Robert  Dołączył: 19 Lis 2006
Przebijam- jestem takim durniem, że używam prywatnej służbowo.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Znają mój numer prywatny i w godzinach pracy czasem dzwonią. Gdy próbowali po godzinach to ich kilka razy olałem i przestali mieć głupie pomysły.
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
Przebijam
Nie mam prywatnego telefonu...
 
lazar  Dołączył: 23 Cze 2010
opiszon napisał/a:
Przebijam
Nie mam prywatnego telefonu...


Opiszon, jak pozbędziesz się jeszcze prywatnego to będzie dopiero osiągnięcie ;-)
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Prywatnego nie ma, na służbowym go wodzą ;-)
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
lazar,
Masz ma myśli służbowy?

No byłby problem.
Ale i tak w sumie bardzo rzadko używam smartfona jako telefonu.

[ Dodano: 2017-10-10, 19:21 ]
plwk napisał/a:
Prywatnego nie ma, na służbowym go wodzą ;-)

Na szczęście mój pracodawca nie nadużywa faktu sluzbowosci telefonu. Jedynie wtedy gdy mam akurat dyzur pod fonem za który mi płacą ale wtedy najczęściej i tak nikt nie dzwoni (dyżur trwa tydzień, raz na 3 miesiace).

Telefon wziąłem po to żeby móc mieć VPN na lapku, potem się okażalo że nie potrzebuje 2 numerów więc nie mam ;-)
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
A tego posta piszę już z Moto G4
Fajnie duży ma wyświetlacz.
Więcej nic nie napiszę bo się konfiguruje...
 

eR Gie  Dołączył: 26 Gru 2015
opiszon napisał/a:
Nfc w telefonie umożliwia pozostawienie portfela w domu- nie trzeba pamiętać o tym żeby to zabierać ze sobą na spacer, telefon zaś jest zawsze zabierany bo gra kołysanki...

niektóre banki już wdrożyły płatności przy pomocy aplikacji google "Android Pay", inne dążą do wdrożenia tej nowej usługi.
NFC będzie wyparte
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
eR Gie, ???
Przecież Android Pay wykorzystuje NFC po stronie sprzętowej.

Czy to HCE czy Android Pay to dla terminala bankowego i tak medium które przekazuje dane jest NFC.

U mojego pracodawcy jest zarówno HCE jak i Android Pay ale wolę HCE bo nie jest tak restrykcyjne pod względem ustawionych zabezpieczeń w telefonie.

No i do HCE mi bliżej bo robiliśmy go w moim zespole a w Android Pay nie maczałem palców :-P
 

eR Gie  Dołączył: 26 Gru 2015
Nie znam szczegółów, ale czekam aż mój bank wdroży ta usługę.
Z informacji jakie mam aplikacja wykorzystuje BT, który w momencie płatności komunikuje się z terminalem i ma działać na każdym telefonie a nie tylko na tych, które są wyposażone w NFC

No ale jak widzę, masz większą wiedzę, ja się nie znam ;-)
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
eR Gie, pierwsze słyszę o bluetooth w kontekście Android Pay

tu masz podstawowe informacje od samego Googla.
https://www.android.com/pay/

NFC wymagane ;-)
 

eR Gie  Dołączył: 26 Gru 2015
no jeśli tak, to zostałem wprowadzony w błąd i tym samym jestem rozczarowany :cry:
 

Arti  Dołączył: 20 Kwi 2006
Po dość długim oczekiwaniu właśnie odebrałem slużbową Nokię 6...
jakie to duże! :shock:
Jeszcze nie odpalałem, ale wygląda to ładnie. Rozczarowałem się za to hybrydowym dualsimem...
 

wuzet  Dołączył: 12 Sie 2009
Arti napisał/a:
Rozczarowałem się za to hybrydowym dualsimem...
Niestety wygląda że to już jest standard w głaskofonach.
 

greentrek  Dołączył: 14 Sie 2012
wuzet napisał/a:
Arti napisał/a:
Rozczarowałem się za to hybrydowym dualsimem...
Niestety wygląda że to już jest standard w głaskofonach.

Nic właśnie, w "chińczykach" które u nas nie wiedzieć czemu traktowane są z pogardą, trzeba się dobrze naszukać by znaleźć mono- czy hybrid-sima, większość do duale plus normalne microSD.
 

Arti  Dołączył: 20 Kwi 2006
wuzet napisał/a:
Niestety wygląda że to już jest standard w głaskofonach.

Nie wszystkich, kumpel właśnie odebrał Samsunga J7 i tam ma 2 tacki, zmieści i 2 SIMy i SD... i tego mu zazdraszczam.
 

bakulik  Dołączył: 20 Kwi 2013
Od kilku tygodni używam Moto Z Play i co prawda jest tu jedna tacka, ale po jednej stronie mieści 2x nano SIM, a po drugiej MicroSD – między innymi z tego powodu ten model wybrałem. Poza tym ma on ekran AMOLED (trochę duży, ale powoli się przyzwyczajam), baterię, która spokojnie wystarcza na 4 dni używania, niewystający aparat (przy użyciu co najmniej standardowych plecków), a z modułów MotoMods być może kiedyś skorzystam (projektor przydać się może na któreś slajdowisko… ;-) ). Dzisiaj otrzymałem aktualizację Androida (7.1.1) do wersji listopadowej.
 

wuzet  Dołączył: 12 Sie 2009
Zatem brawo Wy, bo ja ostatnio trafiam tylko na modele hybrydowe.
 

Arti  Dołączył: 20 Kwi 2006
Moja Nokia 6 została strącona przez kota z szafki, takiej dość wysokiej. Gwizdła o panele... i wiecie co, telefon cały w panelach dziura...
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
Co to za do dupy panele... ;-)

Kot sobie krzywdy nie zrobił?

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach