plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
O, jaka fajna parka!
 

SlicaR  Dołączył: 28 Kwi 2013
:-B
 

iwasherebefore  Dołączył: 30 Paź 2016
Sent, Bardzo ciekawy pomysł na zdjęcie.
Niestety za bardzo podkręciłeś kolorki i niedoświetliłeś pieska.
Za inwencje plusik duży.

 

powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
Sent dzieciaki za nimi nie wołają: "Zakochana para Andrzej i Barbara" ?. S uper to wygląda. Pzdr.
 

Kerebron  Dołączył: 10 Mar 2016
Jeden prawoskrętny a drugi lewoskrętny. :-D
 

Jakaranda  Dołączyła: 28 Maj 2013
Sympatyczna parka :-) . Jest duża różnica wieku, że taka duża różnica w wielkości?
 

Sent  Dołączył: 06 Lip 2010
iwasherebefore napisał/a:
Sent, Bardzo ciekawy pomysł na zdjęcie.
Niestety za bardzo podkręciłeś kolorki i niedoświetliłeś pieska.
Za inwencje plusik duży.


Wiem, bo spóźniłem się. Tam duże iso poszło w grę i wyciąganie cieni, bo już ciemno było. A Cygan wbrew pozorom nie lubi zdjęć.
Generalnie, to jest wspaniałym psem. Został jako szczeniak wyrzucony w worku do rowu i znaleziony w nim przy drodze. Jako mała czarna kuleczka został przygarnięty na podwórko. Taka znajda, do tego czarny i kudłaty, to padło, że będzie się wabić Cygan. Dorastał na podwórku, nikt go nie trenowal ani nic, ale broni podwórka i kur, które są na nim. Na swoim koncie ma jednego złapanego lisa. Raz mu uciekł, ale drugim razem zagonił go w kozi róg do drewutni i nie pozwolił przez pół nocy wyjść. Nie dało się go odciągnąć, tylko się drzwi odchyliły to wpadł i dorwał się mu do szyi, co później skończyło się profilaktycznie zastrzykami dla Cygana. Przychodzi pora wieczorna, to jak moja Babcia zagania kury do kurnika, to on sam lata po podwórku i szuka ich w zakamarkach, gdzie czasem się chowają. Szok, bo to naprawdę kundel i nikt go niczego nie uczył. Zwykły podwórkowy pies. Choć jest zazdrosny, bo kiedyś pojawił się mały szczeniak przywieziony tylko na chwilę. Jak zaczął szczekać i sikać po całym podwórku, chyba pół dnia dochodził do siebie z tych nerwów :D Teraz ma już 8 lat i wciąż jest wspaniałym Cyganem :)
Zdjęcie drugie, bez wieży, nie ciągnięte na siłę:
IMGP9773-1 by Piotr Wywijas, on Flickr
 

SlicaR  Dołączył: 28 Kwi 2013
Instynkty... Ładna historia :-B
 

DiMarco  Dołączył: 24 Sty 2012
Kundelki są w większości bardzo inteligentnymi psiakami. Pewnie z racji dziedziczenia genów różnych ras, mają również solidną mieszankę ich cech charakteru. :-D
 

Jakaranda  Dołączyła: 28 Maj 2013
Świetny Cygan. Jak pisze SlicaR - instynkty , skoro pies nie był szkolony. A szkoda, że nikt go nie szkoli, przynajmniej po amatorsku, dla satysfakcji swojej i rozrywki dla Cygana.
 

iwasherebefore  Dołączył: 30 Paź 2016
Sent, Ciekawa historia.
Zdjęcie wygląda bardziej naturalnie niż poprzednie. Miło by było, jakbyś na zdjęciu skupił się na tym, co jest wyjątkowe.
Subiektywnie dałbym mniej dołu, a więcej nieba. Samo w sobie Twoja wersja nie jest zła.
PS: trochę za dużo korekty przy uszach psa. Zrobiła się poświata... i wiesz co. ;-)

Jest już coraz lepiej, więc myślę, że następne zdjęcie będzie moim faworytem. :mrgreen:
 

regis  Dołączył: 30 Gru 2006
Jakaranda napisał/a:
Sympatyczna parka :-) . Jest duża różnica wieku, że taka duża różnica w wielkości?


Elvis ma 1,5 roku , Luis 3 miesiące :)
Pewnie się tu jeszcze pokażą :mrgreen:
 

rysiekll  Dołączył: 10 Maj 2007
Łatek :-)

 

Jakaranda  Dołączyła: 28 Maj 2013
Rysiekll - Łatek bardzo urodziwy i ma bardzo sympatyczny uśmiech.
 

rysiekll  Dołączył: 10 Maj 2007
Jakaranda, Łatek to jak wszystkie psy mojej teściowej, które znam, przybłęda. Pałętał się bidok w zimie i został przygarnięty. Jest to najsympatyczniejszy i najłagodniejszy pies jakiego znam, mimo prawdopodobnie złych doświadczeń z ludźmi ..
Teściowie mieli psa, który niestety ich zdominował. Potrafił pokazać kły lub uszczypać, szczególnie dzieci, których nie dopuszczał do określonych rewirów, na przykład łóżka.
Łatek, jak tylko uznał, że Misiek ma złe zamiary, to wchodził pomiędzy dziecko a Miśka i nie dopuszczał do agresji ... Ma niesamowity instynkt opiekuńczy ...
 

Jakaranda  Dołączyła: 28 Maj 2013
Są takie opiekuńcze psy. Mają to w genach. Moja pierwsza suka rzuciła się kiedyś na pomoc dziecku, które w czasie zabawy z ojcem udawało przerażenie. Na szczęście była odwoływalna i tatusia nie uszkodziła. Kiedy indziej bulgotało jej coś wewnątrz jak zupełnie obcy ludzie krzyczeli na swoje dzieci. Inna moja suka spędzała całe godziny w narożniku pokoju, gdzie najbardziej było słychać płacz ząbkującego dziecka, mieszkającego piętro niżej. Obie były niezwykle tolerancyjne dla dzieci, które nie zawsze wiedziały kiedy skończyć pieszczoty.
Rysiekll - zdjęcie było robione w pochmurny dzień? Żadnych przepałów na jasnych partiach sierści.
 

rysiekll  Dołączył: 10 Maj 2007
Jakaranda napisał/a:
Rysiekll - zdjęcie było robione w pochmurny dzień? Żadnych przepałów na jasnych partiach sierści.
Zdjęcie było robione już po 19. Prawdopodobnie było pochmurnie, ale mogę się mylić, ponieważ zdjęcie z szuflady z przed ponad roku ...
 

pszczołowaty  Dołączył: 07 Gru 2009
Wabi się Nila



i uwielbia kabanosy :mrgreen:

 

rysiekll  Dołączył: 10 Maj 2007
pszczołowaty napisał/a:
Wabi si Nila
Piękny pies ...
 
Robert  Dołączył: 19 Lis 2006
Ej ! To mój kabanos i moja modelka :-P

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach