akagi66  Dołączył: 16 Lis 2007
miałem ostatnio niemal białego myszołowa w okolicach Mierzei Wislanej, ale było ciemno , buro i w dodatku mój K5 IIs nie dał rady z ostrością :-/ a piękny był...
 

duzyalf  Dołączył: 07 Lip 2017
Skoro mowa o myszołowach... ;-)

 

DiMarco  Dołączył: 24 Sty 2012
fotopentax, Ten jest zdecydowanie nie tutejszy (ten Kardynał), nowojorski ci on :mrgreen:
 

fotopentax  Dołączył: 05 Wrz 2006
DiMarco napisał/a:
fotopentax, Ten jest zdecydowanie nie tutejszy (ten Kardynał), nowojorski ci on :mrgreen:


A już miałem nadzieję, że nawiedzają nas piękne i egzotyczne ptaki.

A tak - szara codzienność i myszołowy.
Tym razem młode na gnieździe z lipca tego roku:





 

akagi66  Dołączył: 16 Lis 2007
Jesienny biegus zmienny
 

fotopentax  Dołączył: 05 Wrz 2006
akagi66 napisał/a:
Jesienny biegus zmienny
Obrazek


Może on i biegus i zmienny, ale patrząc na ilość metalu na jego nogach, trzeba przyznać że dopadł go gang ornitologów. Ale na szczęście nie dopadli tego ptaka - złomiarze.

Młode myszołowy z tego lata:





 

akagi66  Dołączył: 16 Lis 2007
paręset metrów dalej , po drugiej stronie Wisły był w tym czasie obóz ornitologiczny i tam ptaszek został zablachowany :-D Nic mu od tego nie będzie a jest szansa, że ktoś go zobaczy i wysle informację.
 

fotopentax  Dołączył: 05 Wrz 2006
akagi66 napisał/a:
paręset metrów dalej , po drugiej stronie Wisły był w tym czasie obóz ornitologiczny i tam ptaszek został zablachowany :-D Nic mu od tego nie będzie a jest szansa, że ktoś go zobaczy i wysle informację.


Strach się bać, nie dość że obóz to jeszcze ch*** ptaki!

A tymczasem bocian i mucha - też z tegorocznego lata:



PS. dlaczego skrypt strony forum zamienia mi czasownik - odmianę "blachować" na ch*** ?
 

kOKOn  Dołączył: 07 Lip 2007
Apas napisał/a:

Opiekowałem się kiedyś przez 10 dni pisklęciem sowy uszatej, wypadłym z gniazda i porzuconym - zanim było dla niego miejsce w azylu dla ptaków drapieżnych gdzie zostało rehabilitowane do życia na wolności. Jeeezu, ale mi ta cholera dała popalić (że o wyżarciu półrocznego zapasu myszy dla sporej hodowli węży nie wspomnę... :evil: )

Młode sowy opuszczają zwykle gniazda, dziuple zanim dobrze nauczą się latać. Nie zostają porzucane przez rodziców. Jeżeli nie mają żadnych widocznych uszkodzeń, to należy je pozostawić w miejscu znalezienia. (Jeżeli są na ziemi można je wsadzić na najbliższe drzewo) Rodzice na pewno będą takiego podlota karmić w nocy.

Pzdr.
 

Jakaranda  Dołączyła: 28 Maj 2013
fotopentax - ale się udało złapać scenkę! :-B
kOKOn - ciekawe co piszesz, nie wiedziałam i też bym się zaopiekowała, gdybym znalazła.
 

Tomek B.  Dołączył: 07 Sty 2012
fotopentax Rewelacyjny bociek!
 

fotopentax  Dołączył: 05 Wrz 2006
Tomek B. napisał/a:
fotopentax Rewelacyjny bociek!


Dzięki.

Jakaranda napisał/a:
fotopentax - ale się udało złapać scenkę! :-B
kOKOn - ciekawe co piszesz, nie wiedziałam i też bym się zaopiekowała, gdybym znalazła.


Skąd wiedziałaś, że umieszczę na forum taką scenkę?
W takim razie załączam przewidzianą scenkę: bocian usiłujący połknąć padalca, niestety nieskutecznie. Padalec zamiast współpracować z bocianem i wyprostować się aby ułatwić jego połknięcie przez bociana, zwijał się w spiralę uniemożliwiając przełknięcie. Jakiś taki aspołeczny ten padalec, a bocian odszedł niestety bez obiadu.







 

Jakaranda  Dołączyła: 28 Maj 2013
Padalec nie współpracował, za to bociek, zaaferowany zdobywaniem pożywienia, świetnie zapozował.
Nie fotografuję ptaków ale bardzo lubię ten wątek :-)
 
Aphar  Dołączył: 03 Lip 2017
Wyszedł z tego mini reportaż ;-)
A tak poważnie, to komentarz którym opatrzyłeś zdjęcia z bocianem dodaje im innego wymiaru. To nie są już zwykłe zdjęcia. Bo choć za każdym zdjęciem jest jakaś historia, to nieopowiedziana w większości wypadków pozostanie nieodkryta.
 

fotopentax  Dołączył: 05 Wrz 2006
Wracamy do tegoletniej kukułki:





 
andyspring  Dołączył: 21 Lis 2011
Przepraszam, ale tak licznego klucza nie widziałem, a i tak z połowę musiałem obciąć. Chyba gęsi.
 

Anno  Dołączyła: 04 Sie 2007
andyspring, kiedyś, jeden raz, zdarzyło mi się zobaczyć "całe niebo w gęsiach". To było kilkanaście lat temu, pod Olsztynem.

A u mnie kosy grasują na jarzębinie.
20171015-K5AK8898 by Takimirimo, sur Flickr
 

akagi66  Dołączył: 16 Lis 2007
andyspring napisał/a:
... Chyba gęsi.

na pewno
 

Jakaranda  Dołączyła: 28 Maj 2013
fotopentax, andyspring, Anno - piękne zdjęcia. Nie wiedziałam, że kukułka tak wygląda. Szczególnie drugie zdjęcie kukułki i zdjęcie kosa - super!
 

Weyland  Dołączył: 02 Mar 2014
srokosz

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach