smigacz74  Dołączył: 03 Paź 2017
powalos, Z tymi RAW to trochę problem :-D Na zdjęciach, szczególnie twarzy, w ciemnych pomieszczeniach strasznie bije czerwienią, nie mam pojęcia dlaczego (ustawienia barwa/nasycenie wszystko w pozycji 0) i bez obróbki graficznej nie ma szans :-) ... ale to chyba temat do innego działu tego forum a nie chciałbym już na samym początku łamać zasad forum :-)
 

Apas  Dołączył: 26 Sty 2007
smigacz74 napisał/a:
powalos, Z tymi RAW to trochę problem :-D Na zdjęciach, szczególnie twarzy, w ciemnych pomieszczeniach strasznie bije czerwienią, nie mam pojęcia dlaczego (ustawienia barwa/nasycenie wszystko w pozycji 0) i bez obróbki graficznej nie ma szans :-) ... ale to chyba temat do innego działu tego forum a nie chciałbym już na samym początku łamać zasad forum :-)

Generalnie ideą RAWa jest obróbka graficzna, wiec nie widze problemu? :mrgreen:
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
smigacz74 napisał/a:
biegam z Pentaxem K-5
smigacz74 napisał/a:
biegałem z hybrydą Fuji
Cytat
smigacz74
Ja widzę inny problem. Jak się tak śmiga i biega, to żeby autofokus trafiał... :lol:

[ Dodano: 2017-10-07, 20:49 ]
smigacz74, witaj na forum i baw się dobrze.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
To jest przyspieszanie autofokusa.
 

Apas  Dołączył: 26 Sty 2007
plwk napisał/a:
To jest przyspieszanie autofokusa.

Raczej zoomu... :mrgreen:
 

smigacz74  Dołączył: 03 Paź 2017
Ryszard napisał/a:
Ja widzę inny problem. Jak się tak śmiga i biega, to żeby autofokus trafiał...

plwk napisał/a:
To jest przyspieszanie autofokusa.

Apas napisał/a:
Raczej zoomu...

Dwa w jednym :-D Nie potrzebuję filtrów do wydłużenia expozycji, żeby utrwalić coś w ruchu ;-)
Pozdrawiam :)
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
O kurczę, pokaż zdjęcia! :mrgreen:
 

skaarj  Dołączył: 18 Mar 2016
No wlasnie, najlepiej wydruki na papierze - zrobimy komisyjny odbior i kontrole jakosci :D
 

smigacz74  Dołączył: 03 Paź 2017
Komiks fajna sprawa :-) Mam ostatnie pytanie w tym dziale - tak na przywitanie :-)
powalos napisał/a:
smigacz74, K-5 to bardzo fajny korpus. Jak biegasz z nim pół roku to trochę RAW-ów zapewne już zrobiłeś. Pokaż coś abyśmy mogli krytykować. ;-) :mrgreen: Poczytaj też o wstawianiu fotek na forum.

W jakim dziale mogę umieścic zdjecie, w którym to zostałbym skrytykowany, jakie robię błędy itd? Przeczytałem zasady nieistniejącego już działu "Fotoprezentacje" i jestem sparaliżowany :-) Z góry dziękuje za odpowiedź :-)
 

Kerebron  Dołączył: 10 Mar 2016
smigacz74 napisał/a:
W jakim dziale mogę umieścic zdjecie, w którym to zostałbym skrytykowany, jakie robię błędy itd? Przeczytałem zasady nieistniejącego już działu "Fotoprezentacje" i jestem sparaliżowany :-) Z góry dziękuje za odpowiedź :-)

W dziale Fotoprezentacje. :-P

Nie rozumiem skąd to przeświadczenie o egzystencjalnej pustce w temacie tematycznego tematu. :->
 
keeciol  Dołączyła: 29 Sie 2017
Witam, mam na imię Anna. Wreszcie udało mi się tutaj dostać. Od dawna mam k-x,... ale dopiero teraz zaczęłam go używać. Zaglądałam na to forum już wcześniej...i także dzięki niemu ciągle to jest Pentax. Pora się przywitać.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Witaj i baw się dobrze :-B
 

artycja  Dołączyła: 03 Kwi 2010
keeciol witaj ;-)
 

Ryszard  Dołączył: 04 Paź 2006
keeciol napisał/a:
Wreszcie udało mi się tutaj dostać.
Właśnie poczułem się częścią elity ;-) ;-) ;-)
Witaj i wytrzymaj z nami :mrgreen:
 

SlicaR  Dołączył: 28 Kwi 2013
keeciol napisał/a:
Od dawna mam k-x (...) Pora się przywitać.

Najwyższa! Witamy!
 

powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
keeciol napisał/a:
Wreszcie udało mi się tutaj dostać.

To znaczy, że co ? Zawinili admini czy tak trudno osiągalni jesteśmy ? :mrgreen: Witaj i baw się dobrze. Najlepiej się zabawisz, gdy pojawisz się na PPD i to niekoniecznie po to aby robić tam fotki. Od dokumentowania wydarzeń na PPD i innych "zlotach" tutejszej braci jest tu już jeden specjalista. I koniecznie wstawiaj fotki, ale wcześniej zapoznaj się z zasadami ich pokazywania na forum. Pzdr.
 
keeciol  Dołączyła: 29 Sie 2017
...parę tygodni trzeba było poczekać w spamie lub nie wiadomo gdzie...przynajmniej używając poczty wp i onet. Widziałam, że niektórzy mieli podobnie.
 

Fenol  Dołączył: 31 Sie 2010
keeciol napisał/a:
...parę tygodni trzeba było poczekać w spamie lub nie wiadomo gdzie...przynajmniej używając poczty wp i onet. Widziałam, że niektórzy mieli podobnie.


Zanim nasze służby sprawdzą i zweryfikują nowego członka forum, to trochę to trwa. Wszystko zależy od tego, jak bogatą kartotekę uda się zgromadzić, później jeszcze obrady, narady, głosowanie za przyjęciem...
 

Apas  Dołączył: 26 Sty 2007
keeciol napisał/a:
...parę tygodni trzeba było poczekać w spamie lub nie wiadomo gdzie...przynajmniej używając poczty wp i onet. Widziałam, że niektórzy mieli podobnie.

A egzamin z Kadyszka zdałaś? :mrgreen:
WItaj!

[ Dodano: 2017-11-08, 23:32 ]
smigacz74 napisał/a:

W jakim dziale mogę umieścic zdjecie, w którym to zostałbym skrytykowany, jakie robię błędy itd?

Skoro tak, to wstaw w dowolnym. Jeśli wstawisz w złym, to będzie to błąd, za który zostaniesz skrytykowany :evilsmile:
Witaj i miłej zabawy!
 

kazio  Dołączył: 31 Paź 2011
keeciol, zapewne sprawdzano również, czy używając Pentaxa, polecasz go innym. Bo jeśli pentaxowiec poleca komuś innemu Pentaxa a nie Canona lub Nikona, to już jest podejrzany :mrgreen:

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach