plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Ten pasek ma dwie dźwignie z blokadą do szybkiej regulacji długości.
 

rysiekll  Dołączył: 10 Maj 2007
plwk, wiem, widzę ;-)
Torba ma jedną dźwignię i ta dźwignia w określonych sytuacjach nie trzyma swojej pozycji, przez co długość paska się wydłuża (wiem z autopsji). Czy Twój znajomy ma taki problem z paskiem?
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Nic mi o tym nie mówił. Jeśli zauważę go na fb i będę pamiętał, zapytam czy nie ma z tym problemów.
 

Kerebron  Dołączył: 10 Mar 2016
plwk napisał/a:
Na targach w Łodzi sprzedawali po 80.

Ożeszsz... Za tyle to bym wziął ze dwa i szybko zwiewał, żeby się nie rozmyślili. :-P
 

michal5150  Dołączył: 17 Sie 2007
x4rd napisał/a:
...bo IIs nie obsługuje szkieł PLM...

Obsługuje, aef hula aż miło. Szybszy niż SDM, DC czy sigmowe HSM. Jedyne czego K5 nie obsłuży to sterowanie przysłoną - trzeba robić na w pełni otwartej przysłonie, ale jakość obrazka wcale nie jest przez to gorsza. Tylko trochę ciemny na długim końcu - f6,3.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
rysiekll napisał/a:
ta dźwignia w określonych sytuacjach nie trzyma swojej pozycji, przez co długość paska się wydłuża (wiem z autopsji)

Zapytałem o stabilność długości paska, czy dźwignie regulacyjne nie puszczają. Odpowiedział, że od czasu do czasu poprawia długość, ale nie ma pewności, czy się zwiększa, czy to tylko taki odruch.
 
dzarek1410  Dołączył: 19 Sty 2014
Pasek pewnie jest super ale szczerze mowiac te cienkie sznureczki na koleczkach i sposob mocowania wnoszac tylko po zdjeciach nie wzbudzaja mojego zaufania. Moze przy zwyklym chodzeniu jest OK ale z doswiadczenia wiem ze chodzenie po gorach wymaga czasem ekwilibrystyki, przeskakiwania roznych rzeczek czy kamieni i pasek musi byc pewny na 1000% jak dla mnie. A pozatym mam juz cos podobnego sprawdzonego w boju.
Znalazlem cos takiego Mocowany do statywu i dodatkowy pasek od oczka aparaatu. Macie jakies doswiadczenia albo inne paski tego typu?

https://www.amazon.com/Al...uct_top?ie=UTF8
 

skaarj  Dołączył: 18 Mar 2016
dzarek1410 te sznureczki maja atest na 90 kg. Jezeli dla Ciebie mocowanie aparatu tylko na srubie od statywu jest bezpieczne to podziwiam :D

Gdyby ktos chcial pomacac to na Grzybkach bede mial na pewno Slide, Leash i Cuff.
Paski sie nie rozciagaja. Slide'a uzywam intensywnie chyba od dwoch lat i nie widac objawow wydluzenia ani przesuwania mocowan.

pz
 
dzarek1410  Dołączył: 19 Sty 2014
] te sznureczki maja atest na 90 kg. Jezeli dla Ciebie mocowanie aparatu tylko na srubie od statywu jest bezpieczne to podziwiam :D

Nie twierdze ze jest bezpieczne bo nigdy nie uzywalem ale tam tez jest dodatkowy pasek do mocowania co daje podwojne zabezpieczenie .
Zapytam inaczej Co polecacie do k5 2s z tamronem 70-200 ktory jak sami mowiliscie jest duzy i ciezki Wydaje mi sie ze pasek polecany tutaj (zreszta bardzo podobny i wygodny juz mam) nie bedzie sie sprawdzal z mocowaniem do aparatu ??? Fajnie by bylo jakby szybko mozna podlaczyc statyw
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
A ciekawe, jak by się nosiło taki zestaw zawieszony za stopkę statywową obiektywu? :idea:
 

rysiekll  Dołączył: 10 Maj 2007
plwk, dzięki ...
skaarj napisał/a:
Slide'a uzywam intensywnie chyba od dwoch lat i nie widac objawow wydluzenia ani przesuwania mocowan.
Hmmm ...

dzarek1410, nie przejmowałbym się tym "kółeczkiem na sznureczku". Przy torbie jest jedno takie mocowanie z wszytą do torby wstążką. Mocowanie na stałe jest przy kluczach, wiem że ich nie zgubię.
 
dzarek1410  Dołączył: 19 Sty 2014
Mam takie szybkie pytanko
Chcialem wczoraj kupic wspomniany obiektyw w moim ulubioym sklepie a pan zaproponowal mi lekko uzywany Pentax DA* 60-250mm F4 ED IF SDM w tej same cenie.
Zatrzyma go dla mnie do konca dnia dzisaj tylko nie wiem czy warto. Nowy jest na pewno drozszy ale nie wiem czy duzo lepszy???
 
Frost  Dołączył: 13 Lut 2010
dzarek1410 napisał/a:
Mam takie szybkie pytanko
Chcialem wczoraj kupic wspomniany obiektyw w moim ulubioym sklepie a pan zaproponowal mi lekko uzywany Pentax DA* 60-250mm F4 ED IF SDM w tej same cenie.
Zatrzyma go dla mnie do konca dnia dzisaj tylko nie wiem czy warto. Nowy jest na pewno drozszy ale nie wiem czy duzo lepszy???


Po pierwsze pytanie - czy syn gra na boiskach pelnowymiarowych (ok 100m x 60m ?) Jeśli tak to rzeczony Tamron 70-200 czy Sigma będą ok, pod warunkiem że nie boisz się ich rozmiarów i wagi. Tamrona miałem i optycznie jest świetny, niestety AF to już inna para kaloszy - ma tendencje do przestrzeliwania i w piłce to się szczególnie uwidaczniało (ok - na hali było jeszcze gorzej :P). Obecnie mam DA 50-135 2.8 - to ciekawe uzupełnienie 300/4.5 jednak jako jedyne szkło jest trochę krótki - ale do niepełnowymiarowych boisk wręcz idealny (gdzie 300mm jest za długie).
60-250 to ciekawa opcja za taką cenę, kosztem jest jednak światło - przy sztucznym oświetleniu albo w hali z F4 będzie trudno coś zwojować chyba że masz Pentaxa KP ;). Jest jeszcze kwestia skąd te foty robisz - jeśli zza linii końcowej/z naroźnika to 70-200 da świetne rezultaty. Jeśli z trybun to jest to overkill - lepiej sprawdzi się tańszy 80-320 czy 55-300 bo separacji tła z takiej odległości i na F 2.8 nie uzyskasz.

Pozdrawiam !
 
dzarek1410  Dołączył: 19 Sty 2014
Boisko jest tak na oko z polowe miejsze mysle a w zsadzie to zazwyczaj jest po prostu kawalek trawiastego pola z bramkami i cala ta reszta bez trybun i moge chodzic dookola. Graja po 7 w druzynie to i sila zeczy ludzi obserwujacych duzo nie ma. W koncu zdecydowalem sie na tamrona. Pentax pewnie swietne szkielko ale to jest juz armata w prownaniu Bede chcial uzywac go takze gdzie indziej niz pilka i ciezko mi sobie wyobrazic chodzic po miescie z nim. Po zatym wspomniane swiatlo i brak gwarancji w porownaniu do tamrona. Dzisaj przyjdzie to zoabaczymy :-)
A co do paska to w koncu zakupilem Joby ultrasling strap z dodatkowa plytka gdzie mozna przymocowac statyw. Mialem okazje sprobowac w sklepie przymocowany do wyzej wspomnianego pentaksa i naprawde super :-) :-)
Tak na koniec DZIEKI WIELKIE WSZYSTKIM ZA POMOC :-) :-) :-)
 

krzychu1979  Dołączył: 17 Wrz 2011
Będziesz zadowolony. Tamron to świetne szkło jako tele, długa portretówka i nawet niezłe niby macro. A autofocus nie jest taki wolny jak powiadają ;-)
 
dzarek1410  Dołączył: 19 Sty 2014
[quote="krzychu1979"]Będziesz zadowolony.

Tez mam taka nadzieje :-) Na razie jestem przerazony .Nie liczac niedziel z sigma 70-300 od jakiegos miesiac glownie uzywalem 15mm limited a tu taka zmiana. Straszny szok dla organizmu :-D :-D :-D
 

krzychu1979  Dołączył: 17 Wrz 2011
Szok to będzie dla nadgarstka :mrgreen:
 
Frost  Dołączył: 13 Lut 2010
[quote="dzarek1410"]
krzychu1979 napisał/a:
Będziesz zadowolony.

Tez mam taka nadzieje :-) Na razie jestem przerazony .Nie liczac niedziel z sigma 70-300 od jakiegos miesiac glownie uzywalem 15mm limited a tu taka zmiana. Straszny szok dla organizmu :-D :-D :-D


Biorąc pod uwagę to na jakim boisku chcesz focić i słuszne rozmiary wszelkich 70-200/2.8 - zastanów się jeszcze nad DA 50-135/2.8 . 135mm wystarcza do fotografowania pola karnego (16m) zza linii końcowej, co w twoim wypadku oznaczałoby robienie zdjęć od linii końcowej do niemal połowy boiska (skoro pól normalnego rozmiaru) więc optymalnie a różnica między 700 parę gram a 1,1kg jest odczuwalna po 90 czy 120 minutach w ręku ;). DA ma też celniejszy AF od Tamrona (choć ciut wolniejszy).
 
dzarek1410  Dołączył: 19 Sty 2014
Niestety za pozno napisales :-) Ale i tak bylby za krotki. Na razie jest super Zdjecia super ostre i problemow z fokusem nie zauwazylem. Na jednym meczu przy ponad 500 klatek zrobinych tylko kilka byl nietrafionych ale to raczej moja wina bo po prostu zlapalem tlo. Waga i rozmiar robia wrazenia ale szybko sie przyzwyczailem i jest bardzo wygodnie. Spokojnie bez statywu czy monopoda mozna focic. Na pewno przestawianie na manual jest delikatnie mowiac dziwnie zrobione ale to nie problem jak dla mnie.Ogolnie duzy plus. Moja pani nawet stwierdzila ze jedno z zdjec nowym nabytkiem jest najlepsze w mojej historii. :-)
Jak znajde chwile to wypoce cos na temat paska bo jest niezastapiony Zakochalem sie w nim chociaz mialem ich duzo
Wszystkim wielkie dzieki za pomoc
 

Color  Dołączył: 09 Mar 2015
dzarek1410, mam nadzieję, że pochwalisz się fotkami. Załóż swój wątek w odpowiednim miejscu, albo chociaż podziel się linkiem ;-)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach