germario  Dołączył: 08 Cze 2011
piwko2 napisał/a:
I nawet jedna osoba kupiła...
http://allegro.pl/lampa-b...6840397101.html
Potwierdza się powiedzenie, że coś jest tyle warte ile klient chce zapłacić.

Opis wart jest przynajmniej PIŃCET :)
 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
automaciek napisał/a:
kawa 5 pln, toż szklanka wody i łyżeczka kawy to tylko 1 zet......
Co to za kawa?!? :shock:
 

automaciek  Dołączył: 10 Lis 2010
Za tanio policzyłem?
 
pawloox  Dołączył: 26 Wrz 2017
Właśnie dostałem dziś po 18-u dniach yn585ex prosto z Chin za 270 zł i jestem w szoku. świetne wykonanie i jak działa. Mój kilkuletni Metz 52 za ponad 800 zł przy niej wymięka.
Na chwilę obecną mogę napisać, że w K-70, błyskawicznie wyzwalany jest błysk, jeden po drugim (w Metzu na drugi błysk trzeba było czekać 1-1,5 s), a w k-30 bez problemu komunikuje się bezprzewodowo z wbudowaną lampą.
 
pawelsko  Dołączył: 04 Mar 2015
pawloox, doliczyli Ci jakieś dodatkowe opłaty (cło, vat itp) ?
 

Sent  Dołączył: 06 Lip 2010
pawelsko napisał/a:
pawloox, doliczyli Ci jakieś dodatkowe opłaty (cło, vat itp) ?

Zgodnie z wytycznymi nie powinni jeśli nie kosztowała powyżej 150€ (a nie kosztowała).

Przesyłki do 150 EUR zostają zwolnione z cła, natomiast mogą zostać opodatkowane (23% VAT).
Paczki o charakterze niehandlowym o wartości do 45 EUR mogą zostać dodatkowo zwolnione z podatku. (Ministerstwo finansów dokładnie określa jak oni interpretują takie paczki: LINK do MF).
Aparaty cyfrowe, konsole do gier czy telefony mają zerowy procent stawki opłaty celnej.
Dokładną stawkę celną na poszczególne produkty można zobaczyć na stronie (ISZTAR).
Natomiast do 22 EUR zwolnione z cła i VATu zwolnione są wszystkie paczki.*

Co dopiero skończyłem pracę na Poczcie, mam dobrego znajomego celnika i generalnie w Szczecinie sprzęt foto puszcza się bez echa.
 
skwara  Dołączył: 16 Sie 2007
Czytają te wytyczne to chyba powinni.
 

Sent  Dołączył: 06 Lip 2010
W Szczecinie podciągają sprzęt foto pod aparat.

Nawet jeśli to 23% VATu. Widziałem na poczcie przesyłki z deklaracją Mobile Phone 249$, opis telefonu, a na przesyłce karteczka ze stemplem: kontrola celno-skarbowa - waga przed kontrolą x, waga po kontroli x. I nic z tego tytułu, mimo, że powinien VAT wskoczyć. Więcej szczegółów pracy celników to już nie tutaj ;-)
 
pawloox  Dołączył: 26 Wrz 2017
pawelsko, na paczce pisało 30 USD, nie było wzmanki co jest w środku, a oznaczone było jako inne.
 
mrnobody1  Dołączył: 04 Maj 2016
zobaczymy jak to będzie w moim przypadku.......płynie do mnie....
 
piwko2  Dołączył: 02 Kwi 2014
mrnobody1 napisał/a:
zobaczymy jak to będzie w moim przypadku.......płynie do mnie....


Do mnie też. Już 14 dni. Jak ja nie lubię tak długo czekać :-/
 

Sent  Dołączył: 06 Lip 2010
Spoko, Poczta Polska podpisała umowę na tzw. Jedwabny szlak czyli pociągami przesyłki z Chin będą docierać do Polski i tutaj rozdzielane na wszystkie kraje Europy. Już widzę jak Poczta sobie z tym radzi....
Więc cieszcie się tym co macie póki jest :mrgreen:
 
piwko2  Dołączył: 02 Kwi 2014
Lampa dotarła do mnie wczoraj. Bez żadnych opłat.
Ładnie błyska tylko zoom jakieś dziwne dźwięki wydaje. Jakby taki gwizd. Kiedyś miałem Metza i tam dźwięk przy zoomowaniu to było takie ciche brzęczenie. Tutaj słychać to dużo bardziej. Też tak macie?

I jeszcze pytanie o bezprzewodowe wyzwalanie lampy. Mam K-70. W opcjach błysku nie ma czegoś takiego jak Tryb bezprzewodowy. W menu C też nie znalazłem żadnego ustawienia pracy bezprzewodowej.
W skróconej instrukcji obsługi jest informacja o synchronizacji bezprzewodowej.
Przejrzałem jeszcze instrukcję do K50 i tam jest wszystko tak samo jak opisał Blesso.
Nie chce mi się wierzyć, że tak wykastrowali nowsze body, ale kto wie.
Macie może jakieś pomysły co z tym zrobić?
 

SlicaR  Dołączył: 28 Kwi 2013
Ale o co chodzi z tą synchronizacją i co opisal Blesso, bo nie mogę znaleźć. Ja błyskałem ostatnio normalnie.
 
piwko2  Dołączył: 02 Kwi 2014
Chodzi o bezprzewodowe wyzwalanie 585 wbudowaną lampą. Jeżeli udało Ci się to zrobić, to podpowiedz jak. System Pentaxa jest dla mnie zupełnie nowy.
Jeśli chodzi o opis Blesso , polecam pierwszy post tego wątku.
 

SlicaR  Dołączył: 28 Kwi 2013
A to tak nie robiłem :-(
 

olejx  Dołączył: 25 Wrz 2013
Jak ustawić w Yong Nuo YN585EX aby była wyzwalana za pomocą błysku innej lampy?
 

Sent  Dołączył: 06 Lip 2010
Wg tego co wyczytałem w necie to w trybie SP. Nie wiem co to oznacza w 585, ale w mojej 560 IV musisz mieć czas nie krótszy niż 1/160 i tryb pracy S1. Pytanie jak wyzwalasz, czy innymi lampami czy aparatem. U mnie nie ma problemu z wyzwalaniem za pomocą Metza. Natomiast za pomocą wbudowanej lampy to w K-x musiałem mieć w aparacie tryb M, na AV coś nie chciał. W K-5 II ustawiam tryb lampy na bezprzewodowy i gotowe.
 

olejx  Dołączył: 25 Wrz 2013
Chciałem aby odpalał ją błysk pozostałych lamp nie dysponuje po prostu kolejnym nadajnikiem YN RF603. A nie mam zielonego pojęcia jak to ustawić w lampie, czytałem jakąś instrukcję w necie ale nie przyniosło to żadnego efektu, dlatego pytam tutaj w jaki sposób wy ustawialiście to w swoich YN585EX.
 

squonk  Dołączył: 01 Wrz 2008
Jeżeli lampa wyzwalajaca pracuje w trybie manualnym, to na yn585 ustawiasz tryb S1,
Jeżeli w pttl-u, to yn585 ustawiasz w S2 (pominiecie przedblysku pomiarowego).

Wlaczasz yn585 w pttl, potem nacuskasz dlugo przycisk mode aby przejsc do trybu zdalnegi i naciskasz prawa strzalka wybieraka aby przejsc kolejno w tryb M->S1->S2.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach