Mamikur  Dołączyła: 24.08.2017
pawloox napisał/a:
To forum odwiedzam już 10 lat .........więc wypada się tutaj jako stały czytelnik zarejestrować .........

I to się nazywa "przemyślana decyzja".
Witaj pawloox :-)

DeTe  Dołączył: 14.05.2008
Mamikur napisał/a:
"przemyślana decyzja"

Bez sensu :-/ Przecież teraz nie będzie mógł na nic narzekać :evilsmile:

zipzip  Dołączył: 06.01.2010
DeTe napisał/a:
Mamikur napisał/a:
"przemyślana decyzja"

Następny krok, to wizyta na jakimś spotkaniu, chociaż to też chyba bez sensu, bo ostatnio preferowane jest nicnierobienie.
Pozdrowienia Krzysztof

0bleblak  Dołączyła: 15.06.2011
zipzip napisał/a:
DeTe napisał/a:
Mamikur napisał/a:
"przemyślana decyzja"

Następny krok, to wizyta na jakimś spotkaniu, chociaż to też chyba bez sensu, bo ostatnio preferowane jest nicnierobienie.
Pozdrowienia Krzysztof

Ale można się spotkać i ćwiczyć nicnierobienie.

spacja  Dołączyła: 15.03.2011
Cytat
dzięki Wam od tylu lat posiadam kilka puszek i sporo obiektywów Pentaxa

Powinno być "przez Was (...)"

miro2778  Dołączył: 03.10.2017
Witam mam na imię Mirek i liczę na pomoc doświadczonych użytkowników forum.

kazio  Dołączył: 31.10.2011
miro2778, witaj, pomoc zawsze uzyskasz, czasem nawet w nadmiarze ;-)

smigacz74  Dołączył: 03.10.2017
Witam wszystkich :-) Jestem początkującym amatorem i jako początkujący nie raz będę was zadręczał pytaniami :-D Od około pół roku biegam z Pentaxem K-5. Był to przemyślany wybór, po wielogodzinnych radach kolegów z innego forum na literkę "O". Przedtem, parę lat temu, w czasach kiedy nie wiedziałem jeszcze co to RAW, biegałem z hybrydą Fuji. Gorąco wszystkich pozdrawiam :-)

powalos  Dołączył: 20.04.2006
smigacz74, K-5 to bardzo fajny korpus. Jak biegasz z nim pół roku to trochę RAW-ów zapewne już zrobiłeś. Pokaż coś abyśmy mogli krytykować. ;-) :mrgreen: Poczytaj też o wstawianiu fotek na forum.

powalos, Z tymi RAW to trochę problem :-D Na zdjęciach, szczególnie twarzy, w ciemnych pomieszczeniach strasznie bije czerwienią, nie mam pojęcia dlaczego (ustawienia barwa/nasycenie wszystko w pozycji 0) i bez obróbki graficznej nie ma szans :-) ... ale to chyba temat do innego działu tego forum a nie chciałbym już na samym początku łamać zasad forum :-)

Apas  Dołączył: 26.01.2007
smigacz74 napisał/a:
powalos, Z tymi RAW to trochę problem :-D Na zdjęciach, szczególnie twarzy, w ciemnych pomieszczeniach strasznie bije czerwienią, nie mam pojęcia dlaczego (ustawienia barwa/nasycenie wszystko w pozycji 0) i bez obróbki graficznej nie ma szans :-) ... ale to chyba temat do innego działu tego forum a nie chciałbym już na samym początku łamać zasad forum :-)

Generalnie ideą RAWa jest obróbka graficzna, wiec nie widze problemu? :mrgreen:

Ryszard  Dołączył: 04.10.2006
smigacz74 napisał/a:
biegam z Pentaxem K-5
smigacz74 napisał/a:
biegałem z hybrydą Fuji
Cytat
smigacz74
Ja widzę inny problem. Jak się tak śmiga i biega, to żeby autofokus trafiał... :lol:

[ Dodano: 2017-10-07, 20:49 ]
smigacz74, witaj na forum i baw się dobrze.

plwk  Dołączył: 21.04.2006
To jest przyspieszanie autofokusa.

Apas  Dołączył: 26.01.2007
plwk napisał/a:

Raczej zoomu... :mrgreen:

Ryszard napisał/a:
Ja widzę inny problem. Jak się tak śmiga i biega, to żeby autofokus trafiał...

plwk napisał/a:

Apas napisał/a:
Raczej zoomu...

Dwa w jednym :-D Nie potrzebuję filtrów do wydłużenia expozycji, żeby utrwalić coś w ruchu ;-)
Pozdrawiam :)

Ryszard  Dołączył: 04.10.2006
O kurczę, pokaż zdjęcia! :mrgreen:

skaarj  Dołączył: 18.03.2016
No wlasnie, najlepiej wydruki na papierze - zrobimy komisyjny odbior i kontrole jakosci :D

Komiks fajna sprawa :-) Mam ostatnie pytanie w tym dziale - tak na przywitanie :-)
powalos napisał/a:
smigacz74, K-5 to bardzo fajny korpus. Jak biegasz z nim pół roku to trochę RAW-ów zapewne już zrobiłeś. Pokaż coś abyśmy mogli krytykować. ;-) :mrgreen: Poczytaj też o wstawianiu fotek na forum.

W jakim dziale mogę umieścic zdjecie, w którym to zostałbym skrytykowany, jakie robię błędy itd? Przeczytałem zasady nieistniejącego już działu "Fotoprezentacje" i jestem sparaliżowany :-) Z góry dziękuje za odpowiedź :-)

Kerebron  Dołączył: 10.03.2016
smigacz74 napisał/a:
W jakim dziale mogę umieścic zdjecie, w którym to zostałbym skrytykowany, jakie robię błędy itd? Przeczytałem zasady nieistniejącego już działu "Fotoprezentacje" i jestem sparaliżowany :-) Z góry dziękuje za odpowiedź :-)

W dziale Fotoprezentacje. :-P

Nie rozumiem skąd to przeświadczenie o egzystencjalnej pustce w temacie tematycznego tematu. :->

keeciol  Dołączyła: 29.08.2017
Witam, mam na imię Anna. Wreszcie udało mi się tutaj dostać. Od dawna mam k-x,... ale dopiero teraz zaczęłam go używać. Zaglądałam na to forum już wcześniej...i także dzięki niemu ciągle to jest Pentax. Pora się przywitać.

Skocz do: