Kontrast, kolory? Pewnie ze względu na SMC lepsze w P, ale jeśli robi się wszystko w RAWach to nie ma wielkiego znaczenia. Spadku kontrastu w S nie zauważyłem.
U mnie zdecydowanie częściej podpięta jest Sigma. Zwłaszcza na wycieczkach ;-)
 
WaldekW  Dołączył: 28 Paź 2007
Enzo napisał/a:

Najlepsi kucharze pracują dla Lidla. W internecie czytałem.

Pewnie też pracujesz dla Lidla:
http://warszawa.wyborcza....eRedirects=true
 

Lenin  Dołączył: 08 Lut 2007
Jeżeli Sigma dla Ciebie za ciężka i nieporęczna, to mam radę. Przeproś się z kitem i zabierz go. Jeżeli tele-zooma nie używałeś dość długi czas, to zapewne też Ci zbędny. I zostaw go w domu. Ew. na wszelki wypadek DA35 zabierz.
Kit, jak sama nazwa wskazuje, ma być w wersji drugiej. Brak światła nadrobisz podnosząc czułość. Matryca szestnastka da radę.
 

Sent  Dołączył: 06 Lip 2010
Color napisał/a:
Mam oba szkła - i Sigmę i Pentaxa. Krótko i zwięźle - jeśli wiem, że nie potrzebuję szerokości to zabieram Pentaxa (duuużo lepsza praca pod ostre światło, dużo lżejszy i mniejszy), pod każdym innym względem Sigma wygrywa swą uniwersalnością.
Stałka chyba troszkę ostrzejsza.
Kontrast, kolory? Pewnie ze względu na SMC lepsze w P, ale jeśli robi się wszystko w RAWach to nie ma wielkiego znaczenia. Spadku kontrastu w S nie zauważyłem.
U mnie zdecydowanie częściej podpięta jest Sigma. Zwłaszcza na wycieczkach ;-)

Podpisuję się pod tym postem oboma rękoma! Mam takie same przemyślenia z posiadania tych dwóch obiektywów. Jeśli wiem co będę robić za zdjęcia i wiem, że będzie odpowiednio szeroko, to biorę DA 35, bo jego ostrość i kolory do mnie przemawiają (lubię zimniejsze kolory Sigmy, ale przede wszystkim w krajobrazach bardziej odpowiada mi Pentax). Kiedy jechałem na wakacje na motocyklu, zabrałem Sigmę, bo nie wiedziałem, co będę fotografował. A, że było trochę zwiedzania kilku miast, do tego górskie krajobrazy i miejsca oddalone i za łańcuchem, bez wahania wybrałem Sigmę, za to, że jest zoomem. Zwiedzanie przez pół dnia z K-5 II + S 17-50 na szyi skończyło się przyjemnym masażem karku przez kobiece dłonie, a sam popijając czeskie piwo :-B :mrgreen:

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach