eR Gie  Dołączył: 26 Gru 2015
zakładam, że sprzedający ma dwa konta
na tym co sprzedaje, może ustawić nawet brak ceny minimalnej.
gdy nie osiągnie zakladanej kwoty, wtedy uruchamia drugie konto i z niego podbija.
nie sprzedaję na Al.... ale ponąć to częste praktyki, które napędzają mechanizm podbijania ceny
 
piwko2  Dołączył: 02 Kwi 2014
eR Gie napisał/a:
zakładam, że sprzedający ma dwa konta
na tym co sprzedaje, może ustawić nawet brak ceny minimalnej.
gdy nie osiągnie zakladanej kwoty, wtedy uruchamia drugie konto i z niego podbija.
nie sprzedaję na Al.... ale ponąć to częste praktyki, które napędzają mechanizm podbijania ceny


Zgadza się. To nagminna praktyka. Ewentualnie licytuje ktoś znajomy.
 

pawcio  Dołączył: 11 Maj 2007
Nie wydaje mi się.
Jak pokazała się aukcja (ta poprzednia) to oprócz licytacji była opcja "kup teraz", która znika po zalicytowaniu. Była ona niższa niż wylicytowana za obiektyw kwota.
 

kazio  Dołączył: 31 Paź 2011
plwk napisał/a:
Mam obie te Sigmy i potwierdzam, że to bardzo dobry, uniwersalny zestaw.

A z pytanie innej beczki: czy Sigma 50-150 jest lepsza od 50-135 pod względem szybkości AF? Bo podobno obrazek na niewielki + na korzyść Pentaxa. Porównywałeś może?
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Nie porównywałem, żeby się nie denerwować, gdyby Sigma była gorsza :mrgreen:
 

kazio  Dołączył: 31 Paź 2011
plwk napisał/a:
Nie porównywałem, żeby się nie denerwować, gdyby Sigma była gorsza

:mrgreen: :-B
 
wiekszy  Dołączył: 24 Lip 2013
Podepnę się pod temat:
Jak już raz na 3 miesiące robię jakieś zdjęcia to nie koncerty, tylko taniec: czasem grupa, czasem detal, raz chcę zatrzymać szybki ruch a innym razem mieć rozmycie itd. czyli wychodzi mi na to, że potrzebuję jasnego zooma ze stałym światłem. Kiedyś był Gx-1s z kitem, od paru lat k-30, ostatnio z 18-135 i przez cały czas główny problem to brak ostrości/szczegółów (chyba dlatego że albo wysokie iso i ziarno - albo bo 1/160-1/200s to za wolno). Ze stałką (50 albo 35 - te plastikowe) jest lepiej, ale albo za ciasno, albo za szeroko a biegać spod sceny na koniec sali nie lubię.

W granicach do 1500pln - Tamron czy Sigma (17-50 2.8)? Nowe - czy np. używki takie jak leżą np. na interfoto i oszczedzać na nowsze body?
Albo odpuścić zakupy i więcej czasu na naukę jak naprawdę działa Lightroom albo jak się robi zdjęcia?

żeby nie teoretyzować całkiem to www.flickr.com/photos/wiekszy/
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
Tak myślę pytanie trochę pod włos, alboś Kolego bardzo skromny. Zaprezentowane na Flikru fotki są po części imponujące. Jeżeli Twoje rozterki dotyczą T i S, to ja bym się skłonił do T. Sigma posiada nowocześniejszy napęd, ale z moich testów na obiektywach udostępnionych przez Kolegów z Forum (sam od jakiegoś czasu parałem się z podobnym problemem) wynikło, że T ma lepszą trafność AF na śrubokręcie niż S, a nawet P DA*16-50. W tej cenie w Naszym systemie niestety nie ma alternatywy.
 
wiekszy  Dołączył: 24 Lip 2013
Dzięki za głos na Tamrona i opinię o zdjęciach (na te same eventy na które ja chodzę jako "mąż z aparatem", wchodzą jako "akredytowani" zawodowi fotografowie więc siłą rzeczy porównuję swoje fotki z ich zdjęciami i stąd "skromność"). Pytanie "pod włos" będzie teraz: gdzie najlepiej kupić tego Tamrona? Internet z opcją zwrotu do 14 dni czy raczej iść do sklepu (gdzie w Wawie warto a gdzie lepiej nie?) i przypinać egzemplarz po egzemplarzu szukając żylety? ;)
 

Belfer  Dołączył: 09 Wrz 2008
Witam
Odkopuję temat, ponieważ stoję pod podobnym dylematem. Zakres ogniskowych na których robię zdjęcia moim obecnym DA 50-200mm Pentaxa to od 50 do 150 ( około). Mogę się cofnąć, gorzej z podejściem bliżej sceny. Na Sigme 2.8/ 70-200 mnie nie stać niestety ;)
Myśleć nad jakąś "stałką" z M42? Tylko jak to obliczyć, pomnożyć x1.5, np. 50mm w analogu x 1.5 = 75mm w realu?
 

skaarj  Dołączył: 18 Mar 2016
Czy analog nie jest realny? ;)

IMHO M42 na koncerty sobie odpuść - będzie pioruńsko ciężko ostrzyć i domykać przesłonę. Prędzej jakiś stary zoom "pompka" do systemu. Ogniskowe to tak jak odczytałeś bezpośrednio będzie Ciebie interesować. Po uwzględnieniu mniejszej wielkości matrycy odpowiedniki będą o te 1,5 raza dłuższe, ale to nie ma żadnego znaczenia.

pz

pz
 
PiotrK.  Dołączył: 30 Maj 2017
Belfer, czy to ma być wyposażenie pod te imprezy o których wspomniałeś w wątku o lampach?
 

Misztu  Dołączył: 19 Mar 2007
skaarj napisał/a:
Po uwzględnieniu mniejszej wielkości matrycy odpowiedniki będą o te 1,5 raza dłuższe, ale to nie ma żadnego znaczenia.

Ogniskowa jest stałą wartością, nie zmienia się zależnie od wielkości matrycy.
Za to kąt widzenia już owszem, będzie inny ;)
 

skaarj  Dołączył: 18 Mar 2016
Kąt widzenia obiektywu też się nie zmieni, zmieni się tylko efektywny kąt jaki daje tandem obiektyw+matryca ;)
 

Misztu  Dołączył: 19 Mar 2007
skaarj napisał/a:
Kąt widzenia obiektywu też się nie zmieni, zmieni się tylko efektywny kąt jaki daje tandem obiektyw+matryca ;)

Racja.
OK, teraz wiedzę mamy z grubsza usystematyzowaną ;)
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
Belfer napisał/a:
Myśleć nad jakąś "stałką" z M42?

Nie. Pomyśl o DA 70/2,4. Dla mnie to było fantastyczne szkło do imprez wszelakich. Chyba niczego lepszego w Pentaksie nie znajdziesz.
 

Belfer  Dołączył: 09 Wrz 2008
PiotrK. napisał/a:
Belfer, czy to ma być wyposażenie pod te imprezy o których wspomniałeś w wątku o lampach?

Tak, dokładnie

[ Dodano: 2019-10-27, 10:54 ]
Enzo napisał/a:
Belfer napisał/a:
Myśleć nad jakąś "stałką" z M42?

Nie. Pomyśl o DA 70/2,4. Dla mnie to było fantastyczne szkło do imprez wszelakich. Chyba niczego lepszego w Pentaksie nie znajdziesz.


A Pentax A50/1.7? Co prawda obiektyw analogowy, kąt widzenia wyniósłby 75mm, miałbym chociaż częściową automatykę. Ostrzenie manualne, kwestia czy moja puszka potwierdzi ostrość z tym obiektywem?
Chyba, że dyrekcja dofinansuje mi zakup DA 70/2.4 :-D

 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Lampa systemowa w P-TTL będzie działała tylko z obiektywem ze stykami (z pierścieniem przysłony w pozycji A) więc z "manualami" lampa też musi pracować w trybie manualnym.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Belfer napisał/a:
kąt widzenia wyniósłby 75mm

Nie kąt widzenia lecz ekwiwalent ogniskowej. Kąt widzenia w poziomie będzie około 28 stopni.
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
Belfer napisał/a:
kąt widzenia wyniósłby 75mm

Kąt widzenia, to nie ogniskowa. Za krótko będzie. Nie kombinuj, bo ze swojego doświadczenia wiem, że to bez sensu. Zwłaszcza, że rzeczoną 70-tkę można kupić nawet za 800 zł.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach