dzarek1410  Dołączył: 19 Sty 2014
Obiektyw do pilki noznej
Witam wszystkich ponownie
Mialbym prosbe odnosnie obiektuwu do fotografowania pilki noznej mojego syna.
Co prawda ma dopiero 9 lat ale gra juz w lidze i co tydzien maja mecz .
Mam w tej chwili sigme dg 70-300 4:5.6 macro i szczerze mowiac nie wiem skad :)
Jestem fanem szerokich katow i nigdy nie potrzebowalem dlugiego zoom ale teraz sie przydaje bardzo
Myslalem o Pentax HD Pentax DA 55-300mm F4.5-6.3ED PLM WR RE ale podobno nie do konca dziala na K5 2 s ???
Co innego polecacie w podobnych pieniazkach tak zeby byla roznica ???
Wiekszosc zdjec mam pomiedzy 180mm a 300 mm i niestey na dlugim koncu widac nieostrosci
Dzieki wielkie z gory

PS Boisko jest przynajmniej o polowe miejsze jak normalne i zazwyczaj moge chodzic dookola bez problemu
 
jancewicz  Dołączył: 30 Cze 2014
A to boisko to na zewnątrz? W hali? Pytanie o oświetlenie bo mimo wszystko (outdoor czy indoor) będziesz raczej potrzebował czegoś jaśniejszego. Piłka nożna to w miarę szybki sport więc i migawka musi szybko kłapać. Możesz podbić ISO przy obecnym szkle ale to zawsze kosztem jakości.
 

x4rd  Dołączył: 07 Mar 2012
dzarek1410 jak boisko pod chmurką to ciemność w tym obiektywie będzie ok, gorzej o wiele jeśli to będzie hala... Brałbym tamrona 70-200/2.8 bo IIs nie obsługuje szkieł PLM...
 
dzarek1410  Dołączył: 19 Sty 2014
Chlopaki zawsze graja pod chmurka i z uwagi ze to Anglia niebo zazwyczaj jest zachmurzone :-D
Juz wczesniej myslalem o jakims 70-200 ale jakos nie bylo czasu bardziej sie tym zainteresowac.
Dla mnie podstawa to architektura i gory wiec szerokie katy ale fakt ze mam Asahi Pentax Super-Takumar 135mm f3.5 ktory uzywam do szczegolow budynkow wiec taki 70-200 by mogl go zastapic. Czy jest cos innego z tego typu obiektowow? Nie musi byc nowy
Jesli tamron to jakie macie doswiadczenia? Auto focus podobno taki soboe jest? no i czy nie bedzie troche za krotko?
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
Tutaj rzuć okiem. Tamtam 70-200 przypięty do K-1. Dla mnie foty bomba :-)
http://pentax.org.pl/viewtopic.php?t=51910

[ Dodano: 2017-09-26, 18:04 ]
dzarek1410 napisał/a:
mam Asahi Pentax Super-Takumar 135mm f3.5
70-200/2.8 jest 65x większy od niego, ale spoko ;-)
 

Color  Dołączył: 09 Mar 2015
dzarek1410 napisał/a:
Jesli tamron to jakie macie doswiadczenia? Auto focus podobno taki soboe jest? no i czy nie bedzie troche za krotko?

Doświadczenia zero (bo go nie mam), ale z racji, że to, nomen omen, obiekt moich westchnień, więc trochę poczytałem, pooglądałem.
AF ustępuje Sigmie 70-200/2.8, w sensie jest wolniejszy, bo to po prostu śrubokręt, Sigma HSM. Ale - Sigma ma cenę prawie 2x wyższą, a Tamron ponoć ostrzejszy...
Jeśli nie robisz fotek na pełnowymiarowym boisku i masz możliwość obchodzić je dookoła, to dłuższe szkło niż 200mm chyba nie będzie potrzebne.
 

krzychu1979  Dołączył: 17 Wrz 2011
Mam Tamrona i przyznam, że latem zrobiłem swoje pierwsze podejście do futbolu. Nawet robiąc z trybun (nie mogłem podejść do boiska, ale to wiejski obiekt i "trybuny" są kilka matrów od lini bocznej) nie brakowało mi dłuższych ogniskowych, ani szybszego AF. Jedyne co naprawdę przeszkadzało to kulawy tryb AF.C w moim k-50.
Nie było to poważne fotografowanie więc próbowałem ostrzyć ręcznie i wychodziło to lepiej niż autofocus w trybie ciągłym
 
dzarek1410  Dołączył: 19 Sty 2014
Super dzieki wielki
Zdjecia z rugby sa super i boisko duzo wieksze wiec powinno byc spoko.
Tez poczytalem i generalnie tamron jest bardzo chwalony oprocz auto focusa ale nie sadze zeby byl gorszy niz moja obecna sigma a nie moge narzekac na nia pod tym wzgledem. A co do konkurentow? Cena niestety duzo wieksza
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
dzarek1410 napisał/a:
A co do konkurentow? Cena niestety duzo wieksza
Popatrz na ceny rodzimych DA 200/2.8, DA 300/4.0, DA 60-250/4.0, D-FA 150-450 i 70-200... Tamron od razu zyskuje ;-)

[ Dodano: 2017-09-26, 22:43 ]
Ech, wciągnąłem się w ten wątek, bo też kiedyś marzyłem o jasnym 70-200. Na razie jednak nie mam zamiaru przypinać do aparatu czegokolwiek cięższego niż 500..600g :->
 
dzarek1410  Dołączył: 19 Sty 2014
Popatrz na ceny rodzimych DA 200/2.8, DA 300/4.0, DA 60-250/4.0, D-FA 150-450 i 70-200... Tamron od razu zyskuje ;-)

Wlasnie to mialem na mysli :-)
Z drugiej niekoniecznie bo bede musial pomyslec nad wieksza torba i nowym paskiem I moze jakims monopadem z czasem zalezy jak bedzie wygladac uzytkowanie w praktyce :-)
A tak przy okazji polecacie jakies paski? Chyba najlepsze bedzie z mocowaniem do stopki statywu na obiektywie?
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
dzarek1410 napisał/a:
A tak przy okazji polecacie jakies paski?

Peak Design pasek Slide.
 
dzarek1410  Dołączył: 19 Sty 2014
Wolalbym raczej cos na ramie
Cos w tym stylu tylko nie wiem czy cena nie jest jakos dziwnie niska?

https://www.amazon.co.uk/...uct_top?ie=UTF8
 

Color  Dołączył: 09 Mar 2015
dzarek1410, chyba nie zadałeś sobie trudu wyguglania paska podanego przez plwk ;)
http://peakdesign.pl/p/pasek-peak-design-slide/
 
Markus  Dołączył: 21 Mar 2007
Ja robię fotki syna na meczach 70-200/F 2.8 i 90/F 2.8 Tamrona.
Jak AF trafi to zdjęcia są super ;-)
W każdym razie polecam.
Jedyny minus to rozmiar i waga...
 
dzarek1410  Dołączył: 19 Sty 2014
Color napisał/a:
dzarek1410, chyba nie zadałeś sobie trudu wyguglania paska podanego przez plwk ;)
http://peakdesign.pl/p/pasek-peak-design-slide/


:-) :-) :-) Zadalem ale chyba niedokladnie
 

Jakaranda  Dołączyła: 28 Maj 2013
Świetny ten pasek polecany przez plwk. :-B
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Na targach w Łodzi sprzedawali po 80.
 

Color  Dołączył: 09 Mar 2015
plwk, i za 80 to bym pewnie kupił, ale cena sklepowa odstrasza...
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Nie mam go, ale znajomy kupił i dokładnie oglądałem. W jednym ze sklepów jest chyba za 190, taniej nie widziałem. Chyba kupię, nawet przy tej cenie.
 

rysiekll  Dołączył: 10 Maj 2007
plwk napisał/a:
Nie mam go, ale znajomy kupił i dokładnie oglądałem
A zapytaj znajomego czy ten pasek nie ma tendencji do wydłużania się. Pytam, ponieważ w torbie peakdesign uchwyt potrafi się przesuwać pod ciężarem lub z powodu ruchów paska na ubraniu.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach