Janusz Gdula  Dołączył: 08 Gru 2008
Mam takie małe pytanie, czy ktoś z Forumowiczów używał może papierów foto dwustronnych?
 

rafalartur  Dołączył: 04 Wrz 2008
Jak dzisiaj wygląda sprawa dobrego, w dobrej cenie papieru. Od ostatnich postów minęło parę lat i rynek napewno się trochę zmienił. Chodzi mi o A4 do Epsona L310. Któś przerabiał temat?
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Używam papier PE RC 240.
https://www.p*****...wy-pe-rc-id-248
Papier jest bardzo tani, między innymi dlatego, że jest jedynie zafoliowany, bez żadnych ozdobnych opakowań. Wydruki na nim z Epsona L310 pokazywałem na PPD.
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
rafalartur napisał/a:
Jak dzisiaj wygląda sprawa dobrego, w dobrej cenie papieru.

Moim faworytem od lat pozostaje Fomei Collection Velvet G265.
 

squonk  Dołączył: 01 Wrz 2008
Ten Fomei jest bardzo fajny, używam go w większych formatach (a4, a3). Do 10x15 i 13x18 (i a3 tez) uzywam jeszcze Tecco PL250.
 

rysiekll  Dołączył: 10 Maj 2007
plwk napisał/a:
Używam papier PE RC 240.
https://www.p*****...wy-pe-rc-id-248
Papier jest bardzo tani, między innymi dlatego, że jest jedynie zafoliowany, bez żadnych ozdobnych opakowań
50 arkuszy za 29 złotych :shock: ... przy Epson Premium Glossy to tanio jak barszcz; 30 arkuszy za 50zł ...

plwk, stosujesz do tego papieru osobne profile?

[ Dodano: 2017-09-14, 08:23 ]
Enzo napisał/a:
Fomei Collection Velvet G265

squonk napisał/a:
Ten Fomei jest bardzo fajny

A jest sens na drukarce Epsona przesiadać się na ten papier z Epson Premium Glossy? Zważywszy że cena podobna lub wyższa? Pytam z punktu widzenia wydruków pamiątkowo/albumowych ...
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
rysiekll napisał/a:
stosujesz do tego papieru osobne profile?

Tak, profil to podstawa.
 

rysiekll  Dołączył: 10 Maj 2007
plwk napisał/a:
Tak, profil to podstawa.
Ok. Chyba kupię na próbę i porównanie z Epson premium glossy ...

rysiekll napisał/a:
A jest sens na drukarce Epsona przesiadać się na ten papier z Epson Premium Glossy?
Sorki za pytanie, nie zauważyłem że to półmat jest ...

Ale zapytam inaczej, jaką powierzchnię (połysk/półmatową/matową) preferujecie i dlaczego?
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Podobno błyszczący najwięcej wybacza, a drukarkę mam jedynie z 4-ma tuszami, więc używam błyszczacego.
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
rysiekll napisał/a:
jaką powierzchnię (połysk/półmatową/matową) preferujecie i dlaczego?

Jedwab/półmat ze względów praktycznych. Raz - nie widać paluchów (jeśli ktoś się nie potrafi ze zdjęciami obchodzić), dwa - słabo odbija światło, więc nadaje się np. na wystawę.
 

rafalartur  Dołączył: 04 Wrz 2008
Dzięki Panowie za reakcję.
 

squonk  Dołączył: 01 Wrz 2008
Profile robie sam na wiekszych formatach - wygodniej skanowac.
 

Lenin  Dołączył: 08 Lut 2007
plwk napisał/a:
Używam papier PE RC 240.
https://www.p*****.pl/pap...wy-pe-rc-id-248
Papier jest bardzo tani, między innymi dlatego, że jest jedynie zafoliowany, bez żadnych ozdobnych opakowań. Wydruki na nim z Epsona L310 pokazywałem na PPD.
Też używam papieru z tej firmy. Głównie dlatego, że mają format A5 i kosztuje rozsądnie.
Mój Epson L110 miewał kłopoty z 270g/m2, pod koniec drukowania papier przekrzywiał się. Niedawno jednak otworzyłem kolejną paczkę 270-tki i tym razem drukuje bez ekscesów (???). Używam głównie wersji "Wysoko połyskowa RC" (pisownia oryginalna), bez wątpienia jest to papier błyszczący, ale powierzchnia nie jest idealnie gładka.
Wydruki na satynowym, czy jak go tam inaczej nazywają, nie podobają mi się. Za to prawdziwym hiciorem jest ichni "WP METALIK", szczególnie oglądany przy świetle sztucznym z jednego źródła światła, co potęguje efekt :mrgreen: Lecz trzeba się pilnować, albo sobie zrobić osobny profil, bo kolory na wydrukach są bardziej kontrastowe niż na ekranie.
Drukowałem również na papierze foto z tej firmy MCC, o podłożu papierowym: imho nadaje się wyłącznie za szybę, bo blaknie w połączeniu z dużą wilgotnością. Chyba najlepiej nadaje się do cz.-b. i do udawania starych fotografii.
plwk napisał/a:
Podobno błyszczący najwięcej wybacza, a drukarkę mam jedynie z 4-ma tuszami, więc używam błyszczacego.
Skłaniam się ku temu, że coś w tym jest...

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach