Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
jorge.martinez, no nie wiem, jutro niewyspany i nieznośny będę... :-P

[ Dodano: 2017-09-24, 16:52 ]
up! ;-)
Wrześniowy film zrobiony, na chybcika, przy okazji, w jeden dzień. Ciężko idzie. Wypalenie jakieś, czy inna cholera? Też tak macie?
Z drugiej strony dostrzegam efekty zafiksowania sprzętowych parametrów. Kadr już wiadomy, warunki naświetlania wiadome (czy jeszcze nie za ciemno?), aparat powoli przestaje mieć znaczenie - palce, wajcha, korekta, oko, wizjer - wszystko działa samo.

[ Dodano: 2017-09-24, 17:00 ]
Zastanawiałem się nad sięgnięciem po inny aparat i ogniskową do kolejnej edycji - ale chyba właśnie zaczynam jarzyć o co tutaj chodzi :-D
Ups... czyżbym niechcący zasugerował rozpoczęcie zapisów do JA4.0? :mrgreen:
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
No kurczę, up!
(Nie łącz tego postu... :lol: )
 

Fenol  Dołączył: 31 Sie 2010
Ryszard napisał/a:
Zastanawiałem się nad sięgnięciem po inny aparat i ogniskową do kolejnej edycji - ale chyba właśnie zaczynam jarzyć o co tutaj chodzi
Ups... czyżbym niechcący zasugerował rozpoczęcie zapisów do JA4.0?


Ja tam już pomysł na JA4.0 mam ;-)
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
Fenol, uchylisz rąbka zaślepki bagnetu?
Mój pomysł na ewentualne JA4.0 to dokładnie taki sam zestaw jak obecnie. Co najwyżej mogę zmienić film na jakiś do moczenia domowego, ale ME Super + M28 pozostanie. Jeżeli aparat ma się stać "przezroczysty" to tylko w ten sposób można do tego dojść. A droga daleka, w moim przypadku. Robiąc 1 film miesięcznie muszę trochę pożyć, mój Pentax zresztą też, żeby przekroczyć granicę wytyczoną przez Bressona: "Twoje najgorsze zdjęcia to pierwszych 10 tysięcy" :mrgreen:

[ Dodano: 2017-09-25, 08:38 ]
278 rolek. 23 lata i 2 miesiące.
Hmm... tuż przed emeryturą mam szansę zostać sławnym fotografikiem. To jest plan! 8-)
;-) ;-) ;-)
 

powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
Ja niestety odpuściłem wrześniowy etap. Mialem nadzieję nadrobić zaległości na Kaszubskich Grzybkach, ale zrozumcie: tam było tyle ciekawych rzeczy, że zupełnie zapomnialem o aparaciku. Poprawię się w październiku. ;-)
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
Ryszard napisał/a:
Ups... czyżbym niechcący zasugerował rozpoczęcie zapisów do JA4.0?
Będzie na pewno. Jakieś wstępne uwagi lub życzenia?

Po rozmowach z widzami JA3.0 na pewno chcialbym wprowadzić wątek zbiorczy gdzie będą publikowane wszystkie zdjęcia z danego miesiąca (może też wraz z komentarzem).
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
jorge.martinez napisał/a:
Będzie na pewno.
To super!
jorge.martinez napisał/a:
Jakieś wstępne uwagi lub życzenia?
Z mojej strony żadnych. Realizuję regulaminowe minimum. W dół już się pociągnąć nie da, a w górę mógłbym nie dać rady ;-) Co mi się zaś dotychczas spodobało, to od strony czysto technicznej sposób prezentowania zdjęcia: poniżej nazwy miesiąca. Dzięki temu kadr "maj" będzie w jednej linii z "listopad". Mała rzecz, a cieszy. Harmonia taka... ;-)
jorge.martinez napisał/a:
Po rozmowach z widzami JA3.0 ...
To jest znakomita koncepcja, szansa na ożywienie pleśniakowego zakątka. Wyświetleń co nieco mamy, ale jak zauważył niedawno szybkiparowóz, niewiele się wokół tego dzieje.
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
Rozważam też dopuszczenie robienia filmów na zakładkę, pod warunkiem że się zrobi co najmniej 1. Trochę to sztuczne w codziennym fotografowaniu: kończysz rolke w 1 dzień a potem nie podnosisz aparatu, bo a nuż nie skończysz.
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
jorge.martinez, widzisz, tutaj sami Diehardzi - nikt się nie odzywa. Wytrzymają każdy regulamin ;-)

BTW, mój ME Super chyba zaraził się back-focusem od K20D. Zresztą i tak zasłużył sobie na przyzwoite CLA i odruchowo wysłałbym go do sanatorium p. Rendaszki w Gdyni. Kiedyś to byli spece od Pentaksów. Macie jakieś inne propozycje? Najlepiej sprawdzone osobiście i raczej niedawno, gdzieniegdzie mogli już pozamykać zakłady. :->
 

kojut  Dołączył: 13 Kwi 2011
jorge.martinez napisał/a:
Rozważam też dopuszczenie robienia filmów na zakładkę, pod warunkiem że się zrobi co najmniej 1. Trochę to sztuczne w codziennym fotografowaniu: kończysz rolke w 1 dzień a potem nie podnosisz aparatu, bo a nuż nie skończysz.

To dobry pomysł. W niedzielę zrobiłem całą rolkę i teraz nie wiem czy zaczynać nową czy czekać do następnego miesiąca.
 

szybkiparowoz  Dołączył: 20 Lut 2011
Co rozumiecie przez "robienie filmów na zakładkę"?
 

bakulik  Dołączył: 20 Kwi 2013
Część rolki w jednym miesiącu, a reszta w kolejnym.
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
bakulik, ale tylko pod warunkiem że danym m-cu będzie co najmniej jedna cała skończona.
 

bakulik  Dołączył: 20 Kwi 2013
Wiem, to jest warunek konieczny i wystarczający. ;-)
 

szybkiparowoz  Dołączył: 20 Lut 2011
Postuluję również dopuszczenie dwóch rodzajów filmu: wiosenno-letniego (ASA 100-200) i jesienno-zimowego (ASA 400-3200).

 

JacekK  Dołączył: 08 Wrz 2008
szybkiparowoz, albo letnio- jesiennego i zimowo- wiosennego :evil:
A tak serio, to nie mówisz chyba serio.
 

szybkiparowoz  Dołączył: 20 Lut 2011
Serio. Setka zupełnie się nie sprawdza w miesiącach z krótkimi dniami. Jeśli Jeden Aparat ma być faktycznie tym jednym (a nie weekendową zabawką, dwugodzinnym oderwaniem od cyfry), to potrzeba mu większej elastyczności.
 

kojut  Dołączył: 13 Kwi 2011
szybkiparowoz, ale właśnie o rezygnację z elastycznosci w tej zabawie chodzi.
 

irek83  Dołączył: 10 Paź 2014
400 na cały rok daje rady
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
irek83 napisał/a:
400 na cały rok daje rady
No właśnie, a jakaś czterysetka z opcjonalnych jesiennym forsowaniem? Ja nie forsuję (musiałbym to najpierw przeforsować w labie... ;-) ) a mam f/2.8 i wystarczy. Mając w zanadrzu podbicie o 1..2EV byłbym obstawiony na każdą okazję.

[ Dodano: 2017-10-04, 22:31 ]
szybkiparowoz napisał/a:
Jeśli Jeden Aparat ma być faktycznie tym jednym
Miałeś na myśli "jedynym"? Ciekawą kwestię poruszyłeś. IMHO byłby to już poziom Ultra-Diehard. Pisałbym się na to w sytuacji totalnie wolnego strzelca, który może dźwignąć taką ascezę przez cały rok. Nie, to w ogóle nie dla mnie. Rodzina, dzieciaki, wyjazdy ze znajomymi - im też robię zdjęcia i zależy mi czy to na kolorze, czy na szybkości podzielenia się zdjęciami. Oni też mogą mieć inne oczekiwania, niż portrety z 28mm. Ostatnio nie robię zdjęć do pracy, a to jeszcze inny świat. Realia moje są takie, że cała stopka jest w użyciu. Najwięcej pracuje mały Canon, po nim ME Super, K20D trochę na bocznicy - ale nie mógłbym się zapisać do, dajmy na to, JA4.0 w takiej formule.

[ Dodano: 2017-10-04, 22:34 ]
Przyznam jednak, że w takiej sytuacji możliwość zmiany filmu w tym jedynym aparacie miałaby sens.

[ Dodano: 2017-10-04, 22:40 ]
Ryszard napisał/a:
Dołączył: 04.10.2006
A przy okazji: 11 lat na forum!!! 8-) :lol: :mrgreen:

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach