Dawid_Bittner  Dołączył: 09 Maj 2013
Yongnuo Speedlite YN585EX
Witam, zachęcony Waszymi postami właśnie zamówiłem lampę Yongnuo Speedlite YN585EX z linku https://www.aliexpress.co...2790235874.html do Pentaxa K200D, będzie wysłana przez PostNL za około 72,77$ (z dodatkową roczną gwarancją aliexpress) - 273,83 zł. Zaskoczył mnie przelicznik waluty: w okolicy 3.76 - z wykorzystaniem wirtualnej karty VISA z ING. Pieniążki zostały w ciągu paru minut zablokowane na karcie, aczkolwiek otrzymałem wiadomość, że do 24 godzin może potrwać weryfikacja transakcji. Zauważyłem, że u części sprzedawców pojawiają się kupony rabatowe na dalsze zakupy (w ramach tego samego sprzedawcy). U mnie od razu miałem jednego dolara mniej i jeszcze jeden kupon na dalsze 10$ (chociaż z jakichś przyczyn jeszcze nie mogę go użyć). Oczywiście liczę się z dodatkowymi opłatami, chociaż mam nadzieję, że za dużo ich nie będzie. Jak dojdzie to napiszę ile zapłaciłem dodatkowo oraz ile czekałem na lampę. Pozdrawiam. Dawid Bittner.

[ Dodano: 2017-05-26, 11:59 ]
Gdyby komuś się przydało śledzenie przesyłek w Chinach https://alipaczka.pl/ - jest tam także ogólny kalkulator cła oraz podatku. Pozdrawiam. Dawid Bittner.
 

squonk  Dołączył: 01 Wrz 2008
Właśnie dotarła do mnie Shanny SN600FGZ :-) więcej czasu będę miał wieczorem, na razie przed wyjściem na rehabilitację i do pracy pobawiłem się nieco:
1/ wielkościowo OK.
2/ dobre materiały i wykonanie,
3/ przejrzyste menu,
4/ z k-1 naświetla bdb (palnik w górę) - mniej zachowawcza od YN585EX.
Wieczorkiem postaram się jakieś fotki popełnić :-)
 
Dawid_Bittner  Dołączył: 09 Maj 2013
Znalazłem jeszcze z polskojęzycznym interfejsem śledzenie przesyłek z Chin:
https://www.parcelmonitor.com/track-it-online
http://trackitonline.ru

Pozdrawiam. Dawid Bittner.
 
alukasz  Dołączył: 27 Sty 2011
Lampa zamawiana przez ebay dotarła bardzo szybko: zamówienie 19 maja, dotarła 30 maja. Nowy przyjaciel znad rzeki Jangcy zadeklarował wartość 15$ -brak urzędu i dodatkowych opłat.
Podany przez sprzedawcę numer przesyłki, przynajmniej w moim przypadku można było śledzić na stronie poczty polskiej http://emonitoring.poczta-polska.pl/ (paczka była wysłana przez GLOBAL Expres)
Tak na szybko testowane:
z K5 II lampa skierowana do góry poprawnie dobiera moc;
wspomaganie AF przez lampę - super sprawa - w nocy o północy przy zgaszonym świetle pozwala ustawić ostrość;
wykonanie zdecydowanie solidniejsze od YN-460
 
Dawid_Bittner  Dołączył: 09 Maj 2013
Witam, lampa po niecałym miesiącu dotarła, opakowanie nieco pogniecione, ale w środku już wszystko OK. Pozdrawiam. Dawid Bittner.
 
Łukasz.  Dołączył: 12 Kwi 2012
Dzień dobry, ja również skuszony ceną i opiniami na forum zakupiłem YN585EX, mam małe doświadczenie z lampami błyskowymi i na razie testuję, sprawdzam, uczę się i mam pytanie do posiadaczy tej lampy – przy włączonym LV lampa nie może ustawić zoomu, cały czas jeździ między min i max, bez względu na ustawienie obiektywu, czy też tak macie? Poza tym wszystko działa ok. (K-5, S17-50)
 
Blesso  Dołączył: 24 Wrz 2007
Łukasz - z K-5II i nawet na starym sofcie (16.11) lampa nie wykazuje objawów opisanych przez Ciebie.
Zmień oprogramowanie w lampie i w aparacie na nowsze.
 

Rivelv  Dołączył: 17 Sie 2008
no i zachęcony opiniami itd. kupiłem i ja. a że spodziewam się w najbliższym czasie że będzie potrzebna to zacnie zacząłem testować
i pojawił się dylemat

Blesso napisał/a:

- lampa posiada automatyczny zoom od 20–105 mm.
W zakresie od 20-80mm praca tego układu jest jak najbardziej ...idealna. Niestety przy korzystaniu z DA 60-250 i wyborze ogniskowej obiektywu powyżej 80mm lampa nie przejeżdża swoim zoomem powyżej tej wartości ( np do 105mm). Niestety nie posiadam innego obiektywu z ogniskową większa niż 80mm i tego problemu nie mogę zweryfikować.
Sam silnik zoomu lampy pracuje w miarę cicho i szybko.


z obiektywem 18-135 - lampa pracuje jak najbardziej poprawnie w zakresie 20-105

przy wyjęciu "rozpraszacza" ustawia się na stałe na 14mm
ale na 105 w żaden sposób nie chce wejść - czy ktoś to rozwikłał?

czy należy przyjąć to jako że tak jest i już?
 

Sent  Dołączył: 06 Lip 2010
Rivelv, To dobrze lampa robi. Ten rozpraszacz, o którym piszesz to jest tylko i wyłącznie pod szeroki kąt. Aby dodatkowo podnieść możliwości modelowania światła, w palnik flesza często wbudowuje się dodatkowy dyfuzor oraz mały ekran odbijający światło. Dyfuzor ma za zadanie bardzo silnie rozproszyć błysk, by zapewnić w miarę możliwości równomierne oświetlenie kadru dla optyki superszerokokątnej.
Jeśli chcesz mieć rozproszenie na innych ogniskowych to zostaje coś takiego: Dyfuzor YN
 

Rivelv  Dołączył: 17 Sie 2008
Sent napisał/a:
Rivelv, To dobrze lampa robi. Ten rozpraszacz, o którym piszesz to jest tylko i wyłącznie pod szeroki kąt. Aby dodatkowo podnieść możliwości modelowania światła, w palnik flesza często wbudowuje się dodatkowy dyfuzor oraz mały ekran odbijający światło. Dyfuzor ma za zadanie bardzo silnie rozproszyć błysk, by zapewnić w miarę możliwości równomierne oświetlenie kadru dla optyki superszerokokątnej.
Jeśli chcesz mieć rozproszenie na innych ogniskowych to zostaje coś takiego: Dyfuzor YN


nie nie nie - chyba mało precyzyjnie opisałem sprawę
bo to że rozpraszacz ustawia lampę na 14 to ok wiem rozumiem żaden problem.

ale mimo pełnego zakresu ogniskowych obiektywu lampa jeździ tylko w zakresie 20-80 - a jak mówiłem obiektyw 18-135
Ja rozumiem że 18mm obiektywu będzie lamę ustawiało na 20mm (a nie niżej) ale czemu nie chce ustawić na więcej niż 80 jak mam obiektyw na 135
 

Sent  Dołączył: 06 Lip 2010
Aaaa widzisz, to teraz to ja też rozumiem. Wcześniej myślałem, że kombinujesz coś na szerokim kącie błysku :-B
A wracając do Twojego docelowego problemu, to miałem takie porównanie na Metz 52: P-TTL ustawiony, na kicie przy ogniskowej ustawionej na oko po kresce na obiektywie na 33-34 mm, lampa odczytywała 24 mm. Przy 35 mm było 35 więc dobrze. Ta sama lampa, to samo body, tylko Sigma 17-50: 33-34 obiektyw 35mm lampa. Sądzę, że to kwestia informacji jakie obiektyw przez styki daje body. Ale u Ciebie ten rozjazd jest zdecydowanie za duży :-/ Masz możliwość podejść do sklepu lub znajomego co ma długie szkło, żeby sprawdzić i rozwiać wątpliwości co przekłamuje?
 

Rivelv  Dołączył: 17 Sie 2008
mam możliwość założenia 55-300 - ale to nic nie zmienia. przy ogniskowej 55 lampa wyłapuje 58 później do 80 i tyle.
 

rafb  Dołączył: 01 Cze 2015
Nie zauważyłem u siebie tego problemu. Wydaje mi się, że latała w pełnym zakresie. Ale z ciekawości sprawdzę jak wrócę do domu.
 
fileiro  Dołączył: 13 Lut 2012
Także właśnie kupiłem YN585EX. Zgodnie z instrukcją w trybie auto zoom pokrywane są ogniskowe 20, 24, 35, 50, 58 i 80 mm. W trybie manualnym można ustawić jeszcze 105 mm. Czyli lampa ustawiając się na 80 mm przy 135 mm pracuje prawidłowo.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Nieraz pisałem, że instrukcja obsługi to podstawa :evilsmile:
 

rafb  Dołączył: 01 Cze 2015
Może dlatego nigdy mnie to nie dziwiło :lol: Instrukcja po przeczytaniu dalej niż pół roku temu wylądowała na strychu.
Przed chwilą sprawdziłem i działa tak jak napisał fileiro.
 

squonk  Dołączył: 01 Wrz 2008
Na Alle chyba kogos pogiello - daje ofery sprzedazy lapy za 999pln....wlasnie sobsie zamuwylem kolejna na ebayu za 260 z przesylka :-)
 
piwko2  Dołączył: 02 Kwi 2014
I nawet jedna osoba kupiła...
http://allegro.pl/lampa-b...6840397101.html
Potwierdza się powiedzenie, że coś jest tyle warte ile klient chce zapłacić.
 

automaciek  Dołączył: 10 Lis 2010
I jeszcze zwrócić trzeba uwagę że to firma. Vat, pit, cit, zus bóg wie co jeszcze. Muszą dać 2 lata gwarancji /rekojmii i to jest ich ryzyko.
Nie bądźmy jak mój teść, pizza w restauracji 35 pln, przecież on by te pizzę za max 10 pln wyszykował :mrgreen: kawa 5 pln, toż szklanka wody i łyżeczka kawy to tylko 1 zet......
 

gruber_69  Dołączył: 31 Sie 2014
Rivelv napisał/a:
no i zachęcony opiniami itd. kupiłem i ja. a że spodziewam się w najbliższym czasie że będzie potrzebna to zacnie zacząłem testować
i pojawił się dylemat

Blesso napisał/a:

- lampa posiada automatyczny zoom od 20–105 mm.
W zakresie od 20-80mm praca tego układu jest jak najbardziej ...idealna. Niestety przy korzystaniu z DA 60-250 i wyborze ogniskowej obiektywu powyżej 80mm lampa nie przejeżdża swoim zoomem powyżej tej wartości ( np do 105mm). Niestety nie posiadam innego obiektywu z ogniskową większa niż 80mm i tego problemu nie mogę zweryfikować.
Sam silnik zoomu lampy pracuje w miarę cicho i szybko.


z obiektywem 18-135 - lampa pracuje jak najbardziej poprawnie w zakresie 20-105

przy wyjęciu "rozpraszacza" ustawia się na stałe na 14mm
ale na 105 w żaden sposób nie chce wejść - czy ktoś to rozwikłał?

czy należy przyjąć to jako że tak jest i już?


Tak już niestety jest.
Body nie przekazuje dłuższych ogniskowych do żadnej lampy. Ten sam problem mam w Metz 62 i na początku nawet kasę chcieli oddać ale jakiś technik od nich szybko rozkminił, że to body nie podaje informacji na temat dłuższej ogniskowej.
Podobno do naprawienia przez zmianę w firmware aparatu, który musiałby Pentax wydać. Facet natomiast przez telefon jeszcze mi wspomniał, że może to być ułomność protokołu przez który lampa komunikuje się z body i po prostu jest tam chyba za mało bitów aby uwzględnić więcej wartości. Dlatego też palniki nie jeżdżą płynnie tylko są przeskoki do zdefiniowanych pozycji.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach